Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

RCS-RDS - Fiber Power la țarã.

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Swagger

Swagger

    "Commit your task to memory, then do your job."

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,171
  • Înscris: 26.12.2013
Salutare tuturor,
Am o întrebare la voi, poate ați mai experimentat careva. Eu stau într-o comună, foarte aproape de orașul Târgu Mureș. În apropiere (2km) există un cartier de blocuri, care are trasă infrastructura de 1gbps. Până acum am contactat de pe puțin 5 ori  RDS-RCS pentru niște depanări, iar când au venit agenții și i-am întrebat de fibră, au spus că se poate, dar nu au intrat în amănunte. Țin să vă spun că urmăresc foarte atent cablurile, și am observat că pe principală este prezentă fibra optică. Țin să vă spun că la distanță de 1 km, locuiește un profesor de engleză, pe care îl cunosc, dar nu îmi permit să îl întreb astfel de întrebări, și am observat că e singurul de pe strada lui, cu cablu subțire, fibră optică desigur, de la RDS. E posibil oare să mă abonez și eu? Știu că implică niște costuri suplimentare, adică cablajul, atât am înțeles că este toată șmecheria când vine vorba de bani. Vă întreb și pe voi, poate ați pățit, sau sunteți și voi într-o situație, cum sunt și eu. Sunt abonat la ei, dar am pachetul Fiberlink Popular de 20 mbps. Prinde foarte bine, 35-40 la download, 20 upload. Mulțumit, dar eu obișnuit de la oraș cu 100mbps, nu mă pot acomoda cu el.

Aștept răspunsuri, păreri, sfaturi, etc.

Edited by Swagger, 01 September 2014 - 15:20.


#2
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
RDS are fibra optica capabila de 1 Gbps pentru abonati de multa vreme,problema consta in ce abilitati ofera rds via ONT-urile instalate.

#3
Swagger

Swagger

    "Commit your task to memory, then do your job."

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,171
  • Înscris: 26.12.2013
Am înțeles, dar e posibil din moment ce pe principală e fibra optică, se vede cu ochiul liber, să cer și eu să îmi instaleze. Știe cineva care ar fi costurile?

Scuzați erorile gramaticale domn veterinar, nu o să se repete.

Edited by Swagger, 01 September 2014 - 15:56.


#4
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Ar nu se desparte niciodata,iar la fi ai un "i" in plus.De ce nu mergi la un punct de lucru RDS sa vezi ce oferta au pentru zona ta?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate