Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

problema stick usb digi

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
ConDemneD

ConDemneD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 493
  • Înscris: 31.08.2009
primul post nu a fost luat in seama asa ca in speranta ca a doua oara e cu noroc am decis sa il deschid si pe al doilea. Acestea fiind spuse sa trecem la subiect.
Am luat acum doua zile de la RDS/RCS un stick usb marca huawei e3131h, am facut contract pe 12 luni, 15 lei pe luna, toate bune si frumoase, dar astazi am incercat sa joc dirt 3 si max payne 3 pe net dar la nici unul nu imi da voie. Am incercat sa dezactivez antivirusul si firewall-ul dar degeaba la dirt 3 mi se inchide de tot cand incerc sa ma conectez si nu am alta solutie decat sa il scot si sa il bag din nou iar la max payne 3 imi spune ca nu se poate conecta la servere, pe langa asta mai am si semnalul slab si nu locuiesc in pestera si pana acum cu conexiunea prin cablu nu aveam problemele astea.
PS:jocurile sunt originale.

Edited by ConDemneD, 31 August 2014 - 21:40.


#2
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
asa si ce vrei?!?
pe sectiunea RCS sau digi nu puteai sa postezi?!?
pentru semnal exista antene... stickul respectiv are mufa pentru antena exterioara

cat net ai? 5GB? 10GB?
poate i-ai terminat si merge netul foarte prost

#3
ConDemneD

ConDemneD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 493
  • Înscris: 31.08.2009
traficul nelimitat iar download 5 gb si am downloadat vreo 100 de mb si ce te ratoiesti asa la mine pisoiule? nu-ti face placere nu raspunde.

Edited by ConDemneD, 31 August 2014 - 22:38.


#4
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
putina rabdare nu strica in viata. acuma legat de problema ta.
aplicatia mobile partner ce iti indica la nivelul de semnal si standardul de conectare.
nu cumva te-ai conectat pe roaming national vodafone unde ai o limita de 100Mb?

#5
ConDemneD

ConDemneD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 493
  • Înscris: 31.08.2009

View Postcarmenclara1, on 01 septembrie 2014 - 07:04, said:

putina rabdare nu strica in viata. acuma legat de problema ta.
aplicatia mobile partner ce iti indica la nivelul de semnal si standardul de conectare.
nu cumva te-ai conectat pe roaming national vodafone unde ai o limita de 100Mb?
problema aparuse inainte sa downloadez dar nu auzi ca nu am treaba cu vodafone? stick-ul e de la digi mobile adica de la cei de la RDS si contractul zice asa 15 lei pe luna, trafic nelimitat, 5 gb maxim de download pe luna.
Ma gandesc ca am porturile inchise dar nu stiu unde si cum sa umblu sa le deschid. Ar fi minunat sa raspunda careva cu cunostine in domeniu...

#6
ConDemneD

ConDemneD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 493
  • Înscris: 31.08.2009

View PostConDemneD, on 01 septembrie 2014 - 11:25, said:

problema aparuse inainte sa downloadez dar nu auzi ca nu am treaba cu vodafone? stick-ul e de la digi mobile adica de la cei de la RDS si contractul zice asa 15 lei pe luna, trafic nelimitat, 5 gb maxim de download pe luna.
Ma gandesc ca am porturile inchise dar nu stiu unde si cum sa umblu sa le deschid. Ar fi minunat sa raspunda careva cu cunostine in domeniu...
LE: am incercat sa fac update la bios asa la misto si imi spune asa ''Network Connection error! please make sure your system is connected to the internet'' desi sunt conectat la net si pot sa umblu. E clar ca de la ei e buba nu de la mine.
!

Edited by ConDemneD, 01 September 2014 - 13:01.


#7
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,861
  • Înscris: 06.01.2008

View PostConDemneD, on 01 septembrie 2014 - 11:25, said:

problema aparuse inainte sa downloadez dar nu auzi ca nu am treaba cu vodafone?
carmenclara1 nu ti-a pus degeaba intrebarea, fiindca RDS a incheiat un acord de roaming national, iar in zonele unde nu exista acoperire RDS poti folosi reteaua unui alt operator pentru apeluri, sms-uri si trafic de date:
http://www.rcs-rds.r...operire_extinsa

Edited by Hider141, 01 September 2014 - 13:30.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate