Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Acte ramase la agentie

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
smsr

smsr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 05.12.2013
Astazi am gasit client pentru apartament, printr-o agentie. Am facut un precontract, am primit un avans, iar dupa aceasta actele(contractul de v-c/donatie, actele de la cadastru, schita imobilului) au ramas la agentie .. nu mai stiu din ce cauza. Am motive sa ma ingrijorez sau asa se procedeaza de obicei?

P.S.: de fapt agentia a zis ca ma ajuta sa obtin mai repede niste acte de la cadastru, mai exact ridicarea unei interdictii de vanzare. probabil acesta ar fi motivul :) scuze daca eu am dat intrebarea si tot eu am raspuns

Edited by smsr, 26 August 2014 - 22:54.


#2
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
N-ar trebui sa te ingrijorezi dar nici sa te culci p-o ureche.

#3
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View Postsmsr, on 26 august 2014 - 22:48, said:

Astazi am gasit client pentru apartament, printr-o agentie. Am facut un precontract, am primit un avans, iar dupa aceasta actele(contractul de v-c/donatie, actele de la cadastru, schita imobilului) au ramas la agentie .. nu mai stiu din ce cauza. Am motive sa ma ingrijorez sau asa se procedeaza de obicei?

P.S.: de fapt agentia a zis ca ma ajuta sa obtin mai repede niste acte de la cadastru, mai exact ridicarea unei interdictii de vanzare. probabil acesta ar fi motivul :) scuze daca eu am dat intrebarea si tot eu am raspuns

Mie ridicarea aia imi suna rau, te-ai bagat intr-o treaba care are potential de imputire ulterior...

#4
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
Aia tineau actele ca sa fie siguri ca-si iau comisionul. Pe vremuri... acum, am auzit ca fac si alte scamatorii.

#5
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

View Postsmsr, on 26 august 2014 - 22:48, said:

Am motive sa ma ingrijorez
NU. Altii au pierdut imperii si nu s-au ingrijorat, stai linistit!

#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
smsr, cum adica ai lasat actele dar nu stii de ce le-ai lasat? Si ce-i cu interdictia de vanzare? Daca nu ai voie sa vinzi si totusi ai luat un avans, ar trebui sa te ingrijoreze restituirea lui si a despagubirii la care te-ai obligat atunci cand l-ai primit pentru ca interdictia de vanzare te tine la adapost de a pierde apartamentul.

#7
chiriasDezamagit2000

chiriasDezamagit2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 10.10.2013

View Postsmsr, on 26 august 2014 - 22:48, said:

Astazi am gasit client pentru apartament, printr-o agentie. Am facut un precontract, am primit un avans, iar dupa aceasta actele(contractul de v-c/donatie, actele de la cadastru, schita imobilului) au ramas la agentie .. nu mai stiu din ce cauza. Am motive sa ma ingrijorez sau asa se procedeaza de obicei?

P.S.: de fapt agentia a zis ca ma ajuta sa obtin mai repede niste acte de la cadastru, mai exact ridicarea unei interdictii de vanzare. probabil acesta ar fi motivul Posted Image scuze daca eu am dat intrebarea si tot eu am raspuns

Nu stii ca agentia nu are nici o raspundere juridica fata de tine ? Cum sa lasi niste straini sa umble in actele tale, sa "alerge" ei pe gratis sa faca o "favoare" vanzatorului de la care ei nici nu iau comision. Iti asumi un risc inutil (prostia si domnia se platesc).

Si tu de ce nu te ocupasei de interdictia de vanzare inainte sa pui anuntul de vanzare ?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate