Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Problema conectare tl mr3420

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
skz112

skz112

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 20.06.2014
Salut mi-am achizitionat astazi un router wifi TL-MR3420,care suporta 3g/4g , in speranta a il folosi cu un modem k3772 de la vodafone..dar de 2 ore.,.ma chinui si nu pot sa imi dau seama ce are..pur si simplu nu mi se conecteaza modemul.

#2
tatanir

tatanir

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 05.12.2009
Am si eu unul la fel dar m-am dus cu modemul(huawei E153) la magazin si am avut norocul sa fie compatibil, s-a conectat din prima.
Din setari nu cred ca poti face nimic. Trebuie sa mai incerci si alte modemuri, daca ai posibilitatea.
De fapt nici nu te-am intrebat daca l-ai configurat cum trebuie.

Edited by tatanir, 31 August 2014 - 19:37.


#3
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
@skz112 apn l-ai setat? modemul e recunoscut de router? posteaza te rog print screen cu meniuriile aferente de pe router -> network -> internet access /  3g/4g/advanced

#4
skz112

skz112

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 20.06.2014
Am conectat routerul la pc,si modemul doar licare nu sta conectact am incercat cu 2 modemuri vodafone... si cand incerc sa intru in meniul ala cu ip=ul in browser nu merge...zice ca web page can't be loaded sau ceva de genu..deci cred ca este o problema de compatibilitate dintre router-modem..si o sa-mi dau comanda de la vodafone de un modem prezent in lista aia de site-ul tplink.

#5
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
ai instalat driverele pentru placa de retea pe calculator?  ii setata pe automatically obtain ip adress and dns? http://tplogin.net ai incercat?

#6
skz112

skz112

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 20.06.2014
un link de la un tutorial ceva,mi-ar fi de mare ajutor..nu am instalat nici-un driver pt placa de retea
Adica nu stiu sigur daca am instalat imi recunoaste routerul pe placa de retea dar imi zice no internet connection

Edited by skz112, 01 September 2014 - 15:30.


#7
skz112

skz112

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 20.06.2014
Nu pot sa ii dau edit,am reusit am gasit un modem vodafone, il recunoaste,dar nu se conecteaza,imi apare no network connection,pe calculator iar pe telefon nu imi incarca paginile :)
Asta de la ce poate sa fie ? i-am sunat pe cei de la vodafone..ori era reprezentantul ala retardat cand l-am inttrebat de isp si dns.. el mi-a zis ca nu am nevoie de asa ceva..pentru router.
Aveti idei ?

#8
Adrian Fx

Adrian Fx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 20.08.2007
Vezi sa nu ai PIN la cartela.

#9
skz112

skz112

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 20.06.2014
Nu am pin la cartela... Posted Image
Modemul este cam vechi...  imaginea 1
la asta al 2 lea imi arata altfel iconita aia..dar din pacate nu il recunoaste..chiar daca este mai performant..

Attached Files



#10
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
ce ai postat nu prea are legatura si nu ne ajuta cu nimica.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate