Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Parere - HP 15.6'' Envy 15-j023ea

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
mile95

mile95

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 26.05.2014
Salutare,

Ce parere aveti depre acest ulltrabook, daca merita bani sau nu.

http://www.pcgarage....b-win-8-silver/

#2
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,729
  • Înscris: 10.11.2013
Ai nevoie de placa video dedicata si de touchscreen neaparat? De ex Fujitsu are un HDD care ti-ar face ultrabook-ul sa se miste mai rapid dar n-are touch si placa dedicata, nici sistem de operare preinstalat.
Pretul la HP e bun pentru ceea ce ofera(ultrabook, touch, windows 8 licentiat), ma sacaie numai lipsa unui hard SSH cu memorie cache SSD.

Edited by n-amname, 27 August 2014 - 13:55.


#3
georgik12

georgik12

    Tech Advisor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,515
  • Înscris: 15.02.2011
La ce il folosesti?
De ce buget dispui?

#4
mile95

mile95

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 26.05.2014
Buget: 3000 de lei
Ce vreau neaparat pe el:

-Procesor: i5 M sau i7 u,mq,qm
-tastatura luminata
-display FullHD 1920x1080 ( dar nu stiu sigur cat de mult se cunoaste la un film)
-placa video dedicata, asa si asa, nu neaparat
- HDD cu SSH
- 8GB Ram (folosesc foarte multe taburi deschide simultan si am nevoie)

La ce il folosesc: sa ma uilt la un film ( ii pentru camin si nu vreau PC), programare, joci gen WoW, Lol,Dota, etc

#5
aandrei_24

aandrei_24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,475
  • Înscris: 02.02.2007
vezi ca HP ala NU ARE din ce vrei tu neaparat: FullHD, SSH sau SSD, 8 GB si nici unitate optica. Memorie, al hard si o unitate externa mai poti cumpara dar ecran full HD, nu... Mai e si "ultrabook" desi are 2,6 kile.

- acesta http://www.emag.ro/l...6/pd/DTLD1BBBM/
are full hd, hard SSH, 8Gb ram (upgradabil la 16) si placa video dedicata. Tastatura luminata nu are, dar cred ca la jocuri stai cu ochii la ecran si nu la taste... eventual poti sa iti cumperi o "veioza" pe usb
- acesta http://www.emag.ro/l...6/pd/D7QHQBBBM/
are full hd, 8Gb ram si placa video dedicata. Nu are SSH si tastatura luminata.
Aici http://www.pcgarage....-iluminata-da/?
aici ai o selectie cu toate dorintele tale bifate dar cel mai ieftin e la 3500 ron

Edited by aandrei_24, 04 September 2014 - 17:58.


#6
mile95

mile95

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 26.05.2014
Z50-70, la aceasta alegere am ajuns si eu zilele astea, sau chiar ăla cu i7 chiar dacă depășește cu 100 si ceva se lei bugetul. Acuma problema ar fi alta, am fost si l-am văzut in magazin, nu prea îmi place cum arată, ii un plastic cu foarte plăcut. Acuma caut si un thinkpad, am văzut la cineva un thinkpad e531 si chiar așa bine si i-l are de ceva timp si se menține la fel

#7
aandrei_24

aandrei_24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,475
  • Înscris: 02.02.2007
in general la lenovo plasticul lasa de dorit.... uite si thinkpadu' ala, nu are Win si full HD... Thinkpad e gama de varf la lenovo, dar sincer, mare diferenta nu este... Pe vremea cand scria IBM pe ele exista o diferenta... Daca vrei ceva cu adevarat construit bine, poti sa iti iei un dell, dar e scump in general.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate