Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Renault Laguna 3

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1
SticKyWoX

SticKyWoX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 10.06.2011
Ce parere aveti de Renault Laguna 3 2.0 dci 150cp automata, varianta break cu panorama? (http://www.autovit.r...-C34062190.html)

#2
Vortexx

Vortexx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,568
  • Înscris: 13.05.2014
Puturoasa pentru 150 de cai si cuplu de 340 nm.

#3
SticKyWoX

SticKyWoX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 10.06.2011

 Vortexx, on 01 septembrie 2014 - 12:50, said:

Puturoasa pentru 150 de cai si cuplu de 340 nm.

Mai detaliat? Nu sunt tocmai expert in masini, habar nu am daca cuplul trebuie sa fie cat mai mare, cat mai mic, sau intr-un anume interval. Ai detalii despre consumul real?

#4
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

 Vortexx, on 01 septembrie 2014 - 12:50, said:

Puturoasa pentru 150 de cai si cuplu de 340 nm.

Mda. Recomand http://www.foxsports.../01/R6T9295.jpg

#5
razor1911

razor1911

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,237
  • Înscris: 17.08.2007
Te intereseaza sa fie un cuplu cat mai mare, disponibil la o turatie destul de joasa (~2000 mAh) si sa fie cat mai liniar posibil intr-un interval de turatie sa zicem 2000-3500rpm.

#6
SticKyWoX

SticKyWoX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 10.06.2011

 razor1911, on 01 septembrie 2014 - 12:59, said:

Te intereseaza sa fie un cuplu cat mai mare, disponibil la o turatie destul de joasa (~2000 mAh) si sa fie cat mai liniar posibil intr-un interval de turatie sa zicem 2000-3500rpm.

Sincer sa fiu mi-e cam indiferent. Laguna 3 ar fi o varianta pentru prima mea masina, asa ca nu am nevoie de putere sau cuplu mare. Ma intereseaza fiabilitatea si calitatea masinii.

#7
teRRa

teRRa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 31.05.2006
Fiabila, lucrata bine. Bine insonorizata, spatioasa, foarte comfortabila la drum, aratoasa(desi gusturile sunt diferite de la o la om).
Consum mai mare cu 1.5-2 l decat un Passat cu DSG si senzatii mult mai modeste(mai ales la modul in care simti nervul masinii pentru ca la masuratori stau cat de cat aproape) oferite de grupul motopropulsor.
Cutie destul de lenta in schimbari desi este una de generatie noua cu 6 trepte. Daca te grabesti e obligatoriu sa o tii in modul manual.

#8
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Cel mai bine te duci si iei masina la o tura si vezi singur daca motorul+cutia iti satisfac nevoile ca asa pe forum e greu sa ne dam seama ce-ti trebuie.

#9
SticKyWoX

SticKyWoX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 10.06.2011

 teRRa, on 01 septembrie 2014 - 13:31, said:

Fiabila, lucrata bine. Bine insonorizata, spatioasa, foarte comfortabila la drum, aratoasa(desi gusturile sunt diferite de la o la om).
Consum mai mare cu 1.5-2 l decat un Passat cu DSG si senzatii mult mai modeste(mai ales la modul in care simti nervul masinii pentru ca la masuratori stau cat de cat aproape) oferite de grupul motopropulsor.
Cutie destul de lenta in schimbari desi este una de generatie noua cu 6 trepte. Daca te grabesti e obligatoriu sa o tii in modul manual.

Mersi de raspuns!

 DjMx, on 01 septembrie 2014 - 13:32, said:

Cel mai bine te duci si iei masina la o tura si vezi singur daca motorul+cutia iti satisfac nevoile ca asa pe forum e greu sa ne dam seama ce-ti trebuie.

Nu am posibilitatea, nu am carnet, nici macar nu am facut 18 ani. Ma documentez deocamdata.

Alte pareri?

#10
Alex-AR

Alex-AR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,277
  • Înscris: 19.03.2009
Pai daca nu ai 18 ani ca dracu mai intrebi aici? Serios? Cand faci 18 ani si ai bani de o masina plus bani de reparati si motorina/benzina ca sa nu stea in garaj fa un topic si o sa primesti atunci opinii. Esti exact ca aia care vor sa cumpere un calculator peste 6 luni....

#11
SticKyWoX

SticKyWoX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 10.06.2011

 Alex-AR, on 01 septembrie 2014 - 14:05, said:

Pai daca nu ai 18 ani ca dracu mai intrebi aici? Serios? Cand faci 18 ani si ai bani de o masina plus bani de reparati si motorina/benzina ca sa nu stea in garaj fa un topic si o sa primesti atunci opinii. Esti exact ca aia care vor sa cumpere un calculator peste 6 luni....

Postez ca sa ma documentez. Tu nu te documentezi despre o masina inainte sa o cumperi? Am bani de masina, dar nu sunt hotarat, din acest motiv am nevoie de cat mai multe opinii.

#12
khazar

khazar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 878
  • Înscris: 30.03.2006

 teRRa, on 01 septembrie 2014 - 13:31, said:

Fiabila, lucrata bine. Bine insonorizata, spatioasa, foarte comfortabila la drum, aratoasa
Esti sarcastic? Laguna nu e nimic din ce ai spus tu acolo. E total opusul! Sau tu ai mers doar cu Dacia 1310 si de asta ti se pare asa "fiabila si bine lucrata" laguna?

#13
SticKyWoX

SticKyWoX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 10.06.2011

 khazar, on 01 septembrie 2014 - 14:28, said:

Esti sarcastic? Laguna nu e nimic din ce ai spus tu acolo. E total opusul! Sau tu ai mers doar cu Dacia 1310 si de asta ti se pare asa "fiabila si bine lucrata" laguna?

Deci sa inteleg ca e o masina de cacat? Nu se merita?

#14
masni

masni

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 25.10.2010
la varsta ta ai nevoie de altceva.mai nervoasa,ca de....o sa rada pretenarii cu Bembeu.

#15
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Ok...

Eu iti propun sa revii dupa ce-ti iei permisul, momentan vorbim degeaba.

#16
SticKyWoX

SticKyWoX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 10.06.2011

 DjMx, on 01 septembrie 2014 - 19:18, said:

Ok...

Eu iti propun sa revii dupa ce-ti iei permisul, momentan vorbim degeaba.

Cu ce schimba asta parerea despre Laguna 3? Eu am cerut o parere despre masina asta in topicul asta, atat. Daca ma documentez cu o saptamana inainte sa-mi iau masina nu fac nimic. E mai bine sa ma documentez din timp.

#17
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

 SticKyWoX, on 01 septembrie 2014 - 12:40, said:

Ce parere aveti de Renault Laguna 3 2.0 dci 150cp automata, varianta break cu panorama? (http://www.autovit.r...-C34062190.html)
O parere foarte proasta!

#18
SticKyWoX

SticKyWoX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 10.06.2011

 Quantum, on 01 septembrie 2014 - 21:30, said:

O parere foarte proasta!

Bun, se poate sa si argumentezi?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate