Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Stenograma interceptare telefonica Victor Ponta - Dorin Cocos: Da, domnu; director! Ordonati!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
21 replies to this topic

#1
Xenon2006

Xenon2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 03.05.2007
Ziarista Sorina Matei a publicat vineri pe blogul ei o interceptare telefonica a unei convorbiri intre Dorin Cocos si o persoana care raspunde la numarul de telefon al lui Victor Ponta, datata 16 iulie 2008, in perioada in care actualul prim ministru era vicepresedinte si deputat al PSD.
Interceptarea a fost facuta in dosarul Alro. Potrivit Sorinei Matei, Victor Ponta se afla in acea zi la Sibiu, unde urma sa participe la un raliu.
La acea vreme, Dorin Cocos era casatorit cu Elena Udrea, potrivit sursei citate.
Iata mai jos stenograma, prezentata de site-ul Reporter Virtual:
Victor Ponta: "Da, domnu' director!
Dorin Cocos: "Domnu' presedinte (Ponta era presedinte al TSD, n.r.), ce faci?"
Victor Ponta: "Ordonati! Sunt la Sibiu"
...

sursa

#2
Kyth

Kyth

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 22.05.2013
Sursa e cum nu se poate mai dubioasa. Sorina Matei e de o lipsa de caracter si de verticalitate absolut remarcabile chiar si pentru Romania.

Din stenograma aia nu se intelege absolut nimic, n-are cap si n-are coada. O ciorba de cuvinte.

DAR, la intrebarea: "mi se pare posibil ca Pontacul sa ia ordine de la Cocos & Co.?" raspunsul meu e evident, da.

#3
Seb

Seb

    Suveran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,077
  • Înscris: 22.05.2005
Eu vreau sa aud direct inregistrarile, nu sa citesc stenograme. Nu neaparat in cazul de fata, dar in ultimii ani ni s-au tot fluturat in fata zeci de stenograme si mai rar materialele originale care se pretinde a fi sursa stenogramelor respective. Daca nu pot da inregistrarile sau nu vor sa le dea, atunci sa-si tina stenogramele pentru ei.

#4
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,667
  • Înscris: 01.09.2006

View PostKyth, on 22 august 2014 - 10:27, said:

Sursa e cum nu se poate mai dubioasa. Sorina Matei e de o lipsa de caracter si de verticalitate absolut remarcabile chiar si pentru Romania.
Corect, Sorina Matei este cea care l-a adus la lumina pe marele Catalin Voicu. O nemernica Posted Image.
V-a stricat asta multe aranjamente.

Attached File  catalinvoicu.jpg   375.27K   25 downloads

http://sorinamatei.b...-puternici.html

#5
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,183
  • Înscris: 13.01.2011
A povestit chiar Udrea că au fost prieteni de familie, că flecăreau la un suc.

Nimic anormal, sau înţeles în trecut, nu se mai iubesc în prezent.

Edited by crisstonne, 22 August 2014 - 10:52.


#6
-same-

-same-

    Inactive member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,466
  • Înscris: 21.12.2013
E ostentativ titlul topicului.
Se „alintă” unul pe altul cu funcții cum o fac și eu cu unii colegi la birou.

#7
joseph_lacroix

joseph_lacroix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,299
  • Înscris: 17.09.2013
se vede ca sunt in cardasie, Ponta cu Cocos, ca de cand a venit PSD-ul la guvernare firmele lui Cocos au intrat toate in insolventa, iar una e in procedura de lichidare(e falimentara si se face lichidarea  patrimoniala) . Angajatul model al Elenei Udrea Sorina Matei e unul model, silitor si intoxica cum poate mai bine publicul( care apropo conform Kantar-cei care se ocupa de audiente e la fel de inteligent ca malurile Oltului si plin de sclipire ca un bec ars, dar ceva mai inteligenti cei drept decat cei de la Taraf TV si mai prosti decat cei de la Mynele TV).

apropo de dialog, sa vedeti dialog intre portarul de la firma unde lucrez si femeia de servici
-Ce faci mare sef?
-Foarte bine Gioconda.

#8
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,183
  • Înscris: 13.01.2011
Este un subiect fâsâit, cred că și Ponta cu privirea senină și fără să clipească ar spune reporterilor că recunoaște că în trecut au fost amici.

#9
adcamo

adcamo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,022
  • Înscris: 12.02.2009
Prosteala. Ma suna un prieten si eu ii zic "da sefu ? Care e peoblema ?

#10
GTA-FT

GTA-FT

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,123
  • Înscris: 24.04.2008
Daca e asa de tare-n clanta Suneria Matei poate face rost si de cele peste 40 CD-uri pierdute pe drum de catre Luptatoarea in dosarul ALRO, probe existente la un moment dat, de care nu mai stim nimic? Cerem imposibilul si halim cretinisme in schimb, mai ales de la un asa specimen propagandist basist? Doar atit au putut screme sclavetii pentru a spalat imaginea Pimpusei si arunca cu laturi in contra-candidatul ei? Propaga in cel pur stil basist zvonistica unei "stenograme rasuflate" din dosarul ALRO in care ar fi trebuit cercetati clanul portocaliu basist si pune in circa ex-sotului Pimpusei pentru a fi implicat un adversar  in rahatul pe care Luluta l-a bagat sub pres? Pe cine cred basistii astia ca mai prostesc cu astfel de porcarii si insinuari? Parca si vad ce o sa mai mestece propaganda basista acest subiecxt inventat, pina mai le mai aduce Tatucul si alte rasini basite.
Chiar atit de lispsit de resurse au ajuns basistii incit redeschid subiecte atit de sensibile pentru clanul de mafioti ai Tatucului? Ooo da, distractia va fi maxima si vor fi ingroptati in propriile laturi.

Edited by GTA-FT, 22 August 2014 - 11:44.


#11
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,025
  • Înscris: 09.01.2007
Mi se pare fix faza din "Cel mai iubit dintre pamanteni", cu "ordonantele".

#12
adcamo

adcamo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,022
  • Înscris: 12.02.2009
Oleee,cata incrancenare.... Pai A3 face fix acelasi cacat zi de zi. Nu mai pune domne la suflet.

#13
draculescu

draculescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,875
  • Înscris: 06.04.2013
O discutie telefonica intre Victor Ponta si Dorin Cocos, din data de 16 iuie 2008, citat dintr-o stenograma depusa in dosarul ALRO:

Quote

Victor Ponta: „Da, domnu’ director!
Dorin Cocoș: „Domnu’ președinte, ce faci?”
Victor Ponta: „Ordonați! Sunt la Sibiu”
Dorin Cocoș: „Poate îl suni și tu pe asociatul tău, spune-i că din nou i s-a trimis chestia aia. Poate de data asta o trimite cum trebuie
Victor Ponta: „E plecat în Austria. Când se întoarce”
Dorin Cocoș: „Te rog io…”
Victor Ponta: „Eu îl rog, dar te rog și pe tine să te duci să dați o mână…”
Dorin Cocoș: „Dăm o mână, dar uite, spune-i că am acuma nevoie de chestia aia”
Victor Ponta: „Io îi spun, dar vreau să te duci să-i spui și tu”
Dorin Cocoș: „Îi spun și eu, dar…”
Victor Ponta: „Că eu i-am spus și… A fost atât de reticent încât n-am înțeles care e problema, știi?”
Dorin Cocoș: „Da mă! OK!”
Victor Ponta: „Și mamă cum m-a înjurat el pe mine, la mine în birou și nu știu ce… Deci te rog eu… Hai să o rezolvi și tu!”

http://www.cotidianu...ucoanei-245721/

E de-a dreptul delicios sa traiesti in Romanica, deci, Poanta era "tovaras" cu sotul Elenei Udrea care e pupila lui Basescu care-l uraste pe Poanta...
Si cacatii de pesedisti il mai acuzau pe Iohanis ca, cica, s-ar fi intalnit pe ascuns cu basescu! Pffoai

#14
Sidorin

Sidorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,454
  • Înscris: 12.07.2010
E „slabă”,cu ani în urmă şi şeful meu când intram la el îmi spunea:„Da,domnu 'director,ordonaţi!”.Veche de când lumea (vorba ceea:„Nu există glume noi ci oameni noi”)...

#15
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,045
  • Înscris: 03.07.2008

View Postdraculescu, on 22 august 2014 - 13:12, said:

Victor Ponta: „Da, domnu’ director!
Dorin Cocoș: „Domnu’ președinte, ce faci?”
Victor Ponta: „Ordonați! Sunt la Sibiu”

Presedintele cui era Ponta atunci?!? Posted Image

#16
cristi7

cristi7

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,859
  • Înscris: 05.10.2005

View PostKyth, on 22 august 2014 - 10:27, said:

Sursa e cum nu se poate mai dubioasa. Sorina Matei e de o lipsa de caracter si de verticalitate absolut remarcabile chiar si pentru Romania.

Din stenograma aia nu se intelege absolut nimic, n-are cap si n-are coada. O ciorba de cuvinte.

DAR, la intrebarea: "mi se pare posibil ca Pontacul sa ia ordine de la Cocos & Co.?" raspunsul meu e evident, da.

Nu stiu cum sta cu caracteerul, dar nu a avut niciun ddocument infirmat pana acuma. E un jurnalist care vine cu chestii concrete din dosare. Stenograma asta e publica intr-un dosar :)

View PostGTA-FT, on 22 august 2014 - 11:42, said:

Daca e asa de tare-n clanta Suneria Matei poate face rost si de cele peste 40 CD-uri pierdute pe drum de catre Luptatoarea in dosarul ALRO, probe existente la un moment dat, de care nu mai stim nimic? Cerem imposibilul si halim cretinisme in schimb, mai ales de la un asa specimen propagandist basist? Doar atit au putut screme sclavetii pentru a spalat imaginea Pimpusei si arunca cu laturi in contra-candidatul ei? Propaga in cel pur stil basist zvonistica unei "stenograme rasuflate" din dosarul ALRO in care ar fi trebuit cercetati clanul portocaliu basist si pune in circa ex-sotului Pimpusei pentru a fi implicat un adversar  in rahatul pe care Luluta l-a bagat sub pres? Pe cine cred basistii astia ca mai prostesc cu astfel de porcarii si insinuari? Parca si vad ce o sa mai mestece propaganda basista acest subiecxt inventat, pina mai le mai aduce Tatucul si alte rasini basite.
Chiar atit de lispsit de resurse au ajuns basistii incit redeschid subiecte atit de sensibile pentru clanul de mafioti ai Tatucului? Ooo da, distractia va fi maxima si vor fi ingroptati in propriile laturi.

Pai de ce sa faca asta? E basista asumata! Poate n-o intereseaza acel dosar pentru ca tinta ei e altcineva. Nu am inteles niciodata de ce o dezvaluire poate fi anihilata cu: dar pe ala de ce nu-l investighezi?

E ziarist si isi poate alege tintele dintre cei care doreste ea, asa cum esti tu liber sa o urmaresti sau nu. De ce nu fac ziaristii pe care ii aplauzi tu astfel de dezvaluiri? :)

#17
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,049
  • Înscris: 31.08.2006

View PostImperathor, on 22 august 2014 - 14:47, said:


Presedintele cui era Ponta atunci?!? Posted Image

    Presedintele tinerilor pesedisti.

#18
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,721
  • Înscris: 10.11.2013
Asta arata cum sunt toti mana in mana, au fost, si cum la nevoie sar unul la gatul celuilalt pentru ciolan. Nimic nou, relatia previzibila de prietenie a lui Ponta cu anumiti membri ai mafiei basiste nu exclude faptul ca si Iohannis ar avea blatul facut cu cel din urma, nu ar fi prima data cand Basescu joaca la doua capete oricum sau ar linge unde-a scuipat, e maestru in asa ceva.
Vedeti..de aia va zic astora care-l sustineti fie pe ponta fie pe astia "da dreapta" ca mare teapa va luati si ca voi, nu aia care voteaza pe zahar si ulei, sunteti motivul pentru care Romania este in rahat..

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate