Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

SpiruHaret - MateInfo

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
geutzu_00

geutzu_00

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 02.01.2010
Salut. Vreau sa ma inscriu la Spiru Haret , Facl. de Mate-Info si as vrea sa aud niste pareri de la cei care sunt la Spiru, poate chiar la mateinfo, sau de la cei care lucreaza in domeniu (software developer).

Cu cine am mai vorbit eu, mi-au zis ca e ok, si ca daca vrei sa inveti profesorii sunte deschisi sa te ajute, ai materiale indicatii etc. Totusi am auzit si lucruri si mai putin placute despre Universitatea asta, asa ca as vrea sa aud  si de las voi o parere.

Multumesc

#2
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
A fost un scandal cu diplomele date fara acoperire, acum pare ca s-a mai rezolvat chestiunea. Una peste alta, obtii o diploma ca oricare alta. Cum sunt profesorii nu stiu dar oricum aceste cursuri sunt doar introducere in poveste, finalul e extrascolar prin mult studiu si punere in practica plecand de la bibliografia recomandata si nu numai.

#3
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
la distanta vrei? atunci iti trebuie ambitie ca sa te tii de lectii....fara profesori e mai greu sa tii pasul. de asemenea vezi ca la examene nu te lasa absolut deloc sa copiezi. au o reputatie de intretinut pentru ca multi parinti judeca ce se intampla si cum ei traiesc din taxele percepute direct de la student/parinte nu-si permit sa isi pateze reputatia cu imaginea de facultate usoara care nu te invata nimic.

#4
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View Postgeutzu_00, on 31 august 2014 - 08:53, said:

Salut. Vreau sa ma inscriu la Spiru Haret , Facl. de Mate-Info si as vrea sa aud niste pareri de la cei care sunt la Spiru, poate chiar la mateinfo, sau de la cei care lucreaza in domeniu (software developer).

Cu cine am mai vorbit eu, mi-au zis ca e ok, si ca daca vrei sa inveti profesorii sunte deschisi sa te ajute, ai materiale indicatii etc. Totusi am auzit si lucruri si mai putin placute despre Universitatea asta, asa ca as vrea sa aud  si de las voi o parere.

Multumesc
Nu stiu de ce mi-ai cerut parerea in privat.

Nu toti cei care lucreaza in domeniu cunosc facultatile din Romania.

Bafta.

Cu asta:

View Postvyctoras1985, on 31 august 2014 - 09:12, said:

la distanta vrei? atunci iti trebuie ambitie ca sa te tii de lectii....fara profesori e mai greu sa tii pasul. de asemenea vezi ca la examene nu te lasa absolut deloc sa copiezi. au o reputatie de intretinut pentru ca multi parinti judeca ce se intampla si cum ei traiesc din taxele percepute direct de la student/parinte nu-si permit sa isi pateze reputatia cu imaginea de facultate usoara care nu te invata nimic.
nu sunt de acord deoarece oricum facultatea inseamna studiu individual, adica:

View Postneagu_laurentiu, on 31 august 2014 - 09:05, said:

A fost un scandal cu diplomele date fara acoperire, acum pare ca s-a mai rezolvat chestiunea. Una peste alta, obtii o diploma ca oricare alta. Cum sunt profesorii nu stiu dar oricum aceste cursuri sunt doar introducere in poveste, finalul e extrascolar prin mult studiu si punere in practica plecand de la bibliografia recomandata si nu numai.


#5
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,236
  • Înscris: 24.02.2007
IT = mult studiu individual. Iar in cazul software, spre deosebire de hardware, ai acasa tot ce-ti trebuie.
Prin urmare nu e chiar asa important cum se numeste facultatea, cat timp ofera o diploma valabila iar tu te tii de treaba si poti dovedi oricand ca sti.

#6
geutzu_00

geutzu_00

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 02.01.2010
am uitat sa preciezez, vreau la zi nu la distanta. aveti idee unde pot verifica daca este acreditata ?

#7
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
Aici ai totul: http://www.edu.ro/in.../articles/21834

#8
geutzu_00

geutzu_00

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 02.01.2010
Multumesc frumos pentru ajutor si opinii #neagu_laurentiu , si tuturor celor ce mi-ati raspuns.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate