Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Problema Hdd

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
spiridusulverde

spiridusulverde

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 20.11.2011
Buna azi de dimineata am inceput sa ridic frecventa procesorului e2140 cand am ajuns la 2 gh si am intrat pe win a cazut aero dupa care mai multe programe.Am dat restart si am revenit la frecventa stabila insa surpriza dupa ce se incarca biosul imi aparea urmatorul mesaj: Build DMI Pool.....Flash ROM Protected,de obicei dupa acele puncte scria succesfull sau ceva de genul acum nu mai am putut intra pe win numai dupa un re-instal si imi tot da acest mesaj + ca trebuie sa  stau cam 20 de secunde in plus fata de normal sa intru in win.Care este problema,si cum rezolv sa nu imi mai  scrie asa. Inca un aspect la instalarea win cand sa dau format imi arata ca hdd-ul era gol desi eu am date pe el. Placa de baza este  P4M900-M7 SE de la biostar.

#2
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,506
  • Înscris: 06.01.2012
Din pagina asta :

http://www.biostar.c...php?S_ID=289#dl

mergi la "bios" si descarca biosul "4m90m305.bsa" , iar mai jos vei gasi "bios update utility" .
Instalezi "bios update utility" si cand iti va cere un fisier de update ii "arati" biosul "4m90m305.bsa" .
Ce placa video si ce sursa ai ?

#3
spiridusulverde

spiridusulverde

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 20.11.2011
Sursa habar nu am stiu ca e de " 500 " Posted Image placa video nvidia 9500 gt si 3 gb ram Daca e sa fac up la bios nu pot numai daca merg la cineva cu unitatea ca eu am net prin modem (stick usb) si nu pot face up cu el.

Bun am descarcat fisierul il ard pe cd si il pot da la bot sa il citeasca sau cum fac ?

Am citit a 2 oara ce ai scris multumesc o sa instalez acel utility

Si imi poti spune de ce imi da acel flash protected.Tot ce am facut a fost sa merasc frectenta fsb cu cate 5 .

Edited by spiridusulverde, 29 August 2014 - 21:58.


#4
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,306
  • Înscris: 24.05.2010
Data viitoare nu mai fa d-astea daca nu te pricepi.... care e intrebarea ta defapt? ultima

#5
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,506
  • Înscris: 06.01.2012

View Postspiridusulverde, on 29 august 2014 - 22:01, said:

Sursa habar nu am stiu ca e de " 500 " Posted Image placa video nvidia 9500 gt si 3 gb ram Daca e sa fac up la bios nu pot numai daca merg la cineva cu unitatea ca eu am net prin modem (stick usb) si nu pot face up cu el.

Bun am descarcat fisierul il ard pe cd si il pot da la bot sa il citeasca sau cum fac ?

Am citit a 2 oara ce ai scris multumesc o sa instalez acel utility

Si imi poti spune de ce imi da acel flash protected.Tot ce am facut a fost sa merasc frectenta fsb cu cate 5 .
Dupa ce instalezi programul ala iti va cere un fisier din care sa-si faca update .
Si i-l indici pe asta .

Nu mai umbla la FSB , ca ala e overclocking si probabil biosul a intrat intr-un fel de protectie .
Da un "restore default values din bios" si vezi daca e totul ok .

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate