Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

PROFIT POINT

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#1
OmulSpart

OmulSpart

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 19.09.2011
Are cineva informatii despre firma Profit Point? Sunt legali? Sunt fantoma? As vrea mai multe informatii inainte de a merge la ei. Multumesc.

#2
myke58

myke58

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 13.03.2012
Ce ti-au promis?Ai trecut testul?Da mai multe detalii

#3
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
Esti la curent cu masoneria si Noua Ordine Mondiala?

#4
OmulSpart

OmulSpart

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 19.09.2011

View Postmyke58, on 26 august 2014 - 19:12, said:

Ce ti-au promis?Ai trecut testul?Da mai multe detalii

Am facut cursul practic gratuit de o saptamana. Apoi am fost sunat daca vreau sa urmez cursul practic de 2 saptamani de 500 ron. Am zis nu, ca n-am bani. A zis, ok, sa mai lucrez pe demo singur si ne mai auzim. Si am trimis un email firmei cum ca mi-as dori foarte mult sa urmez acel curs, doar ca nu voi dispune de acei bani nici acum, nici in viitor. M-a chemat directoru firmei la o discutie. Am vorbit. I-am explicat situatia financiara. A zis ca vede si ma suna. M-a sunat peste ceva timp, mi-a zis ca a vorbit cu colegu care tinea cursu, si ca il pot urma gratuit. Am urmat cursu de 2 saptamani. Am dat testu, dar l-am picat.

Lucrezi acolo? Ai fost? Ai urmat cursuri ceva?

View PostSfPetru, on 26 august 2014 - 19:17, said:

Esti la curent cu masoneria si Noua Ordine Mondiala?

Lasa-ma frate.

Edited by OmulSpart, 26 August 2014 - 19:31.


#5
myke58

myke58

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 13.03.2012
OK,am inteles.Ti-au recomandat sa deschizi un cont demo pe care sa lucrezi si daca ai profit in 2-3 luni,sa mai iei legatura cu ei?Ce experienta ai in Forex?

#6
OmulSpart

OmulSpart

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 19.09.2011

View Postmyke58, on 26 august 2014 - 19:34, said:

OK,am inteles.Ti-au recomandat sa deschizi un cont demo pe care sa lucrezi si daca ai profit in 2-3 luni,sa mai iei legatura cu ei?Ce experienta ai in Forex?

Da. Le-am zis ca n-am bani, si ei au zis ca daca nu am acu, hai ca poate am peste o luna, intelegi? De asta m-au pus sa lucrez pe demo. Experienta pe real nu am, doar demo. Si na, le am cat de cat. 4/5 is pe profit in medie.

#7
myke58

myke58

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 13.03.2012
Daca vrei sa ai ce le arata peste o luna,iti recomand sa deschizi cel putin 15-20 de conturi demo pe platforma lor MT4,si din toate sa  le arati pe cel mai profitabil(sper ca din 20 de conturi sa dublezi macar unul intr-o luna).Dupa aceea vezi ce mai iese.Mai solicita sa dai testul si a doua oara,poate reusestiPosted Image

#8
OmulSpart

OmulSpart

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 19.09.2011

View Postmyke58, on 26 august 2014 - 19:45, said:

Daca vrei sa ai ce le arata peste o luna,iti recomand sa deschizi cel putin 15-20 de conturi demo pe platforma lor MT4,si din toate sa  le arati pe cel mai profitabil(sper ca din 20 de conturi sa dublezi macar unul intr-o luna).Dupa aceea vezi ce mai iese.Mai solicita sa dai testul si a doua oara,poate reusestiPosted Image

Nu se mai poate da a doua oara :/ Mi-a zis ca daca imi deschid singur un cont de 500-1000$ si tranzactionez profitabil, ma poate angaja. Dar e cam mica suma. Este un risc mare. Ai ceva informatii despre aceasta firma? Eu am vrut sa stiu daca nu-s fantoma sau ceva.

#9
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013

View PostOmulSpart, on 26 august 2014 - 19:57, said:

Eu am vrut sa stiu daca nu-s fantoma sau ceva.

Uite mai multe aici.

#10
myke58

myke58

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 13.03.2012
Sfatul meu este ca,daca n-ai mai lucrat pe real in forex sa nu te bagi.Sunt firme la care poti deschide conturi reale cu sume foarte mici si care au spreaduri de la un pips.Deschide  un cont real la o astfel de firma,poti incepe chiar si cu 100 de lei.Lucreaza cu volume mici,de 0.01,ca sa nu pierzi toti banii la o tranzactie,foloseste TP si SL,fa  macar 20 % profit lunar si apoi stai de vorba.

#11
OmulSpart

OmulSpart

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 19.09.2011

View Postmyke58, on 26 august 2014 - 20:08, said:

Sfatul meu este ca,daca n-ai mai lucrat pe real in forex sa nu te bagi.Sunt firme la care poti deschide conturi reale cu sume foarte mici si care au spreaduri de la un pips.Deschide  un cont real la o astfel de firma,poti incepe chiar si cu 100 de lei.Lucreaza cu volume mici,de 0.01,ca sa nu pierzi toti banii la o tranzactie,foloseste TP si SL,fa  macar 20 % profit lunar si apoi stai de vorba.

Ce alte firme? Cunosc doar metatrader4 si acolo poti baga minim 500$.

View Postpotae, on 26 august 2014 - 20:08, said:

Uite mai multe aici.

Am citit acolo deja. Nu am gasit ce ma interesa. Toti aveau aceleasi intrebari ca si mine :)

#12
myke58

myke58

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 13.03.2012
MT4 nu e firma, e o platforma de tranzactionare.E folosita de marea majoritate a firmelor serioase.O firma cu spreaduri mici e Admiral Markets.Intra pe site-ul lor si vezi despre ce  e vorba.

#13
OmulSpart

OmulSpart

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 19.09.2011

View Postmyke58, on 26 august 2014 - 20:30, said:

MT4 nu e firma, e o platforma de tranzactionare.E folosita de marea majoritate a firmelor serioase.O firma cu spreaduri mici e Admiral Markets.Intra pe site-ul lor si vezi despre ce  e vorba.

Platforma am vrut sa zic. Toate lucreaza pe MT4?

#14
myke58

myke58

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 13.03.2012
Cele care conteaza da,lucreaza pe MT4

#15
OmulSpart

OmulSpart

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 19.09.2011

View Postmyke58, on 26 august 2014 - 20:46, said:

Cele care conteaza da,lucreaza pe MT4

Tu ai tranzactionat undeva? E interesant siteul Admiral Markets, o sa incerc :) Tu unde tranzactionezi?

#16
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
Poti incerca optiuni binare, e tot acolo cu forex, o platforma de incredere si cu limite inferioare mici la depunere e http://optiontrade.c...it-methods.html
Dar iti zic de pe acum ca vei pierde banii.

#17
focuscsv

focuscsv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 27.01.2008

View PostOmulSpart, on 26 august 2014 - 19:00, said:

Are cineva informatii despre firma Profit Point? Sunt legali? Sunt fantoma? As vrea mai multe informatii inainte de a merge la ei. Multumesc.
La orice inprejurare e bine sa-ti pui intrebarea : de ce ?
De ce vrei sa mergi la ei ?
De ce un broker ar trebui sa faca tranzactii ?
De ce un broker care vrea sa tranzactioneze nu angajeaza personal calificat si cu renume ?
De ce .........

#18
OmulSpart

OmulSpart

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 19.09.2011

View Postfocuscsv, on 26 august 2014 - 22:58, said:

La orice inprejurare e bine sa-ti pui intrebarea : de ce ?
De ce vrei sa mergi la ei ?
De ce un broker ar trebui sa faca tranzactii ?
De ce un broker care vrea sa tranzactioneze nu angajeaza personal calificat si cu renume ?
De ce .........

Vreau sa lurez la ei. Sa fac un ban. De ce nu angajeaza personal? Nu stiu. Probabil au ei un interes. Dar atat timp cat mie imi vine banu, de ce sa-mi pese?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate