Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...

Recuperare fișiere dupa form...
 

Detector fum

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
1orgu

1orgu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 06.10.2012
Buna ziua all forumisti!
Activitatea mea de baza este prestari servicii auto. Mai exact, vulcanizare si schimb ulei. Activitatea de demontare-montare roti de si pe autoturisme si schimb ulei o faceam sub cerul liber. Binenteles interventiile in atelier dotat corespunzator. In urma precipitatiilor din acest an am luat hotararea sa construim un spatiu protejat.
Am finalizat hala respectiva si acum lucram in conditii omenesti indiferent de capriciile naturii.
Hala are o suprafata de 80mp., inaltimea la un capat (intrare) este de 4m. iar la celalalt de 3,20. Lungimea este de 10m. Am optat pentru structura de lemn din doua motive:
- pretul mult mai rezonabil, precum si durata de executie, mult mai rapida
- obtinere autorizatie mult mai facila
Pana aici toate bune si frumoase. Acum vreau sa-mi iau cateva masuri de protectie si paza contra incendiilor. Am luat stingatoare, am sursa de apa in caz de nevoie, un punct cu lada nisip, lopeti, tarnacop. Consider ca este bine sa fim pusi la punc cu masurile de protectie PSI.
Vreau sa montez niste detectoare de fum in incinta respectiva. Am intrat pe net, am vazut si contactat multi furnizori, dar sugestiile si sfaturile primite au fost cu mari diferente de eficacitate.
Unii recomanda detectoare de fum cu fir, altii cu wireless. Am fost sfatiut sa achizitionez senzori de caldura in locul detectoarelor. Mentionez ca locuinta o am in apropierea acestui spatiu protejat, respectiv camera unde doresc sa sune o ,,nedorita'' alarma, este la 8m., despartita de un zid din bca.
Solicitarea mea este aceea sa ma ajutati in alegerea sistemului cel mai practic si eficient, pentru detectarea unui eventual eveniment nedorit.
Sunt sigur ca multi folositi sau ati folosit asemenea detectoare si va multumesc anticipat pentru raspunsuri. Primesc orice sugestie referitoare la acest subiect.
Scuze pentru marimea postarii, dar am dorit sa dau cat mai multe amanunte si sa fiu cat mai precis.

#2
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
Pacat ca nu ai primit nici un raspuns ca as fi si eu interesat pentru casa. Poate acum apare cineva cu niste afaturi.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate