Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

Abonament digi

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
WindyZ

WindyZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,451
  • Înscris: 15.08.2013
Salut !


Vreau sa imi fac un abonament digi ( 5 euro pe saptamana ) sau care e mai ieftin si mai ok ( doar pentru internet )
Intrebarea mea e daca pot baga cartela intr-un telefon care nu e primit de la ei...?  ( iPhone 4S )


P.s telefonul e decodat si merge pe orice retea ( teoretic ).

Edited by WindyZ, 30 August 2014 - 11:26.


#2
sirtius

sirtius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 718
  • Înscris: 30.11.2008
Da
Are 3G (2100 MHz), deci merge pe DIGI.

#3
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Daca telefonul este decodat, nu ai nici o problema cu cartelele, indiferent carui operator apartin.
Cel mai ieftin abonament Digi este cel de 2 euro pe luna, in care ai 200 de minute nationale si internationale (fix si principalelel retele de telefonie mobila) si internet nelimitat (primii 3 GB la viteza maxima).
Cel mai mare abonament Digi Mobil este Optim Nelimitat (nelimitat minute nationale si internationale fix si mobil in principalele retele) si internet nelimitat (primii 5 GB la viteza maxima). pretul acestuia este de 10 euro/luna pentru cei care nu mai au nici un serviciu Digi, 7 euro/luna pentru cei care au activ un alt servicu Digi si 5 euro/luna pentru cei care au activ cel putin doua servicii Digi.

#4
sirtius

sirtius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 718
  • Înscris: 30.11.2008
@Venboteam  Cred ca intrebarea era daca telefonul este compatibil cu reteaua Digi :).

#5
Razvan11

Razvan11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 26.11.2011

View PostWindyZ, on 30 august 2014 - 11:25, said:

Salut !


Vreau sa imi fac un abonament digi ( 5 euro pe saptamana ) sau care e mai ieftin si mai ok ( doar pentru internet )
Intrebarea mea e daca pot baga cartela intr-un telefon care nu e primit de la ei...?  ( iPhone 4S )


P.s telefonul e decodat si merge pe orice retea ( teoretic ).

5 euro pe luna.Daca iPhone-ul e decodat,functioneaza cartela de Digi fara nici o problema .

Edited by Razvan11, 30 August 2014 - 11:48.


#6
WindyZ

WindyZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,451
  • Înscris: 15.08.2013
Ok, am inteles.


Alta intrebare. Cum adica primii 5 GB ( asta e exemplu ) trafic maxim ? Am inteles chestia ca viteza poate sa ajunga pana la 21 mb/s la primi 5 gb, ok , intrebarea mea e: Dupa ce se consuma viteza ( supersonica ) , ce o sa se intample ? O sa ajunga la viteza de 1 mb/s cum am observat ca e si la stick-ul de la ei si o sa imi vina sa dau cu telefonul de toti peretii ? Asta de ce nu precizeaza ? Daca e nelimitat sa fie nelimitat dar pana la capat ... Sau macar sa spuna care o sa fie "viteza" de atunci incolo ..





Multumesc pentru raspunsuri !

Pe luna* , am gresit ... :))

Edited by WindyZ, 30 August 2014 - 12:05.


#7
Razvan11

Razvan11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 26.11.2011
"La depasirea traficului recomandat viteza de acces se va limita pana la 128 kbps viteza de download si pana la 64 kbps viteza de upload."
Sursa : http://www.rcs-rds.r...optim_nelimitat

#8
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,722
  • Înscris: 18.12.2007
Voua va e lene sa cititi pe site-ul operatorului?

http://www.rcs-rds.r...mobil_complet_3

(2) Viteza de acces este de pana la 3,6Mbps, 7,2Mbps, 14,4 Mbps sau 21,6 Mbps aceasta fiind determinata de tipul echipamentului terminal utilizat si de dezvoltarea retelei 3G Digi Mobil.
La depasirea traficului recomandat viteza de acces se va limita pana la 128 kbps viteza de download si pana la 64 kbps viteza de upload.


#9
WindyZ

WindyZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,451
  • Înscris: 15.08.2013

View PostRazvan11, on 30 august 2014 - 12:05, said:

"La depasirea traficului recomandat viteza de acces se va limita pana la 128 kbps viteza de download si pana la 64 kbps viteza de upload."
Sursa : http://www.rcs-rds.r...optim_nelimitat


Ok , am inteles :)) Asa e cand nu citesti tot...
Multumesc pentru raspuns.

#10
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012

View Postsirtius, on 30 august 2014 - 11:44, said:

@Venboteam  Cred ca intrebarea era daca telefonul este compatibil cu reteaua Digi Posted Image.
Eu vad ca intrebarea suna in felul urmator:

View PostWindyZ, on 30 august 2014 - 11:25, said:

[...]Intrebarea mea e daca pot baga cartela intr-un telefon care nu e primit de la ei...?[...]
Nu vad unde intreaba de compatibilitate. Posted Image

View PostWindyZ, on 30 august 2014 - 12:02, said:

Cum adica primii 5 GB ( asta e exemplu ) trafic maxim ? Am inteles chestia ca viteza poate sa ajunga pana la 21 mb/s la primi 5 gb, ok , intrebarea mea e: Dupa ce se consuma viteza ( supersonica ) , ce o sa se intample ? O sa ajunga la viteza de 1 mb/s cum am observat ca e si la stick-ul de la ei si o sa imi vina sa dau cu telefonul de toti peretii ?
Ti-au raspuns deja colegii.

View PostWindyZ, on 30 august 2014 - 12:02, said:

[...] Daca e nelimitat sa fie nelimitat dar pana la capat[...]
Incearca la concurenta, poate acolo iti ofera "nelimitat pana la capat", daca acesti 5GB nu sunt suficienti. :)

#11
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,753
  • Înscris: 25.01.2007

View PostWindyZ, on 30 august 2014 - 12:02, said:

Alta intrebare. Cum adica primii 5 GB ( asta e exemplu ) trafic maxim ? Am inteles chestia ca viteza poate sa ajunga pana la 21 mb/s la primi 5 gb, ok , intrebarea mea e: Dupa ce se consuma viteza ( supersonica ) , ce o sa se intample ?
vezi ca si viteza asta supersonica e asa, cam ca un supersonic pe carbuni.
e probabil sa fii multumit cu 3-4-5 mega... http://forum.softped.../page__st__4662

#12
WindyZ

WindyZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,451
  • Înscris: 15.08.2013
Am inteles.

@Venboteam, daca apelez la concurenta ma baga pe minus (la bani ma refer)... Din cauza asta am apelat la cei de la Digi. Oricum, nu folosesc numai internetul.
Acum o sa trebuiasca sa caut sa vad cat ma tin cei 5 GB ( Vorbesc de abonamentul cu 5 euro. Si da, am doua servicii, deci de la 10 euro e 5 ).

Multumesc pentru raspunsuri !

#13
darklordsith

darklordsith

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,774
  • Înscris: 13.05.2008
Netul e nelimitat, după 5GB îți limitează doar viteza la 128 kbps.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate