Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Filtre pentru ferestrele nedorite care se deschid la utilizarea browserelor de web in Windows 7

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
sandu10

sandu10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 22.09.2010
Am o problema destul de dificila indifferent ce deschid pe internet apar singure tot felul de ferestre cu diferite programme si I-mi este foarte greu sa identific de fapt ceea ce eu caut initial pe internet acste programme care se deschid singure ma tot incurca cum as putea scapa de ele exista vreun program filtru ceva care sa le stopeze daca exista va rog mult sa ma ajuta-ti sa-l instalez si eu si orice detalii mai in amanunt cum se instaleaza de unde sursa curata free s-au platita ceva foarte bun, m-ar ajuta mult de tot , mersi mult tuturor celor care ma vor ajuta si multumesc mult la toti cei care ne ajuta pe noi utilizatorii sa invatam mai multe despre calculatoare in general.

Salutari si Sanatate,

Sandu10,

#2
liviu_np

liviu_np

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 05.06.2006
In primul rand asta si in al doilea rand asta. Depinde ce browser folosesti.

#3
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Iar exista o problema cu titlul "Program Filtru ptr Wndows 7 impotriva Spam, bags, etc,". Il voi modifica deoarece nu exista "spam" in browsere si nici "genti".
Daca te referi la spam-urile primite pe e-mail, acestea nu au legatura cu browserul de web care deschide interfata aplicatiei de webmail.
Daca te referi la 'bugs' (erori de programare), acestea din pacate nu pot fi blocate...

Filtrele sau blockerele in mod normal se instaleaza in browsere ca extensii/ addon-uri. Nu sunt pentru S.O. Windows 7.

In schimb poti face urmatorul lucru: Blocking Unwanted Connections with a Hosts File

In ceea ce priveste browserele:

Pentru IE: https://adblockplus....plorer-released

Pentru Firefox: https://adblockplus.org/en/firefox

Pentru Opera: https://addons.opera...ock/?display=ar

Pentru Chrome ai mai sus.

#4
sandu10

sandu10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 22.09.2010
mersi mult le incerc pe toate imediat ce rezolv cu IE, SI ANTIVIRUSUL, mersi mult de topic schimbat sti eu sunt user sunt sigur ca ce ai schimbat este mai la topic nu este vorba de emails e vorba de ce deschid folosind Internetul orice fereastra odata deschisa incepe sa fie practice bombardata de alte ferestre cu tot felul de informatii cumpara instaleaza vin unele peste altele nu se mai termina....mersi mult va tin la current cu aplicatiile le incerc pe rind sa le instalez si fixez si probabil o sa va mai deranjez, mersi mult.

Paragraf mutat de la comentariul: http://forum.softped.../#entry15717844
Prt Liviu primul ma runca in Gramatica Limbii Romane apreciez nu sunt perfect mai gresesc a gresi este omeneste
as vrea sa am timpul necesar sa-mi revizuiesc anumite aspect legate de LR dar sincer crede-ma nu am timp, pe bune nu am timp
al doilea ma duce unde trebuie probabil dar am aceasi problema nu prea gasesc executabilul daca nu te superi poti ai timp si vrei sa ma ajuti da-mi direct executabilul stiu poti ride zimbii nu sunt informatician sunt utulizator si unul mai neindeminatic ce sa-i faci mai suntem si din acestia, mersi mult indifferent ce alegi,eu va multumesc frumos.

Sandu10,

Edited by _-_, 21 August 2014 - 09:20.
adaugare paragraf


#5
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
La prima problema (cu "IE si ANTIVIRISUL") ti-am raspuns deja aici: http://forum.softped.../#entry15718349
Te rog sa fii on topic!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate