Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra

Site-uri matrimoniale serioase

Plasa de umbrire peste gard de pl...
 O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 

Instalare Windows

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
raduexz

raduexz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 24.04.2008
Salut , nu stiu daca am postat bine dar am si eu nevoie de ajutor.
Am un laptop Acer 5742G si nu pot sa reinstalez Windows 7 pe el. De fiecare data imi da restart dupa ce dau sa booteze de pe CD sau stick. Aleg sa booteze de pe stick imi apare Windows loading files si dupa ce se incarca bara alba jos imi da restart , la fel face si dupa CD . Am scos hardul si am instalat windowsul pe desktop dar nici asa nu merge imi apare faza cu repair sau start normaly si dupa ce selectez unul din cele 2 imi restarteaza. Faza este ca windowsul vechi mergea  daca il lasam sa booteze dupa hard si nu imi restarta . Biosul nu este uefy si am incercat sa activez si dezactivez tot din el dar nu merge , nu am gasit nimic de security sau altceva .Am vazut ca este des intalnita problema asta le acer dar nu am gasit o rezolvare. Daca poate cineva sa ma ajute as fi recunoscator

#2
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Este un Windows original sau piratat?
Ai configurat BIOS-ul in mod corespunzator?
Din moment ce producatorul ofera drivere pentru Windows 7/8 in cazul acestui model (atat pentru 32 cat si pentru 64 biti), atunci nu ar trebui sa existe probleme pentru ca laptopul este compatibil Windows 7/8: http://www.notebook-...driver-utility/
"Windows-ul vechi" ce versiune era? Windows XP?

Fiind vorba de un laptop ar fi trebuit sa deschizi subiectul in aria dedicata...

Topic mutat.

Edited by _-_, 30 August 2014 - 16:39.


#3
raduexz

raduexz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 24.04.2008
Imi pare rau nu am stiut unde sa postez daca poti sa il muti nu este nici o problema.
Am avut instalat acelasi windows pe el si a mers fara nici o problema si biosul nu am ce sa setez la el in afara sa booteze de pe stick sau CD

#4
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,294
  • Înscris: 24.05.2010
incearca sa instalezi de pe hdd

#5
raduexz

raduexz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 24.04.2008
Cum adica de pe HDD ?

#6
ferihan_raluca

ferihan_raluca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 02.08.2014
Dupa ce instalezi windows-ul pe HDD folosind un alt PC, inainte de a muta HDD-ul cu windows-ul instalat pe laptopul problema, foloseste metoda sysprep.

http://sybaspot.com/...ml-answer-file/

#7
raduexz

raduexz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 24.04.2008
Totusi nu inteleg care ar fi problema de nu pleaca nici cum. Am incercat si alta versiune de win 7 si xp si toate se impotmolesc credeti ca un update de bios ar rezolva problema ? Pe forumurile din alte tari sunt multi cu problema asta dar nu am reusit sa gasesc o rezolvare ,cei mai multi se legau de uefy dar eu am bios normal si nu am optiunea de security. Deja ma doare capul =((((

#8
jully1994

jully1994

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,401
  • Înscris: 27.02.2012
Verifică memoria RAM cu Memtest86. Dacă nu are erori, fă un update de BIOS. Dacă nici atunci nu se rezolvă, posibil să fie o problemă cu placa de bază...

#9
raduexz

raduexz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 24.04.2008
Mersi de raspunsuri la toti dar am gasit rezolvarea . Una dintre memorii dadea eroarea chiar daca a functionat foarte bine in windows pana in momentul reinstalarii . La testare nu a dat nici un semn dar posibil sa fie ceva incompatibilitati cu placa de baza . O zi buna .

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate