Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 

Rds la tara

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
BlueEyes93

BlueEyes93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 544
  • Înscris: 01.09.2014
In vacante ma duc la tara si am sunat la rds daca se poate muta contractul acolo si mi-au spus ca da.Problema este ca pe strada unde as sta eu,nu au infrastructura nici rds nici romtelecom.unde as putea sa rezolv problema?adica sa faca infrastructura,la primarie sau la sediu rds?

#2
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Vrei sa muti contractul doar temporar? Cand se termina vacanta o sa faci cerere sa ti-l mute inapoi in oras?:o
Infrastructura depinde doar de provider.

#3
OriOn20

OriOn20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,676
  • Înscris: 07.04.2010
Daca nu esti titularul contractului nu se muta nimic.

#4
BlueEyes93

BlueEyes93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 544
  • Înscris: 01.09.2014

View PostLesbianu, on 01 septembrie 2014 - 14:14, said:

Vrei sa muti contractul doar temporar? Cand se termina vacanta o sa faci cerere sa ti-l mute inapoi in oras?Posted Image
Infrastructura depinde doar de provider.


nu cred ca o sa-l mai mut inapoi,.deci sa merg la ei la un sediu si sa-i intreb?

View PostOriOn20, on 01 septembrie 2014 - 14:15, said:

Daca nu esti titularul contractului nu se muta nimic.

eu sunt titular de contract

#5
Nemesis-

Nemesis-

    Zeitsă

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,253
  • Înscris: 23.05.2011
rds la tara e o mare teapa.
Sunt perioade cand merge ok, sunt perioade cand merge cu 30 kb/s.
Am impresia ca daca unu din sat se pune sa downloadeze ceva toti is afectati.
La telefonia fixa se intampla sa "gresesti" numarul chiar si cand il formezi corect. Cateodata te conecteaza aiurea la altcineva...

#6
BlueEyes93

BlueEyes93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 544
  • Înscris: 01.09.2014

View PostNemesis-, on 01 septembrie 2014 - 14:20, said:

rds la tara e o mare teapa.
Sunt perioade cand merge ok, sunt perioade cand merge cu 30 kb/s.
Am impresia ca daca unu din sat se pune sa downloadeze ceva toti is afectati.
La telefonia fixa se intampla sa "gresesti" numarul chiar si cand il formezi corect. Cateodata te conecteaza aiurea la altcineva...


am persoane pe acolo care au si merge cam cu 2-3 mb download,nu stiu daca le face figuri sau nu..tocmai asta e problema,poate e teapa,poate nu,dar pe strada respectiva nu are nimeni infrastructura(nici rds nici romtelecom)

#7
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006

View PostBlueEyes93, on 01 septembrie 2014 - 14:18, said:

deci sa merg la ei la un sediu si sa-i intreb?
Doar cei de la RDS te pot lamuri daca ofera servicii in localitatea respectiva. Insista la relatii clienti sau incearca un PM la Digi Helper.

#8
BlueEyes93

BlueEyes93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 544
  • Înscris: 01.09.2014

View PostLesbianu, on 01 septembrie 2014 - 14:26, said:

Doar cei de la RDS te pot lamuri daca ofera servicii in localitatea respectiva. Insista la relatii clienti sau incearca un PM la Digi Helper.

pai m-au lamurit dar nu prea,in toata comuna ofera serivicii si pe aproape toate stradutele,numai pe aia nu au infrastructura,poate din cauza ca nu are nimeni pe acolo internet pe fibra..

#9
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Cand suni le explici ca localitatea este acoperita, dar tu stii ca pe strada X nu exista infrastructura. Sa sape, sa intrebe, sa se informeze si sa revina cu telefon/informatii. Daca raspunsul este in continuare afirmativ, notezi si numele operatorului ca sa il poti adauga la injuraturile si blestemele care vor urma.Posted Image
Repet, incearca si cu Digi Helper. Ori este mai constiincios/oasa ori are surse mai bune decat cei din callcenter. Bafta!

Edited by Lesbianu, 01 September 2014 - 14:44.


#10
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,513
  • Înscris: 16.12.2006
Daca nu e retea pe strada respectiva. Chiar daca face rost de accept poate sa dureze cateva luni bune pana sa se faca infrastructura.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate