Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Blogurile pe blogspot care directioneaza catre un website

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
stefteo21

stefteo21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 11.01.2009
Un website construit pe domeniu.ro care primeste link-uri de la bloguri cu aceeasi tematica, dar care sunt hostate pe domeniul.blogspot este mai bine vazut?

Eu am un website pe domeniu.ro de aproximativ 3 luni si am inceput sa am cativa vizitatori, nu este targetul meu, dar pentru un new-born este bun.

Eu as vrea acum sa construiesc cateva bloguri pe blogspot pe care sa pun aproximativ 30 de articole pe fiecare, iar acele articole sa contina link extern catre website-ul meu.

1. Este bine?

2. Vreau sa pun cate un articol la 3 zile pe fiecare blog, dupa care acele bloguri sa ramana statice, fara update. Daca nu mai postez articole noi scade valoarea calitatii link-urilor existente?

#2
RpgBoy

RpgBoy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 27.05.2011
Conteaza doar link-urile de calitate, deci ar trebui sa te ocupi destul de bine de blog-urile respective ca sa conteze pentru site-ul tau. Mai concret, ar trebui sa ai pe blog-uri un trafic mai mare decat pe site - lucru care nu e rentabil - Ai putea sa rogi blog-uri din domeniul tau, deja cunoscute si cu trafic mare sa faca cate un review despre ceea ce faci tu si sa puna un link catre site-ul tau.

1. Nu.
2. Da. Plus ca nu conteaza doar cate articole ai pe bloguri ci traficul. Teoretic, daca ai 50 de articole, optimizate SEO, pe fiecare blog si iti ramane un trafic constant chiar daca nu mai postezi, atunci link-urile isi pastreaza calitatea.

Trebuie sa ai grija cu lucrurile astea, niste backlink-uri proaste pot trage site-ul in jos mai rau decat daca nu ai face nimic.

Edited by RpgBoy, 31 August 2014 - 23:18.


#3
stefteo21

stefteo21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 11.01.2009
Am inteles ideea. Suna logic ceea ce spui.

Pe langa asta, cu banii si munca investita in 30 de articole/blog obtin un link de calitate intr-un blog deja existent care abordeaza aceasta tematica a site-ului meu.

Concurenta e mare pentru ca este vorba despre un site auto, nu de vanzari, ci informativ.

Unde e concurenta este si loc de promovare :)

#4
RpgBoy

RpgBoy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 27.05.2011
Da, sa nu mai spun ca poti observa metodele de promovare folosite de concurenta cu avantaje si dezavantaje, putand sa faci mai bine decat ei chiar daca ai un site nou.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate