Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Windows 8.1

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
RedSkyRomania

RedSkyRomania

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 21.08.2014
Buna ziua!

Sa va explic:
In acest moment folosesc 2 PC-uri: un laptop si un desktop (un calculator), cu laptopul nu am treaba, am Windows 7 Ultmate, se descurca excelent, il am de 2 ani si merge perfect (bine, mai are si lag-uri, dar acestea sunt specifice Microsoft Windows, deci nu avem ce discuta)!
Ok, pe calculator am avut mai intai Windows XP, apoi un Vista (GROAZNIC), iar dupa, l-am imprumutat cuiva pentru a-l repara, dar mi-a instalat un Windows 7 in italiana, iar pentru ca nu ma descurc, hai ca ma pun ca prostul sa incerc sa instalez Ubuntu... ok, nu merge! Apoi am descarcat un fisier .iso cu Windows 8.1 Enterprise, trial - pe 90 de zile! (l-am instalat fara DVD-USB bootabil)! Bineinteles, mai avea 12 zile de trial, dar nu stiam ce se intampla dupa terminarea acestuia (nici acum nu stiu), asa ca am descarcat un executabil care mi-a instalat Windows 8.1 Pro, dupa cum scria, era pre-activat, dar nu a fost asa... Ei, acum am un Build (sau cum s-o numi): nu pot sa pun fundal, nu am cautare, etc.

Asa... sper ca ati inteles ce lucruri "minunate" am facut!

Chestia e ca as vrea sa imi pun un torrent cu Windows 8.1 (nu mai intereseaza de care: Normal, Enterprise, Pro - ORICE)

Da, stiu ca e ilegal, stiu ca pot sa imi virusez PC-ul, si stiu ca acest topic va fi sters in curand, dar am nevoie de ajutorul vostru!

Deci vreau un Windows 8.1 sa il pot instala cu un torrent, sau daca nu, sa fie altceva cu care pot sa instalez, cu Serial Key sau deja activat (desi nu mai am incredere in astea pre-activate), vreau orice cu care pot sa il instalez, fara probleme, dar sa il si pot activa!

Nu cred ca va merge cu un activator, pentru ca am mai incercat cu o groaza!

Va multumesc mult, si as vrea sa ma ajutati, cat mai repede, pana nu se sterge topic-ul, pentru ca mi se pare ca astfel de intrebari nu sunt acceptate, conform regulamentului!

Astept raspunsuri cat mai rapid posibil!

#2
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,721
  • Înscris: 10.11.2013
Instaleaza iar enterprise pentru 90 de zile (Eventual s-ar putea sa ai nevoie de alt cont hotmail, nu e problema, se face gratis ) astfel vei fi si legal si scapat de probleme.
Iar lagurile nu apar de la windows, ci de la hardware, ca si in cazul Android..
Nu sistemul e de vine ci cine-l ruleaza. Bafta.

Edited by n-amname, 21 August 2014 - 18:05.


#3
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,570
  • Înscris: 30.07.2003
Pe acest forum e interzisa discutia despre piraterie.

Edited by neagu_laurentiu, 21 August 2014 - 18:04.


#4
pv7721

pv7721

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,187
  • Înscris: 01.07.2013
Sa mori tu ca nu știi cum sa cauți un torrent?

#5
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,969
  • Înscris: 28.10.2006
Mai este un thread identic, inchis de moderator.
Eu cred ca e vorba de cu totul altceva.
User nou, postare "la obiect", posturi cu subiect delicat!
Think twice before answer!!!

#6
fezo

fezo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,760
  • Înscris: 16.07.2007
Probabil gaseai mai mult ajutor daca ramineai la ubuntu.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate