Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay
 Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 

repartitionare hdd

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
nebunuldestept

nebunuldestept

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 19.05.2013
Acum 30 minute am reinstalat windowsul iar din neatentie (eu initial aveam 2 partitii ,una C de 300 gb pe care instalam programele ,drivere etc.. Si a doua D de 700 gb pentru poze , muzica , filme si dealte deastea ) acum faza e ca partitia C are 700 gb si cea D are 300 gb , am incercat cu shink volume si extend volume dar nu merge sa adaug memorie de la C la D.
Nu stiu dc , cand intru in manage la partitii , imi arata ca si  c si d sunt primary boot.
Stiti cumva vreo cale sa rezolv problema ?
Multumesc anticipat.

Modificat titlu din "repartitie hdd" in "repartitionare hdd".

Edited by _-_, 21 August 2014 - 20:56.


#2
cristy4hiphop

cristy4hiphop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 27.03.2014
foarte simplu: schimbi din nou windows-ul. asta deoarece windows nu iti da si nu iti da voie sa tai din capacitatea unei partitii deja instalate . Ce sa mai vorbim de local disk C din care isi are boot-ul ? alta solutie nu exista ;) spor la treaba ca in 30 de minute termini ;)

#3
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Exista si solutii fara sa o iei de la capat (sint convins ca exista destule solutii de windows dar un linux live pe usb sau cd si Gparted e solutia mea preferata).

Dar in cazul in care abia ai instalat o reinstalare e probabil cea mai la indemina solutie. Cu care ocazie lasa o singura partitie ca asa macar stii sigur ca ai o partitie cu maxim liber pe ea si nu stai ca acum vrei 300-700, miine vrei 700-300, etc.

#4
badlink

badlink

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,708
  • Înscris: 24.02.2010
cu mini tool partition wizard poti redimensiona chiar si sub windows >>>>  http://www.partition...m/download.html

#5
nebunuldestept

nebunuldestept

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 19.05.2013

View Postbadlink, on 21 august 2014 - 09:30, said:

cu mini tool partition wizard poti redimensiona chiar si sub windows >>>>  http://www.partition...m/download.html
A functionat , ms mult

#6
badlink

badlink

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,708
  • Înscris: 24.02.2010
cu placere

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate