Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

problema instalare windows (0xc0000001)

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
darkhell217

darkhell217

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.08.2014
Mi-am cumparat un laptop Asus si am vrut sa instalez windows 8 pe el si termina tot iar cand sa intre in windows se tot restarteaza sau da eroarea: your pc needs to be repaired Error code: 0xc0000001 , am incercat si xp si 7 si nu le pot instala deloc, care ar fi problema?

Edited by _-_, 29 August 2014 - 10:44.
adaugat cod de eroare in titlu


#2
Cdu92

Cdu92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 26.08.2013
Doua metode care au fost de folos in alte cazuri similare

Method 1:
a) Insert the installation DVD or USB and boot Windows 8 from it.
b) In the ‘Windows setup’ page select the ‘language to install’, ‘Time and currency format’ and the ‘keyboard or input method’ and click on ‘next’.
c) Click on ‘Repair your computer’ and select ‘Troubleshoot’.
d) Click on ‘Advanced options’ and select ‘Automatic Repair’ and select the operating system.

Method 2:
I would suggest you to insert the Windows 8 installation media and then follow these instructions:
a. Click on Repair your computer.
b. Click on Troubleshoot and then select Advanced Options.
c. Click on Command prompt and type the following commands and press Enter after each command:
Bootrec /fixmbr
Bootrec /fixboot
Bootrec /rebuildbcd
d. Restart the computer.

Edited by Cdu92, 29 August 2014 - 01:28.


#3
darkhell217

darkhell217

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.08.2014
i try with "Automatic Repair" but is write some errors, i will try with method 2 then

#4
Cdu92

Cdu92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 26.08.2013
Poti vorbi in romaneste linistit, eu ti-am scris in engleza ca asa am gasit instructiunile pe net.Sper sa reusesti cu cea de-a doua metoda.

#5
darkhell217

darkhell217

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.08.2014
da, am sa incerc maine, problema este ca in bios imi arata hdd-ul iar cand aprindeam pc-ul formatat imi dadea: "No Bootable Device Insert Boot Disk and Press Any Key" am incercat sa intru in pc si cu live cd, fara-piraterie boot cd si tot degeaba, sa nu fie o problema mai grava

#6
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004

 darkhell217, on 29 august 2014 - 01:15, said:

Mi-am cumparat un laptop Asus si am vrut sa instalez windows 8 pe el si termina tot iar cand sa intre in windows se tot restarteaza sau da eroarea: your pc needs to be repaired Error code: 0xc0000001 , am incercat si xp si 7 si nu le pot instala deloc, care ar fi problema?
La Microsoft ai incercat sa suni? Ar trebui sa-ti rezolve foarte rapid problema!

#7
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
Poate spui si ce model este....

#8
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
E model cu clapeta si tastatura... Virusule, nitel decenta :)

#9
blondubuzau

blondubuzau

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 30.11.2008
schimba din bios dis SATA in AHCI si vezi daca asa merge

#10
jully1994

jully1994

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,401
  • Înscris: 27.02.2012
Posibil să fie HDD-ul defect (are bad-uri multe).

Edited by _-_, 29 August 2014 - 10:48.
eliminare referiri la software ilegal


#11
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
@jully1994
Nu ai voie sa faci referiri pe forum la instrumente care contin software comercial adaugat in mod ilegal. Am sters partea respectiva din comentariul tau.

@initiator
Orice sistem de operare incerci sa instalezi primesti acelasi cod eroare ca in link-ul de mai jos?
0xc0000001: Fix for Windows XP, Vista, 7, 8

Referitor la postul #3. Acesta este un forum de limba romana. Un citat poate fi oferit in limba engleza (care este universala), dar comentariile noastre trebuie sa fie in limba romana.

 darkhell217, on 29 august 2014 - 01:30, said:

i try with "Automatic Repair" but is write some errors, i will try with method 2 then

Offtopic:
Pronumele personal "I" se scrie intotdeauna cu litera mare. Timpul utilizat este gresit. Ar fi trebuit sa scrii "I've tried" sau "I'm trying".  Expresia "is write" nu este gramaticala; poti eventual sa spui "it writes" (desi alte formulari sunt mai uzuale). Punctul si el tine de normele ortografice si nu trebuie ignorat, dupa cum nu trebuie ignorata nici scrierea cu litera mare la inceput de rand/ dupa punct/ intr-o noua comunicare...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate