Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Un mic program de dat click la cerere pe un buton

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
lk1

lk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,437
  • Înscris: 31.07.2006
Salutari!
Nu am nu stiu ce resurse, dar as dori sa stiu daca se poate face ceva program compatibil cu Mozilla Firefox pentru urmatoarea chestie:


<div class="toggle-group-trash toggle-hide" style="background:white; text-align: left;">
		
<form action="/partner/move_to_trash/* ID" class="default-form" novalidate="novalidate" id="CrmCaseCrmDataMaintenanceForm" method="post" accept-charset="utf-8"><div style="display:none;"><input type="hidden" name="_method" value="PUT"/></div>		 <small>Reason for deletion:</small>
	
<textarea name="data[CrmCase][trash_memo]" style="width: 310px; height: 70px" id="CrmCaseTrashMemo"></textarea>	
<div class="submit-line">
	
<div class="submit"><input style="margin-left: 95px;" type="submit" value="Trash"/></div>	


Adica eu as vrea sa apas pe F12 si automat sa se apese butonul no onlineshop, deci practic "post" + confirmare automata a OK-ului. Ca ma intreaba mai apoi Are you sure? Ok sau Cancel

Attached File  rsz_asa.png   9.84K   40 downloads

Edited by lk1, 21 August 2014 - 12:21.


#2
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,326
  • Înscris: 24.05.2010
vrei un program windows?


e prima data cand aud chestia asta.... dece as lua mana de pe mouse sa pun pe tastatura? Oricum se face submit cand apesi enter

Edited by MooF2010, 21 August 2014 - 12:33.


#3
lk1

lk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,437
  • Înscris: 31.07.2006
Da, pe Windows.
In primul rand trebuie sa fac cam des chestia asta si este exasperant sa dau scroll de fiecare data pentru ca butonul este mai jos si enervant sa ma plimb de colo in colo sa apas pe butonul no onlineshop si apoi iar sa ma plimb in mijlocul paginii sa dau OK sau sa apas Enter la intrebarea Are you sure?
As vrea un fel de automatizare a procesului, de aceea o simpla apasare a tastei m-ar ajuta mult.

Edited by lk1, 21 August 2014 - 13:06.


#4
FreeMan_FX

FreeMan_FX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,387
  • Înscris: 11.09.2004
Esti detinatorul site-ului sau vrei sa publici pe alte site-uri ? Ca asta cam intra la spam.

#5
lk1

lk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,437
  • Înscris: 31.07.2006
Lucrez ca si partener intr-un CRM unde sunt preincarcate niste site-uri, dar nu toate sunt online, iar asta este ecranul meu:
Attached File  Untitled.png   172.23K   57 downloads

Dupa cum se vede, trebuie sa fac scroll mai jos ca sa vad butoanele...

#6
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013

View PostFreeMan_FX, on 21 august 2014 - 13:11, said:

Esti detinatorul site-ului sau vrei sa publici pe alte site-uri ? Ca asta cam intra la spam.

Spam = trimiterea de mesaje nesolicitate. Automatizare nu inseamna neaparat si spam.

#7
faithless_soul

faithless_soul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 01.07.2006
AutoHotKey. Il folosesc pentru diverse automatizari.

Printre altele:
- apas F5 si trimite F5 + CTRL
- apas F2 si, pe programul Chrome (si numai pe Chrome), trimite CTRL + Shift + T
- apas F7 pe un anumit program si trimite tasta F5, apoi asteapta 0.5s si face click la coordonatele 150x480

Din cate am inteles de la tine de ceva asemenator ai avea nevoie.

#8
lk1

lk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,437
  • Înscris: 31.07.2006
faithless_soul, de mii si mii de bucurii sa ai parte in viata asta! da, ceva in genul asta.
dar e cam greu, ca n-as vrea sa se miste cursorul neaparat, dar nici nu merge mai jos in pagina, adica nici el nu face scroll.

Edited by lk1, 21 August 2014 - 22:42.


#9
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013
https://addons.mozil...os-for-firefox/

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate