Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Camin Bucuresti: Belvedere A8 vs Moxa D

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
alexandrusss

alexandrusss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 21.06.2014
Salut,
Ma poate lamuri cineva cu privire la conditiile de cazare din cele 2 camine specificate ? Sunt diferente majore in ceea ce priveste confortul ?
Si inca o intrebare, as putea merge sa le vizitez, sunt deschise in perioada asta ?


Mersi fain.

#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,802
  • Înscris: 07.06.2014
crezi ca e muzeu? in cazul asta vei intra fericit ca nu iti taie nimeni bilete la intrare

#3
torex

torex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 04.02.2007

 alexandrusss, on 29 august 2014 - 17:59, said:

Salut,
Ma poate lamuri cineva cu privire la conditiile de cazare din cele 2 camine specificate ? Sunt diferente majore in ceea ce priveste confortul ?
Si inca o intrebare, as putea merge sa le vizitez, sunt deschise in perioada asta ?


Mersi fain.

In situatia ta am fost eu in 2007. Intre A6-7-8 din Belvedere si Moxa D nu e mare diferenta de confort. (cu un plus pt Belvedere daca apreciezi f mult zugraveala noua si 2 bai in camera - cu toate ca si A6 sau A7 s-au invechit)
Eu am ales Moxa D si nu mi-a parut rau. Ai conditii decente si cel mai mare avantaj este ca esti in centru. Adica poti merge linistit pe jos la Unirii/Centrul Vechi, chiar si Regie (daca sunteti gasca, drumul nu e asa de lung). Cu alte cuvinte nu mai esti constrans sa nu scapi ultimul metrou sau sa dai banii pe taxi, daca il pierzi. (nu esti dependent de un mijloc de transport). Mai mult, esti aproape de Gara de nord: 3 statii cu troleul 97
Si nu in ultimul rand, esti foarte aproape de facultate; te poti trezi cu jumatate de ora inainte si tot sa ajungi. (nu mai spun ca daca ai ore in Finante sau pe la cantina este perfect)
In ceva: in Moxa ai cantina in curte. Este foarte ieftina si mancarea buna (parerea mea, nu sunt pretentios). Una este sa faci 1 minut pana la cantina sa mananci mancare gatita si alta este sa mananci fast food sau sa faci cam 1 ora dus si 1 ora intors din Belvedere pana la cantina si inapoi.

E adevarat, ce e drept, ca in Belvedere esti aproape de Regie. Alt avantaj eu nu vad.

#4
alexman6x6

alexman6x6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 18.07.2014

 alexandrusss, on 29 august 2014 - 17:59, said:

Salut,
Ma poate lamuri cineva cu privire la conditiile de cazare din cele 2 camine specificate ? Sunt diferente majore in ceea ce priveste confortul ?
Si inca o intrebare, as putea merge sa le vizitez, sunt deschise in perioada asta ?


Mersi fain.
In ce palat de clestar ai trait pana acum ?
4 oameni intr-o singura camera ? Mai conteaza daca respectiva camere este mai mare sau mai mica ? Cei 4 oameni au programe diferite .
Cand unul vrea sa doarma, altul abia pleca , cand unul mananca, celalalt fumeaza . Crezi ca face cineva curatenie in aceasta camera, este o menajera speciala pentru camera numarul 233 ?
Macar acum, in caminele studentesti este apa calda permanent , este si caldura iarna , de bine de rau se gaseste si un frigider ( nu este in dotarea camerei , dar cumva, cei 4 studenti reusesc sa se gospodareasca in privinta asta )

Edited by alexman6x6, 29 August 2014 - 19:58.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate