Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Problema microsdhc - este invizibil

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
trasabdcf

trasabdcf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 28.01.2012
Buna ziua, sper ca am postat unde trebuie, dupa cum spune si titltul am un card microsdhc Kingston de 16gb care nu mai apare indiferent in ce dispozitiv il bag, pc, telefon sau tableta, cu vreo 3 card readere si nu imi apare nimic, ca si cum nu as fi bagat nimic in pc.

Problema a aparut cand faceam poze. Dupa ce am facut o poza am vrut sa o vizualizez, asa ca am dat sa intru in galerie, iar in acel moment, in loc sa-mi apara pozele de pe card au aparut niste patratele grii, in loc de poze, am redeschis aplicatia si de data asta nu imi mai vedea nici-o poza, fil sau oricealtceva de pe card.

Am intrat in file manager si am vazut ca cardul nu mai apare deloc. Precizez ca am un Allview P5 Alldro, dar problema nu e de la telefon ca am incercat cu alt card in el.

Ce este ciudat e ca atunci cand scot cardul, in pc se aude sunetul specific si pentru o sec apare si iconita "Safely Remove ....". Am Win 7.

Va rog foarte mult sa ma ajutati sa-mi recuperez datele de pe el, intrucat am salvat foarte multe poze si filme importante pentru mine.

#2
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004
Poţi să-ti iei adio !!!

#3
FolderBulk

FolderBulk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 19.08.2007
Corrupted SD Card. Am "papat" si eu vreo 3 anul asta de la faimosii KingSton. Unul de 16GB si doua de 4GB.

Edited by FolderBulk, 01 September 2014 - 08:46.


#4
trasabdcf

trasabdcf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 28.01.2012
Deci sunt cam proaste cardurile astea Kingston, chestia e ca eu mai am garantie pe el, deci in principiu as putea sa-mi recuprez banii sau sa primesc altul, desi nu as vrea sa patesc acelasi lucru, numai ca asta stricatu' trebuie sa-l dau lor, nu? Asa ca daca as incerca sa ma duc la un service d-asta de recuperare date trebuie sa o fac inainte, nu?

#5
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Panarama ta de telefon fu**e cardurile, vezi ca mai era unul pe aici cu aceeasi problema.
Am avut vreo 20 carduri kingston si nu mi s-a stricat niciunul.

#6
trasabdcf

trasabdcf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 28.01.2012

View Postgumball3000, on 01 septembrie 2014 - 12:53, said:

Panarama ta de telefon fu**e cardurile, vezi ca mai era unul pe aici cu aceeasi problema.
Am avut vreo 20 carduri kingston si nu mi s-a stricat niciunul.
Asa o fi, nu contest, acum am un card de 512mb in el, daca il strica si p-asta o sa-si ia zborul, oricum, sa inteleg ca cardul este irecuperabil? Cum ziceam, eu mai am garantie, numai ca as vrea sa incerc sa recuperez datele de pe el, daca s-o putea, la vreun service specializat.

#7
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Teoretic n-are ce sa strice la cardul de 512 MB, in primul rand pentru ca este alt format (SD, nu SDHC), si in al doilea rand pentru ca nu poti pune multe fisiere pe el.
Eu sunt patit cu un Xperia X10 cu android 2.1, strica fisierele de pe un card de 8 GB, aveam multe fisiere mp3 pe el.
Daca puneam 100-200 fisiere nu mai apareau probleme.

Nu-ti merge google? https://www.google.r...erare date card

#8
trasabdcf

trasabdcf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 28.01.2012
Am incercat Recuva, dar ca sa functioneze trebuie sa apara cardul in pc, ori la mine nu apare nimic, am mai spus, il bag in card reader, acum incerc pe un laptop cu card reader si adaptor sd, si nu apare nimic, parca nici nu l-am bagat, nu face nicio actiune. La service preturile pleaca de la 30 de euro, cam mult pentru mine.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate