Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Nu pot apela anumite numere

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
TheAdi

TheAdi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 15.08.2014
Buna seara,

Am printre altele si un abonanebt Orange, Pantera 16 de care spre surprinderea mea sunt foarte multumit si dpdv al minutelor ca am 800 in loc de 400 min nat/internat fix/mobil, nelim in retea si 1gb internet dar si dpdv al semnalului care in Cta este perfect mai ales in zona mea.

Problema mea nu este legata de semnal ci mai degraba de interconectarea cu Vodafone. Si anume nu pit apela anumite numere de Vodafone PREPAY. Pur si simplu nu suna, ca si cu persoana apelata ar avea telefonul inchis, dar nu il are. Si daca ma suna pe mine, dupa aceea pot sa sun si eu.

#2
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,290
  • Înscris: 12.08.2006
Cred ca problema e de la apelat nu de la tine.
Posibil sa fie reteaua ocupata.(Vodafone)
Spune-i sa tina telefonul pe 3G si vezi daca mai ai probleme.

Edited by alexa32, 23 August 2014 - 22:09.


#3
TheAdi

TheAdi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 15.08.2014
Pai daca sun de pe alte retele merge, doar de pe abon Orange pe prepay Vod nu merge. Deci nu e de la numerele respective apelate.

#4
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Ba poate fi, daca-i intr-o zona aglomerata, cu multi pe vodafone, cartelistii sunt primii ejectati, apoi abonatii cu abonamente mici.

#5
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

 TheAdi, on 23 august 2014 - 21:43, said:

Am printre altele si un abonanebt Orange, Pantera 16 de care spre surprinderea mea sunt foarte multumit si dpdv al minutelor ca am 800 in loc de 400 min nat/internat fix/mobil, nelim in retea si 1gb internet dar si dpdv al semnalului care in Cta este perfect mai ales in zona mea.
Sigur traiesti in Romania?

#6
TheAdi

TheAdi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 15.08.2014
Nu se poate asa ceva.

#7
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,306
  • Înscris: 24.05.2010
cartela aceluia este identificata? Eu am avut o cartela neidentificata si in ultima vreme am avut probleme de genul si la ceva timp apoi mi-a fost dezactivata practic cartela.... Evident inlocuita gratis dupa ce am prezentat buletinul desi nu respectam termenii

#8
TheAdi

TheAdi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 15.08.2014
Sim-urile nu au nici o problema.

#9
TheAdi

TheAdi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 15.08.2014
Revin. Am mai observat de curand ca apeland anumite numere Vodafone prepay cate o data nu suna dincolo nici in casca nici telefonul persoanei apelate. Dupa cateva ore suna. DAR daca sun tot de pe Vodafone, suna imediat, deci ala nu avea telefonul inchis. Sigur e ceva din sistem de la Orange sau Vodafone.

Ideea e ca imi aduc aminte ca erau niste discutii asemanatoare mai demult pe aici ca, cate o data nu se putea apela din Cosmote in Digi sau nu mai stiu exact, oricum intre 2 retele concurente.

Poate asa o fi si la mine.

Si in legatura cu semnalul in Cta, da, Orange sta chiar bine, pacat ca nu are nimeni Orange in Cta. Probabil tocmai de-aia merge bine ca e libera reteaua.

Edited by TheAdi, 29 August 2014 - 21:45.


#10
paul_zum

paul_zum

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.09.2014
S-a rezolvat intre timp problema?
Un lucru important nu ai scris, ce model de telefon ai?
Eu am un Alcatel One Touch X'Pop, si de cateva zile face aceeasi figura. Nu pot apela unele numere din agenda.
Am abonament Cosmote si numerele pe care nu le pot apela sunt tot Cosmote.
In mod normal, cand sun la un numar, telefonul imi afiseaza etapele: Formare, Apelare, Convorbire si Apel terminat.
La numerele cu probleme sare de la Formare direct la Apel terminat. Practic nu apeleaza.
Interesant este ca pot sa trimit fara probleme SMS acelor numere, cu textul "Suna-ma" de exemplu, si primesc imediat apelul de la ei.
Daca sun de pe alt telefon la acele numere, imi raspund fara probleme. Nu stiu daca problema este de la telefon sau de la retea.
Restartul telefonului nu rezolva nimic. Si numere pe care ieri le puteam apela, azi nu le mai pot.
Coincidenta sau nu, problema a aparut cam in acelasi timp cu preluarea Cosmote de catre Telekom.

Edited by paul_zum, 22 September 2014 - 09:38.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate