Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra

Site-uri matrimoniale serioase

Plasa de umbrire peste gard de pl...
 O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 

Extensie care sa modifice luminozitatea la fiecare pagina web?

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
tyiby

tyiby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 05.11.2010
Deci as avea mare nevoie de o extensie browser / program care poate sa modifice luminozitatea la o pagina web in parte, nu la tot display-ul.
Exista asa ceva?

#2
Alex_GP

Alex_GP

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,222
  • Înscris: 23.12.2006
Ceva de genul asta: https://chrome.googl...hhhkmoekeicedej ?

#3
tyiby

tyiby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 05.11.2010

 Alex_GP, on 30 august 2014 - 21:27, said:


Extensia aia pune background negru la site-uri, eu caut ceva sa micsoreze luminozitatea, nu sa schimbe culorile la site-uri.
Nu inteleg de ce nu exista asa ceva care sunt sigur ca ar putea fi util multora..

Eu micsorez seara luminozitatea dar se micsoreaza si in videoclipurile youtube, etc. Si nu e bine. Poate asa intelegi mai exact ce caut.

Edited by tyiby, 31 August 2014 - 00:55.


#4
CiPy_IC8

CiPy_IC8

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 14.03.2011
Pentru firefox eu folosesc Screen Dimmer .

Se poate intuneca fiecare pagina web in parte ,fara sa micsoreze luminozitatea in videoclipurile de pe youtube (cel putin eu nu am sesizat treaba asta) .

Tu vrei sa scazi luminozitatea fiecarei pagini web, fara sa-ti afecteze videoclipurile... mmm , cam greu . Incearca Flux ; in functie de pozitia geografica va scadea luminozitatea monitorului, iar atunci cand vrei sa urmaresti videoclipuri il pui in modul "Movie mode" .

Eu le folosesc pe amandoua si sunt destul de multumit ; incearca-le si tu , poate se apropie de ceea ce cauti .

#5
tyiby

tyiby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 05.11.2010
@CiPy_IC8, mersi pentru sugestii, eu folosid chrome am dat o cautare pe google dupa "Screen Dimmer pentru chrome" si am gasit aceasta extensie: https://chrome.googl...jjepjdn/related
E exact ce caut doar ca atunci cand dau click in pagina se lumineaza la loc.
Inca caut o extensie sa faca exact ce face aia dar sa ramana luminozitatea la fel cand dau click in pagina.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate