Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

Antrenor Profesionist.

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
CValentin2

CValentin2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 03.09.2010
Sa zicem ca e un moft de-al meu si chiar vreau sa obtin o licenta in acest gen. Dupa o cautare pe gogu' am vazut ca sunt mai multe licente, de tip A,B,C, etc. Deci care e ordinea in care trebuie sa le obtin? Si cam ce reprezinta fiecare licenta? Cat ma duce toata afacerea asta?

#2
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,357
  • Înscris: 24.06.2008
O licenta pentru antenor profesionist in urcat balotii in tractor e ieftina...pana in 200ml de tuica costa!!!
Acum,antrenor de ce vrei tu sa te faci???

#3
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,971
  • Înscris: 10.04.2006

 george_eu25, on 30 august 2014 - 20:41, said:

O licenta pentru antenor profesionist in urcat balotii in tractor e ieftina...pana in 200ml de tuica costa!!!
Acum,antrenor de ce vrei tu sa te faci???

Tinand cont ca  suntem pe aria de fotbal, presupun ca de ciclism :ciocan:

#4
CValentin2

CValentin2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 03.09.2010
Mda... de fotbal logic.

#5
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,357
  • Înscris: 24.06.2008
Am vazut si aria,dar sunt tot mai multi care formuleaza intrebari cu foarte putine date si noi tot trebuie sa deducem cam ce vor sa spuna!!
Invatati fratilor sa va exprimati coerent si concis!
Eu ajut pe oricine cu placere cu orice informatie o am,dar spune exact ce vrei si da toate datele problemei!!!

Edited by george_eu25, 30 August 2014 - 21:22.


#6
geomanblack2

geomanblack2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 397
  • Înscris: 13.05.2008
Daca ati absolvit Facultatea de Educatiei Fizica si Sport cu specializarea "fotbal", atunci aveti carnet de antrenor de categoria C. Carnetul de antrenor il puteti ridica de la Autoritatea Nationala pentru Tineret si Sport (ANST). In ceea ce priveste cursul de specilizare din cadrul CNPFA-SNA, acesta nu va este neaparat necesar, intrucat este echivalent cu specializarea pe care ati urmat-o in facultate. Pentru a obtine licenta B, va puteti inscrie la cursurile organizate in cadrul Federatiei Romane de Fotbal.
Pentru a deveni antrenor de fotbal nu este necesar sa faceti facultatea de sport. Puteti deveni antrenor de fotbal daca urmati cursurile Scolii de Antrenori din cadrul Federatiei Romane de Fotbal.

Edited by geomanblack2, 31 August 2014 - 12:38.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate