Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Campanie/Petitie - noua lege acce...

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 

Este posibil ca Vodafone sa cumpara Digi Mobil in viitor

- - - - -
  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#1
TheAdi

TheAdi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 15.08.2014
Asa cum am scris in titlu, este posibil ca la sfarsitul perioadei de roamning national voda-digi, sa se intample treaba asta. Dupa parerea mea sunt 60 % sanse. Nu pot sa spun ca sunt de acord dar ce sa-i faci daca se va intampla.

Cat mai au de roamning nat, 2 ani ?. Pun pariu pe 100 de E de la mine ca peste 2 ani o sa se intample. (Bine, apropo de euro, atunci poate vom fi si noi cu euro :)) ).

#2
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Nu o sa trecem la euro in 2 ani si nu o sa trecem in viitorul previzibil. Daca nu ma insel ne-au trebuit un an jumate sa taiem zerourile de la lei si dupa atitia ani lumea tot mai vorbeste in milioane.

#3
khristy36

khristy36

    Sunt bestii care se plimba prea mult pe pamant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 02.10.2010
Ai spart piata,sa vezi comentarii.Tu nu cauti inainte sa deschizi un topic ?

#4
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,189
  • Înscris: 22.03.2008

View PostTheAdi, on 29 august 2014 - 21:57, said:

Asa cum am scris in titlu, este posibil ca la sfarsitul perioadei de roamning national voda-digi, sa se intample treaba asta. Dupa parerea mea sunt 60 % sanse. Nu pot sa spun ca sunt de acord dar ce sa-i faci daca se va intampla.

Cat mai au de roamning nat, 2 ani ?. Pun pariu pe 100 de E de la mine ca peste 2 ani o sa se intample. (Bine, apropo de euro, atunci poate vom fi si noi cu euro Posted Image) ).
Daca Vodafone in 2 ani va ajunge pe locul 3 sau 4, este posibil sa "cumpara" Digi, dar exista si posibilitatea ca Vodafone sa plece din Romania cu coada intre picioare. Nu-i vad prea bine in 2 ani pe astia de la Vodafone.

#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
parerea ta este neavizata si este bazata pe ... nimic.

roamingul national este asumat de vodafone fata de ANCOM cand, la licitatia trecuta de spectru mobil, vodafone a platit mai putini bani asumandu-si ca va oferi roaming national la cerere oricarui alt operator.

la fel, la ultima licitatie de spectru DIGI a castigat o noua frecventa si are asumat fata de ANCOM dezvoltarea unei infrastructuri proprii. acea licenta a costat milioane de euro iar daca nu-si respecta obligatiile fata de ancom, digi poate pierde licenta.

View Postgabybcr, on 29 august 2014 - 22:03, said:

Daca Vodafone in 2 ani va ajunge pe locul 3 sau 4, este posibil sa "cumpara" Digi, dar exista si posibilitatea ca Vodafone sa plece din Romania cu coada intre picioare. Nu-i vad prea bine in 2 ani pe astia de la Vodafone.

vodafone au ramas singuri care nu ofera servicii 4Play sau 5Play. vor fi nevoiti sa faca o achizitie pentru a ramane in joc. se zvoneste ca ar fi in tratative de a cumpara Akta.

Edited by MembruAnonim, 29 August 2014 - 22:11.


#6
TheAdi

TheAdi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 15.08.2014
Adevarat, am gresit si am scris "cumpara" si nu "cumpere", dar nu mai pot edita Posted Image)) . Rog moderatorul sa modifice.

Bine, nu ma credeti, poate am o parere enavizata dar sunt sanse mari conform unor zvonuri personale.

Edited by TheAdi, 29 August 2014 - 22:12.


#7
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,189
  • Înscris: 22.03.2008

View PostMembruAnonim, on 29 august 2014 - 22:07, said:

parerea ta este neavizata si nu este bazata pe nimic.

roamingul national este asumat de vodafone fata de ANCOM cand, la licitatia trecuta de spectru mobil, vodafone a platit mai putini bani asumandu-si ca va oferi roaming national la cerere oricarui alt operator.

la fel, la ultima licitatie de spectru DIGI a castigat o noua frecventa si are asumat fata de ANCOM dezvoltarea unei infrastructuri proprii. acea licenta a costat milioane de euro iar daca nu-si respecta obligatiile fata de ancom, digi poate pierde licenta.



vodafone au ramas singuri care nu ofera servicii 4Play sau 5Play. vor fi nevoiti sa faca o achizitie pentru a ramane in joc. se zvoneste ca ar fi in tratative de a cumpara Akta.
Dar Orange are? Erau niste zvonuri ca se va vinde UPC. Oricum, UPC nu are planuri pe termen lung in Romania. Aplaudacii upc cred ca daca dau liga 1 (nici macar nu au o exclusivitate), sunt cei mai tari...

Edited by gabybcr, 29 August 2014 - 22:12.


#8
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,290
  • Înscris: 13.01.2011
Subiectul este un bluf pentru flame.

#9
Blender33

Blender33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,323
  • Înscris: 01.09.2012
Tu esti ziaristul turcitu'?

#10
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postgabybcr, on 29 august 2014 - 22:12, said:

Dar Orange are? Erau niste zvonuri ca se va vinde UPC. Oricum, UPC nu are planuri pe termen lung in Romania. Aplaudacii upc cred ca daca dau liga 1 (nici macar nu au o exclusivitate), sunt cei mai tari...

orange au platit mai mult pe licenta la ultima licitatie tocmai pentru ca nu au dorit sa ofere roaming national (eu ii inteleg.. au cea mai buna retea din tara).

orange ofera servicii 4Play: telefonie mobila, telefonie fixa, internet si TV. nu au nevoie de alte achizitii.

upc mi se pare o gluma. nu inteleg din ce traieste firma aia.

Edited by MembruAnonim, 29 August 2014 - 22:17.


#11
TheAdi

TheAdi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 15.08.2014
Nu este flame si nu sunt ziarist. Este un zvon pe care il dau mai departe. Am si zis ca nu tin cu niciunii.

#12
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View PostTheAdi, on 29 august 2014 - 22:14, said:

Nu este flame si nu sunt ziarist. Este un zvon pe care il dau mai departe. Am si zis ca nu tin cu niciunii.
Pai nu e un zvon nou. Sau care merita dat mai departe.

Edited by don_dannielo, 29 August 2014 - 22:16.


#13
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostTheAdi, on 29 august 2014 - 22:14, said:

Nu este flame si nu sunt ziarist. Este un zvon pe care il dau mai departe. Am si zis ca nu tin cu niciunii.

astfel de "zvonuri" provin de la angajatii de retention vodafone cand un client doreste sa se porteze la digi. dar nu au nicio baza reala.

#14
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,189
  • Înscris: 22.03.2008
Uitasem de Orange TV.Pana la urma poate vor cumpara upc sau akta (nu cred ca se mltumesc doar cu atat).

#15
TheAdi

TheAdi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 15.08.2014

View Postdon_dannielo, on 29 august 2014 - 22:16, said:

Pai nu e un zvon nou. Sau care merita dat mai departe.

Eu nu am mai vazut sa se mai fi discutat.
Nu cred ca as putea zice ce unde stiu doar ca cunosc insideri. Si ce e rau in asta, o sa fie mai putine retele.

#16
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
pai daca sunt mai putine retele sunt preturi mai mari pt clienti. se cheama oligopol. d`oh!

ar trebui trecut un mic test de cultura general pentru deschidere oricarui topic nou.

Edited by MembruAnonim, 29 August 2014 - 22:22.


#17
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,189
  • Înscris: 22.03.2008

View PostMembruAnonim, on 29 august 2014 - 22:14, said:

orange au platit mai mult pe licenta la ultima licitatie tocmai pentru ca nu au dorit sa ofere roaming national (eu ii inteleg.. au cea mai buna retea din tara).

orange ofera servicii 4Play: telefonie mobila, telefonie fixa, internet si TV. nu au nevoie de alte achizitii.

upc mi se pare o gluma. nu inteleg din ce traieste firma aia.
Din ce imi amintesc eu, tocmai Vodafone a platit mai mult. Uite aici un link http://www.hit.ro/st...ii-si-pentru-ce
La cat investesc aia de la upc si la ce preturi nesimtite au, nu-i plange pe ei. Eu numesc compania aia un pirat de cartier.

Edited by gabybcr, 29 August 2014 - 22:25.


#18
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
pai nu citesti bre cate blocuri au cumparat aia??

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate