Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 

Philips S388

- - - - -
  • Please log in to reply
723 replies to this topic

#1
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011
Merită, nu merită ?

În jurul sumei de 500 lei.

Attached Files



#2
Aladin66

Aladin66

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,542
  • Înscris: 06.10.2008
Nu as lua asa ceva. Nu are senzor de proximitate memorie de 1 giga si ceva utilizabilar,rezolutie mica pt  ecranul ala.E un mare compromis. Totusi la 500 de lei nu prea poti lua ceva mai bun cu garantie, poate doar un lumia 520.

Edited by Aladin66, 30 August 2014 - 09:42.


#3
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,985
  • Înscris: 21.08.2008
Asta mă întreb și eu, însă eu înclin să zic că merită.

E un produs al companiei chineze CEC,sub marca Philips.
Deși marca este mai scumpă, produsul oferit are un raport calitate/preț superior unor mărci mai puțin celebre ca Allview, E-boda, G-Tide, Prestigio, Opticon și altele.

S388 are un procesor Quad-core de 1,3Ghz, 1GB RAM, ecran de 4,5", camera de 5Mp și folosește sistemul de operare Android 4.2 Jelly Bean.

Din ce am observat, produsul există atât în variantă Single SIM cât și Dual SIM, nu știu care din variante este disponibilă la RCS-RDS.

#4
cosmyn13

cosmyn13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 31.05.2004
Cel de la rds este singel sim. L am primit ieri. La prima vedere este ok. Fiind subtire iti da impresia de fragilitate. Are doar 1.7giga pt aplicatii dar cu root se rezolva. Parerea este mult mai bun decit allview sau prestigio

Are sensor de proximitate

#5
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011

 cosmyn13, on 30 august 2014 - 15:57, said:

Cel de la rds este singel sim. L am primit ieri. La prima vedere este ok. Fiind subtire iti da impresia de fragilitate. Are doar 1.7giga pt aplicatii dar cu root se rezolva. Parerea este mult mai bun decit allview sau prestigio

Are sensor de proximitate

Este ceva din metal la el ?

#6
cosmyn13

cosmyn13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 31.05.2004
Nu. Si e mai bine asa ma fereste de trasnet.

#7
str999

str999

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 21.04.2012
Specificatiile sunt mai bune decat ale celorlalte telefoane cu acest pret.

P.S. Poza cred ca este a modelului S308. Atasez aici imaginea cu S388
Attached File  philips-s388-mobile-phone-large-1.jpg   20.87K   123 downloads

#8
str999

str999

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 21.04.2012
Azi am primit telefonul. Pachetul include telefonul, castile, cablul USB, incarcatorul si o folie (in punguta cu manualul).

La o prima impresie, telefonul e foarte elegant. E subtire, destul de usor si solid. Ecranul are unghiuri de vizualizare bune, desi culorile sunt putin prea saturate pentru gustul meu. Se misca repede prin meniu, inca nu s-a blocat. Revin cu mai multe detalii in zilele urmatoare ;)

#9
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011
Cum să se blocheze ?  :  )

Testează gagetul și revino  ;  )

Baftă.

#10
al3xiss

al3xiss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 07.12.2007
Am tot cautat huse pt acest model si nu am gasit. Daca afla cineva unde se gasesc, il rog sa posteze aici

#11
azazica

azazica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 08.01.2008
mai multe pareri despre acest telofon daca se poate? stabilitate, baterie, performanta, bug-uri, ultima versiune de android...
nu am mai apucat acel sony xperia M si m-am oprit la acest model care il va folosi prietena pt apeluri, whatsapp, facebook, fiind luat tot de la RDS. Am vazut si modele de Lenovo dar nu prea gasesc pareri despre ele. Prefer varianta single sim, presupun ca acesta va fi..

multam fain

Edited by azazica, 08 September 2014 - 10:48.


#12
str999

str999

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 21.04.2012
Salut!

Telefonul nu s-a inchis neasteptat pana acum. Totusi, de doua ori a refuzat sa se aprinda cand apasam butonul, fiind nevoit sa ii scot bateria si sa o pun la loc. Bateria rezista o zi de utilizare moderata. Performanta nu am reusit sa o testez prea mult, dar iti pot spune ca merge repede, fara sa se blocheze. Testele benchmark de pe internet il pozitioneaza cam la acelasi nivel cu Galaxy SIII dpdv al performantei. Versiunea Android cu care vine telefonul e 4.2.2 si nu este disponibila nicio actualizare.

#13
al3xiss

al3xiss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 07.12.2007
La mine a ajuns astazi pe la ora 12 si intampin o problema destul de ciudata. Cand port o convorbire in camera, cel cu care vorbeam mi a zis sa ma duc de langa televizor ca se aude sunetul ala ciudat ca atunci cand tii telefonul langa o boxa si suna. M am enervat si am scos tot din priza, tv, calculator si ce mai era si sunetul tot se aude. Am iesit pe balcon si nu se mai aude, afara la fel. Nu am patit asa ceva de cand sunt eu. am mai sunat 2 persoane si au confirmat problema, vroiam sa ma asigur ca e asa. Care e explicatia? In rest telefonul se misca bine, se incalzeste foarte putin, e chiar ok.

#14
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011
Te referi la microfonie ?!

#15
al3xiss

al3xiss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 07.12.2007
nu stiu ce e.. e sunetul ala urat ce se aude cand tii telefonul langa o boxa si primesti un apel... asa mi au zis toti, e deranjant pt cel cu care vb...

Edited by al3xiss, 08 September 2014 - 18:39.


#16
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011
Eu nu am avut niciodată problema asta cu nici un telefon.

Încearcă și la altcineva în casă, să nu ai tu vre-o nasulie prin casă.

#17
cosmyn13

cosmyn13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 31.05.2004
Am telefonul acesta de aproape 2 saptamani dar nu am patit asa ceva cu el. Din contra se aude tare si clar  la mine si la interlocutor.

#18
azazica

azazica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 08.01.2008
deci din cei care il aveti, sa inteleg ca sunteti multumiti de telefon ?
ati facut root la el, e dificila operatia? am dat un search scurt pe goagle si am vazut numai in limbi dalea chinezesti, am dat un .zip jos care presupun ca se instaleaza din recovery sau cum...ca nu am reusit sa inteleg mare lucru de acolo Posted Image
ecranul raspunde ok la atingeri sau e ceva mai.. "ciobanesc" ? :P
va fi folosit doar pt apeluri, sms, whatsapp, facebook, poze mai rar si eventual cateva joculete dastea mici la plictiseala

Edited by azazica, 09 September 2014 - 08:56.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate