Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Restart life - posibil?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
49 replies to this topic

#1
taosil

taosil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 774
  • Înscris: 15.04.2009
Buna seara,

A inceput de ceva timp sa ma chinuie un gand si nu stiu ce sa fac. Am implinit curand 10 ani de munca, si am reusit in tot acest timp sa imi iau un apartament, o masina si sa am un salar frumos pentru romania.

Dar asta nu ma face fericit. Pur si simplu is plictisit de toate si de toate. Nu vrea sa ma laud, dar am incercat cam tot ce mi s-au parut interesant si nimic nu imi mai trezeste interesul. Am rupt relatiile cu amicii, tot ce faceam cu ei, intrase in rutina, si la fel a devenit plictisitor. La fel si datingul, acelasi povesti, femeii care cred in fat frumos, care cer mai mult si nu au ce oferi in schimb, si etc .. iar familist nu sunt, nu as putea sa traiesc fidel cu o femeie toata viata, nu are ce sa imi ofere atat timp.

Asa ca sa nu devin un corporatist batran, cu o caruta de bani, si fara fun in viata ma gandesc , destul de serios, la un restart. Vand tot ce am, inchiriez apartamentul si sa plec cu o organizatie non-profit si sa fac bine in lume. Nu sunt interesat sa ajut oameni, nu imi pasa de ei, dar imi pasa de animale.

Stie cineva daca ar fi asa ceva posibil? Nu caut o firma in romania sa organizeze asta, pentru ca stiu cum suntem ca natie. Vorbesc engleza ok, si franceza decent deci teoretic ma descurc in majoritatea tarilor. Ce caut e o firma  care dupa ce treci un test, si vede ca chiar faci asta fara sa cauti profit, te scolarizeaza putin cum sa interactionezi cu animale, si te trimite in misiuni de salvare animale. Nu am nevoie sa ma plateasca, e de ajuns sa imi asigure cazare mancare si haine.

#2
Sirius_B

Sirius_B

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,291
  • Înscris: 30.04.2012
Si daca te plictisesti si de asta?

#3
taosil

taosil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 774
  • Înscris: 15.04.2009
simplu, caut altceva.

#4
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006
Am 7 câini fara stapan in fata portii daca vrei sa incepi de aici.

#5
paxman

paxman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 15.03.2014
Interesant, insa daca tot castigi ok si ai tot ce iti trebuie, de ce nu faci tu o fundattie umanitara, ONG ceva de genul asta si faci tot felul de chestii din astea. O finantezi tu si alti sponsori decat sa te tina vreo firma din asta pe tine pe undeva cu mancare, cazare si haine, ce zici?

#6
Jericho77

Jericho77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,435
  • Înscris: 10.05.2014

View Posttaosil, on 20 august 2014 - 18:21, said:

La fel si datingul, acelasi povesti, femei care cred in fat frumos, care cer mai mult si nu au ce oferi in schimb, si etc

nu as putea sa traiesc fidel cu o femeie toata viata,

.
, te scolarizeaza putin cum sa interactionezi cu animale,

Poftim? Posted Image

am inteles sa schimbi macazul, dar chiar asa radical?

Edited by Jericho77, 20 August 2014 - 18:36.


#7
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,717
  • Înscris: 06.10.2012
Iar te plictisesti.
Cate topicuri mai deschizi in care sa ne zici cat esti tu de implinit material pana acum, dar total nemultumit in rest?

#8
taosil

taosil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 774
  • Înscris: 15.04.2009
pentru ca daca incep sa fac asta, o sa gasesc o posibilitate sa fac bani din asta, si nu o sa mai fie pentru fun, o sa fie o afacere. Si da castig bine, dar 10-12 ore pe zi sau mai mult, plus ca calatoresc foarte mult, nu as putea sa fac asta in paralel. Nu am interes sa fiu lider, is multumit sa fiu doar un soldat simplu :)

#9
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,513
  • Înscris: 06.01.2012
Apuca-te de cocaina .

#10
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
@initiator, fa doi copii ca sa vezi daca te mai plictisesti.

#11
Sirius_B

Sirius_B

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,291
  • Înscris: 30.04.2012

View Posttaosil, on 20 august 2014 - 18:29, said:

simplu, caut altceva.

Pai cum?
ai vandut tot ce ai.

#12
taosil

taosil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 774
  • Înscris: 15.04.2009
@-Diana- , daca imi recomanda cineva o organizatie ok , plec prin congo si acolo nu o sa am semnal :)

Sorry de te am ofensat cu asa multe posturi deschise , din 2009 cu 349 posturi am deschis extrem de multe ..

#13
eStev

eStev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 06.09.2012
Da-ti demisia, vinde tot, doneaza banii si stai pe strazi.

#14
taosil

taosil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 774
  • Înscris: 15.04.2009

View PostSirius_B, on 20 august 2014 - 18:36, said:


Pai cum?
ai vandut tot ce ai.

vand chestiile materiale, tv, computer, ceas, telefon etc .. si bani ii pun intr-un cont. Plus ca apartamentul il inchiriez nu il vand, plus ca mai am o suma de bani pusa deoparte in caz de. Am zis ca vreau sa incerc ceva nou, mai radical ce ii drept, dar asta nu inseamna ca nu am un plan de rezerva.

#15
doctorwho

doctorwho

    Softpedist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,069
  • Înscris: 11.05.2009
cum stai cu fizicul? legiunea straina maybe?

#16
Sirius_B

Sirius_B

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,291
  • Înscris: 30.04.2012

View Posttaosil, on 20 august 2014 - 18:38, said:


vand chestiile materiale, tv, computer, ceas, telefon etc .. si bani ii pun intr-un cont. Plus ca apartamentul il inchiriez nu il vand, plus ca mai am o suma de bani pusa deoparte in caz de. Am zis ca vreau sa incerc ceva nou, mai radical ce ii drept, dar asta nu inseamna ca nu am un plan de rezerva.

Ok.
Incearca.
Ce doresti de la noi?

#17
taosil

taosil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 774
  • Înscris: 15.04.2009
munca de birou, mi-a crescut fundul .. dar nimic ce nu se poate corecta in 6 luni cu vointa. Legiunea straina e focusata pe violenta cred, nu e organizatie non-profit care ajuta animalele :)

Well ajuta animale, dar alta fel de animale ..

View PostSirius_B, on 20 august 2014 - 18:43, said:


Ok.
Incearca.
Ce doresti de la noi?

Cine stie o firma care se ocupa de asa ceva, poate are un amic care a facut asa ceva. Google imi da multe optiuni, dar nu stiu care ce si cum.

Sau mna, cum a zis Diana, vreau sa ma laud ce plictisit sunt.

#18
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Poate un barbat te-ar satisface mai mult decat o femeie. Asta ai incercat?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate