Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

facebook

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Alexandrina

Alexandrina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 11.05.2007
Salut, ma poate ajuta cineva cu o informație ..? Folosesc facebook pe telefon si aș vrea sa știu...atunci cand întru in lista sa văd cine e activ si cine nu...la cei care apare mobilul si un număr de minute sau de ore lângă, asta înseamnă ca de atâtea ore sau minute nu au mai intrat pe facebook-ul lor de pe telefon...? Iar la cei la care apare doar un telefon, fara nici o alta informație...inseamna ca au facebook pe tel dar nu au semnal? E posibil sa nu aiba semnal si cei la care la apare telefonul si in dreptul lor sa zicem un timp mai mare .. 21h sau mai mult sa zicem...? Pt ca eu credeam ca atunci cand nu ai semnalapare doar ttel fara indicații de timp...Si cand tel e închis cum apare? Va multumesc pentru ajutor.

#2
Sempiternal

Sempiternal

    // Mastermind \\

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,646
  • Înscris: 05.05.2013
1. Da, timpul de langa e numarul de minute/ore de cand nu a mai fost accesat Facebook.
2. Nu neaparat, poate sa aibe semnal dar sa aibe inchisa aplicatia complet, din Task Manager de exemplu.
3. 2.

View Postcarmenclara1, on 26 august 2014 - 17:23, said:

in primul rand despre ce telefon/sistem de operare vorbim ?  icoana care reprezinta un telefon defapt inseamna ca persoana e conectata de pe un dispozitiv mobil. adica telefon/tableta/smartwatch etc...

Nu asta a zis? Posted Image

Edited by Sempiternal, 26 August 2014 - 17:24.


#3
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
in primul rand despre ce telefon/sistem de operare vorbim ?  icoana care reprezinta un telefon defapt inseamna ca persoana e conectata de pe un dispozitiv mobil. adica telefon/tableta/smartwatch etc...

ca si completare la cele spuse de @Sempiternal as mai adauga ca poate nu au netul activ (wireless/3g) pe dispozitiv

Edited by carmenclara1, 26 August 2014 - 17:24.


#4
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
@sempiternal pai sincer eu nu vad informatii despre modelul de telefon sau os.  restul informatiilor erau gandite ca informatii detailiate si suplimentare pentru altii care vor citi acest topic.

#5
Sempiternal

Sempiternal

    // Mastermind \\

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,646
  • Înscris: 05.05.2013

View Postcarmenclara1, on 26 august 2014 - 20:24, said:

@sempiternal pai sincer eu nu vad informatii despre modelul de telefon sau os.  restul informatiilor erau gandite ca informatii detailiate si suplimentare pentru altii care vor citi acest topic.
Nu ai cum sa vezi ce OS/Telefon are.

Decat daca posteaza: Postat de pe <Insert Phone Here>

#6
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
nu intelegi! eu am intrebat ce telefon/os are initiatoarea si nu ce telefoane au prieteni ei de pe facebook.

#7
Sempiternal

Sempiternal

    // Mastermind \\

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,646
  • Înscris: 05.05.2013

View Postcarmenclara1, on 28 august 2014 - 11:12, said:

nu intelegi! eu am intrebat ce telefon/os are initiatoarea si nu ce telefoane au prieteni ei de pe facebook.
Ma scuzi, am facut confuzie intre tine si initiatoarea.
Nu conteaza ce OS (cu expectie Java Phone) pentru ca aplicatia Facebook este creata in acelasi fel si are aceleasi functii.

#8
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008
Facebook a luat-o razna, s-a apucat de blocat conturi temporar, ca sa deblocati contul o sa va puna sa recunoasteti niste  persoane dintre prietenii vostrii din anumite imagini ale lor. Si cum majoritatea  nu cunoastem toate persoanele (pe nume si prenume exact ) adaugate ca prieteni  nu sunt sanse sa-i ghicesti, deci contul ramane blocat. Asta inseamna sa adaugi la prieteni pe oricine (cum ar fi prietenii prietenilor etc). Ca alternativa Facebook cere copie de pe cartea de identitate (pentru ce le trebuie sa stranga CNP-URI, pentru alegerile din Romania  ? Posted Image ) Am doua conturi unul l-a  blocat dar nu am prieteni asa ca mi-a cerut numarul de telefon pentru verificare Sms (dai numarul de telefon degeaba fiindca nu trimite codurile prin SMS) sau copie CI  la al doilea cont isi bate joc cu ghicirea de prieten sau bineinteles copie cartea CI. De azi nu mai folosesc facebook...sau fac alt cont Posted Image . Bafta la ghicit "prieteni" ! (motivele de blocare sunt stupide,ba ca nu-ti recunoaste IP-ul,ba ca li se pare lor ca ai dat date false,ba ca esti o persoana care nu exista sau ca ai cont pe numele altei persoane etc)

Edited by stlk, 09 October 2014 - 12:57.


#9
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010

View Poststlk, on 09 octombrie 2014 - 12:30, said:

Facebook a luat-o razna, s-a apucat de blocat conturi temporar, ca sa deblocati contul o sa va puna sa recunoasteti niste  persoane dintre prietenii vostrii din anumite imagini ale lor. Si cum majoritatea  nu cunoastem toate persoanele (pe nume si prenume exact ) adaugate ca prieteni  nu sunt sanse sa-i ghicesti, deci contul ramane blocat. Asta inseamna sa adaugi la prieteni pe oricine (cum ar fi prietenii prietenilor etc). Ca alternativa Facebook cere copie de pe cartea de identitate (pentru ce le trebuie sa stranga CNP-URI, pentru alegerile din Romania  ? Posted Image ) Am doua conturi unul l-a  blocat dar nu am prieteni asa ca mi-a cerut numarul de telefon pentru verificare Sms (dai numarul de telefon degeaba fiindca nu trimite codurile prin SMS) sau copie CI  la al doilea cont isi bate joc cu ghicirea de prieten sau bineinteles copie cartea CI. De azi nu mai folosesc facebook...sau fac alt cont Posted Image . Bafta la ghicit "prieteni" ! (motivele de blocare sunt stupide,ba ca nu-ti recunoaste IP-ul,ba ca li se pare lor ca ai dat date false,ba ca esti o persoana care nu exista sau ca ai cont pe numele altei persoane etc)

Asta, sau poti sa dai add/accept doar la oamenii pe care chiar ii cunosti.

#10
heathledger

heathledger

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 01.01.2012
am si eu facebook de ceva vreme. e misto
gagici care se pozeaza provocator. am feed-ul plin mereu.

#11
lelali

lelali

    Vrăjeală, multă vrăjeală!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,645
  • Înscris: 07.11.2009
Am primit urmatorul mail. E fake sau iar imi poarta cineva grija / incercat sa sparga contul?

Fara mistouri, va rog, ca asa o zi de kkt am avut, incat acu' nu stiu daca sa gust cireasa sau nu. Posted Image


Attached File  feisbuc.JPG   55.24K   8 downloads

PS: Imi pot accesa contul . Mi-a aparut doar o notificare, sus, in care mi se cere numarul de telefon, da' nu-l bag. Mai degraba renunt la feisbuc.

LE: daca tin apasat, imi apare from [email protected] si a venit in inbox, nu in spam.

Edited by lelali, 10 December 2014 - 21:07.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate