Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Achizitionare telefon nou, maxim 1650 lei

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
AndreiBig

AndreiBig

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 03.04.2008
Salutare , doresc sa achizitionez un telefon nou si am nevoie de niste pareri voi cam ce ati alege......Vrea sa precizez ca imi doresc sa cumpar telefonul pentru o mai lunga perioada de utilizare ( adica nu vreau sa il vad dupa 6 luni). Ar fi de ales intre urmatoarele modele : SAMSUNG Galaxy Note 3 Neo N7505 (pentru ca nu as mai fi nevoit sa achizitionez tableta Posted Image ) , ALLVIEW X1 Xtreme , SAMSUNG I9515 Galaxy S4 . Multumesc ......astept pareri (Bugetul maxim 1650 ron)

Edited by AndreiBig, 22 August 2014 - 15:40.


#2
wld-ro

wld-ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,096
  • Înscris: 04.09.2013
pai raspunsul logic eliminandu-le pe celelalte variante este indubitabil SAMSUNG Galaxy Note 3 Neo N7505. Astfel nu ai mai fi nevoit sa achizitionezi tableta. Problema rezolvata.

Edited by wld-ro, 22 August 2014 - 15:44.


#3
vladdy99

vladdy99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,034
  • Înscris: 03.05.2006
Dc vrei sa te si tina, atunci de ce ai pus Allview ?

Eu personal am preferat Motorola G in locul Samsungului S4. Este mult mai robust, nu imi da impresia ca se dezmembraza daca il tin mai strans.
Plus ca si costa  aproape jumatate.

#4
rinser

rinser

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,606
  • Înscris: 03.11.2010
Eu nu sunt mare fan samsung dar din alea trei este evident ca note 3. Allview mi se pare o gluma proasta.

As merge pe cu totul alta cale: Nokia 1520, care are 6 inch, camera buna, ecran fantastic etc. Windows Phone s-a maturizat frumos si are si marketul plin de aplicatii de calitate. Am si Android din 2010 si WP de 8 luni si pot spune ca sunt impresionat de WP de la update-ul la 8.1

Edited by rinser, 22 August 2014 - 15:50.


#5
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,754
  • Înscris: 23.05.2013
Note 3 NEO nu e un telefon care merita... Sau merita doar daca vrei ceva ieftin si cu ecran mare. Altfel Note 3-ul este alt telefon fata de NEO, care e clar inferior.
NEO are ecran mai mic, rezolutie mai mica, RAM mai putin, camera mai slaba, etc. Galaxy S4 Black Edition mi se pare o varianta foarte buna. :)
Mai ai si LG G2 de 32GB care are un ecran bun, dar personal nu ma atrage atat de mult telefonul asta in particular...

#6
dorurad

dorurad

    Motanel foarte pufos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,791
  • Înscris: 31.10.2010
Note 3 N9005 de pe okazii?

#7
Autumn_Dream

Autumn_Dream

    Vis de Toamna

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,679
  • Înscris: 09.11.2010
Mai pune 50 lei si ia-l pe asta: http://www.emag.ro/t...m/pd/DD6X4BBBM/

Eu zic ca merita.

#8
AndreiBig

AndreiBig

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 03.04.2008

View Postdorurad, on 22 august 2014 - 16:03, said:

Note 3 N9005 de pe okazii?
Nu altex

#9
puya4ever

puya4ever

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,987
  • Înscris: 21.12.2006
Eu nu inteleg astfel de afirmatii: maxim 1650 lei. Daca e 1660 nu il vei cumpara?

Mie imi da cu virgula cum iti permiti sa dai 1600 lei pe un telefon, dar 1700 nu. Asta
sigur e genul ala de roman care isi face credit pentru smartphone... trist.

#10
wld-ro

wld-ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,096
  • Înscris: 04.09.2013
exista o vorba care spune ca omul este foarte chibzuit cand vine vorba de lucruri marunte cum ar fi ca i se pare mult sa dea 50 de lei pe o carte de citit dar in schimb arunca cu banii cand e vorba sa cumpere ultima generatie de tv cu cristale nu stiu de care.

#11
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,721
  • Înscris: 10.11.2013
Treaba omului ce face cu banii, chiar daca nici eu nu aprob genul asta de gandire (Am 1000 de lei, in loc sa-mi iau un telefon de maxim 600-700 ma mai imprumut de 1000 si iau high end) nu stim daca e cazul aici si nu e treaba noastra.
S4 ar fi de ales intre ele, din moment ce s-a scris ca Note 3 Neo ar fi un compromis..Daca tot dai atatia bani pe telefon macar cumpara unul care n-a fost gandit ca si compromis de la bun inceput, altfel iti luai galaxy young 2 sau lumia 520 si asta era.

#12
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,441
  • Înscris: 26.02.2012
S4 Black Edition

#13
AndreiBig

AndreiBig

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 03.04.2008
Pana la urma am achizitionat S4 Black Edition si ca sa il linistesc pe puya4ever nu e cumparat in rate ;) , nu sunt genul de roman care face rate la telefon :) . Vroiam doar un sfat de achizitie pentru ca nu stiam pe care sa il aleg , ma gandeam ca o sa primesc pareri de la persoane care au aceste telefoane . Nu vreau sa jignesc dar uni prea va apucati sa judecati fara sa cunoasteti , multumesc pentru pareri si se poate inchide .

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate