Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Leduri IR camera supraveghere

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
guitz

guitz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 10.06.2007
Am observat de cateva zile ca s-au ars cateva leduri IR de la camera de supraveghere si as dori sa le schimb. In comert exista multe tipuri de leduri IR si problema e ca nu stiu ce fel sunt la camera mea. Modelul camerei este Provision ISR I2-355cs06(u). Ma poate ajuta cineva cu o informatie ce tip de leduri sunt ca sa stiu ce sa cumpar pentru a le schimba? Multumesc

#2
lucianf

lucianf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 03.10.2004
Vezi ca LED-urile IR de pe camera sunt in serie de cate 5 parca, si mai multe serii de-astea in paralel. E de-ajuns sa-ti moara un led din string-ul de 5, ca sa nu-ti mai mearga celelalte.  Poti pune linistit LED IR ce se foloseste la telecomenzi, de ex. Va functiona insa nu il vei "vedea" rosiatic cum se vad cele originale (alea au emisie si in spectrul vizibil...un pic asa).
Sfat: nu alimenta camera cu mai mult de 13V ca se duc led-urile sau tranzistoru' de le comuta pe ON cand se face intuneric.

Edited by lucianf, 21 August 2014 - 18:59.


#3
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Ledurile IR de la camere sunt, in general, mai puternice decat ledurile de la telecomenzi. De asemenea, au o lupa in fata care poate diferi.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate