Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

usturime cap penis

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
ghost1-

ghost1-

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 570
  • Înscris: 05.10.2013
Acum 5 zile am facut operatie de rupere fren(ata) penis deoarece aveam ata prea scurta si groasa si bineinteles la recomandarile chirurgului urolog.Mentionez ca inainte de operatie decalotarea puteam s-o fac fara probleme.Capul penisului imi iesea complet dar nu puteam sa pun mana pe cap ca ma ustura ingrozitor.Acum dupa operatie urologul mi-a spus ca n-o sa mai ma usture capu penisului dupa 14 zile pana pica sutura(atele) operatiei.
Totusi sunt un pic ingrijorat e deja a 5-a zi si tot ma ustura capu penisului ca inainte de operatie.Plus ca vad o groaza de ate chirurgicale pe penis.Adica nu vad nici o imbunatatire cat de cat.Mi s-a recomandat ca timp de 3 zile sa ma dau cu crema betadina + comprese ceai musetel.Mi-au spus ca mi-au pus ata chirurgicala care se resoarbe
Sa fie vorba de vreo fimoza si sa fie idiot urologu la care am fost,sau sa stau linstit cu acea usturime pe capu penisului ca poate poate o trece dupa 14 zile?Ca daca este vorba de vreo fimoza imi iau iarasi inima in dinti si ma duc la alt urolog sa-mi faca circumcizie.Sincer sunt un pic ingrijorat si nu stiu ce sa fac.Aproape ca ma bate gandul sa incerc sa scot io singur atele alea chirurgicale.
Va multumesc,
p.s mi se pare ca dupa operatie penisul meu este mai lung ca inainte(cred ca doar mi se pare,nu sunt sigur)

#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 07.06.2014
crezi ca atele sunt puse ca sa-ti impodobeasca penisul ca un pom de craciun? sunt puse cu un rost acolo, rezisti, n-ai ce sa faci, nu esti nici primul si nici ultimul in situatia asta

#3
rasistu

rasistu

    Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,715
  • Înscris: 20.03.2011
eu mi-am scos singur atele, dupa 14 zile eram f sensibil in zona cusaturii dar mai mult din cauza atelor care se miscau. urologul a spus ca se absoarbe ata insa nu dadea semne. am pus mana pe forfecuta ascutita si am taiat nodurile. a fost o experienta interesanta pentru mine. cusatura era sudata, nu mai aveam nevoie de ate.
frenul meu era ok, dar l-am scos ca sa arate mai sexy penisul. fetele sunt innebunite dupe el.
acum nu stiu ce sa zic de usturimea ta.

#4
mercur68

mercur68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 07.08.2007
Nu ma pricep la chestii de astea, dar daca ti-a zis ca dupa 14 zile incep sa reintre in normal, de ce te agiti dupa 5 zile de parca s-a terminat lumea. Iar daca un medic spune 14 zile poate sa fie ori 7 zile ori 21 zile

#5
rasistu

rasistu

    Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,715
  • Înscris: 20.03.2011
i'm just going to leave this here:
pur pt studiu medical.

sau nu.

Edited by rasistu, 31 August 2014 - 22:02.


#6
medelin992

medelin992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,487
  • Înscris: 16.06.2010

View Postghost1-, on 31 august 2014 - 21:08, said:

Ca daca este vorba de vreo fimoza imi iau iarasi inima in dinti si ma duc la alt urolog sa-mi faca circumcizie

Cum sa fie fimoza daca iti poti beli cucul?

View Postrasistu, on 31 august 2014 - 21:37, said:

am pus mana pe forfecuta ascutita si am taiat nodurile. a fost o experienta interesanta pentru mine. cusatura era sudata,.
Mentioneaza care ti-e profesia, altfel ne apucam toti de operatii complicate.

#7
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Patiser.

#8
ghost1-

ghost1-

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 570
  • Înscris: 05.10.2013
dar voi daca decalotati va ustura capu penisului daca il atingeti?Ca aici ma intereseaza si sunt curios eu.Cativa oameni mi-au zi ca nu e deloc normal sa te usture atunci cand decalotezi si ca trebuie sa poti pune mana fara nici o problema pe cap.......:|
O sa astept pana la 14 zile,desi urologul care m-a operat nu mi inspira incredere totala deloc,pt ca nu disting nimic din amalgamul de cusutari care le am pe penis.Pielea sta incretita inca.Sincer nu vad nici o logica nici o "linie" la cusaturile care le am.Eu am crezut ca sutura va fi liniara exact cum a fost frenul preputului.Mie tot mi-e teama sa nu fie vorba de vreo fimoza,chiar daca pot decalota complet.

#9
medelin992

medelin992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,487
  • Înscris: 16.06.2010

View Postghost1-, on 31 august 2014 - 21:08, said:

.Capul penisului imi iesea complet dar nu puteam sa pun mana pe cap ca ma ustura ingrozitor.


Te ustura ca nu e si el scos in lume, mai scoate-l la lumina, pardon intuneric Posted Image    Sensibilitatea o sa treaca cu timpul.

#10
rasistu

rasistu

    Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,715
  • Înscris: 20.03.2011

View Postmedelin992, on 31 august 2014 - 22:14, said:



Mentioneaza care ti-e profesia, altfel ne apucam toti de operatii complicate.
tehnician electronist ajutat de o studenta la medicina Posted Image

Edited by rasistu, 01 September 2014 - 05:10.


#11
ghost1-

ghost1-

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 570
  • Înscris: 05.10.2013

View Postmedelin992, on 31 august 2014 - 22:19, said:

Te ustura ca nu e si el scos in lume, mai scoate-l la lumina, pardon intuneric Posted Image Sensibilitatea o sa treaca cu timpul.
sa fie cum zici tu,desi am observat ca ai o tendinta de misto ieftin la adresa mea.Nu-i problema nu m-am suparat.Problema este ca usturimea asta pe care o am pe capu penisului o am de multi ani buni,si am tot zis ca o sa treaca cu timpul.Nu a fost asa .De aceea m-am dus intr-un final(tarziu) la urolog sa tai frenul pt ca am crezut ca din cauza lui ma ustura capu penisului.uite ca m-am inselat se pare,e a 6-a zi de la operatie si nici o imbunatatire cat de mica ar fi ea nu este.Cred ca chirurgul urolog e un dobitoc  si ori:-mi-a facut si operatia naspa, ori este un dobitoc si habar nu are de la ce e usturimea respectiva,ca i-am explicat si inainte de operatie si dupa:ba omule ma ustura capu penisului nu pot pune mana pe el,nu pot sa mi fac igiena sa ma spal ca mor de durere.Da da da ca la romani,banii au fost buni care i-am dat,vorba acea da-l dracu pe prostu care l-am operat ca doar nu-i pielea mea in joc.De aia urasc tara asta de kkt ca toti chirurgi  dupa ce le dai plicu cu bani ii doare in p... de tine si de suferintele tale.Nu au rabdare nici sa-i pisti cu ceara sa inteleaga sa asculte ce are pe suflet omu(bou) de langa tine si ce-l doare,ca doar de aia vine omu la tine....Nici o treaba nu au,toti sunt niste destepti si plini de ei,si de la asa zisele operatii banale de 10-15 min acolo o dau in bara de destepti si de ingamfati ce sunt....O sa astept 14 zile si daca o sa ma usture in continuare o sa ma duc la alt urolog asta e(daca asa sunt blestemat sa dau peste toti prostii).Mi e frica doar sa nu ajung sa fac circumcizie ca sa scap de usturimea respectiva,dar daca e nevoie  imi iau inima in dinti si o fac si pe aia nu am ce face daca e necesar.Se poate inchide threadul.Va multumesc la toti inca o data

Edited by ghost1-, 01 September 2014 - 13:47.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate