Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

Asus Zenfone 5

- - - - -
  • Please log in to reply
83 replies to this topic

#1
miram

miram

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 29.04.2013
Specificatii tehnice se gasesc aici: http://www.gsmarena....fone_5-5952.php

Ce parere aveti despre acest telefon?

Attached Files



#2
Sisqo

Sisqo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 28.08.2006
mi-am dat comanda de unul, maine ar trebui sa ajunga si voi scrie aici care-i treaba:)

#3
Arcanto

Arcanto

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 29.07.2013
Designul imi place mult!

Edited by Arcanto, 20 August 2014 - 13:59.


#4
nknwn666

nknwn666

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,364
  • Înscris: 27.09.2007
8/16 GB, 1/2 GB RAM, exista versiune cu 8gb sau 16gb memorie interna si 1gb sau 2gb ram, nu 512mb.

#5
Arcanto

Arcanto

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 29.07.2013
Acum am observat, da, scuze...

#6
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,729
  • Înscris: 10.11.2013
Are un design super... asta sare in ochi din prima iar specificatiile sale ar trebui sa-l faca un "hit" pe piata android.. Ar trebui.

#7
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
Ieftin si asta, dar mie nu prea imi faccu ochiul procesoarele intel Posted Image

View Postn-amname, on 20 august 2014 - 14:08, said:

Are un design super... asta sare in ochi din prima iar specificatiile sale ar trebui sa-l faca un "hit" pe piata android.. Ar trebui.
E lansat de cateva luni, nu pare a fi un hit..

#8
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,729
  • Înscris: 10.11.2013
Eu n-am aflat de el pana acum :)..Nici nu-s interesat de piata android in mod special dar asta arata cata lipsa de promovare a stat pe langa lansarea telefonului ( Poate ca prin alte tari sta altfel situatia).
Oricum, pacat.. nu stiu in ce pret se invarte telefonul dar daca era pentru mid range era perfect.

#9
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
Review-urile pentru el nu sunt chiar pozitive. Pare sa aiba o autonomie destul de proasta printre altele.
De vandut s-a vandut foarte bine. In India citisem ca s-au vandut peate 40.000 de bucati in primele 4 zile.
Interesante sunt si zenphone 4 (pentru pret) si zenphone 6 (pentru baterie).

Edited by sorin83, 20 August 2014 - 15:38.


#10
rares197

rares197

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 17.11.2006

View PostSisqo, on 20 august 2014 - 13:40, said:

mi-am dat comanda de unul, maine ar trebui sa ajunga si voi scrie aici care-i treaba:)

zenfone 5 ai comandat?
de unde ai comandat? as vrea si eu unul si peste tot unde am cautat spuneau ca nu mai au
ai comandat variant cu 1 gb de ram sau cu 2 gb?
multumesc!

#11
Sisqo

Sisqo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 28.08.2006
Zenfone 5 de pe quickmobile.ro, 16 gb procesor la 1.6, 2gb ram, spatele rosu, 800 lei. La pretul asta nu am gasit ceva mai bun cu 2gb..parerea mea. Apoi s-a golit stocul.

#12
geo579

geo579

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,149
  • Înscris: 10.06.2013
Salutare. Are cineva telefonul asta?

#13
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
http://www.gizchina....nfone-5-review/

#14
geo579

geo579

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,149
  • Înscris: 10.06.2013
Multumesc, dar ma gandeam posesori romani.

#15
rares197

rares197

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 17.11.2006
Da, il am de vreo 2 saptamani

#16
MasterC

MasterC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,538
  • Înscris: 10.09.2003
Autonomia nu este excelenta, e de vina procesorul. Mult spatiu irosit degeaba, este prea mare pt. 5", dimensiuni asemanatoare cu G3 si Note 3.
Cine nu este deranjat de aceste doua probleme, la pretul lui in afara de Xiaomi Redmi 1S nu ii vad alt concurent.

#17
rares197

rares197

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 17.11.2006
am telefonul de vreo doua saptamani. ca sa fiu mai precis am varianta cu 2 gb RAM si 16 gb memorie interna, cu procesor de 2 GHz. cateva concluzii pana acum:

1. ca dimensiuni.....e relativ mare intr-adevar mai ales avand in vedere ca am avut inainte un htc desire v cu ecran de 4 inch, dar....constructia lui mai precis spus partea din spate care este usor rotunjita il face sa stea bine in mana fara sa fie nevoie sa ai o mana foarte mare. marginile sunt foarte subtiri.

2. constructie: e solid, o carcasa din plastic mat pe spate ( eu am pe negru) nu prea ai cum lasa amprente (asta bineinteles daca esti cat de cat curat pe maini) iar in privinta ecranului ceea ce spun cei de la asus ca ar fi facut astfel incat sa nu prea retina amprente...au dreptate. evident fiind sticla tot mai raman urme dar mult mai putine ca pe htc sau motorola.

3, memorie: din cei 16 gb ai cam 11,7 gb la dispozitie restul e ocupat dar avand in vedere ca accepta si carduri...nu cred ca ai ceva de comentat

4. baterie....ca de fapt asta intereseaza pe multi: m-a tinut doua zile cu vorbit cam o ora si jumatate pe zi si stat pe wireless cam 1-1,5 ore pe zi. deci eu sunt multumit avand in vedere ca totusi are un ecran mare. datele pe 3g consuma intr-adevar destul de rapid bateria...dar nu stiu la care telefon din ziua de azi nu se intampla asta.

5. m-am uitat si la ceva filmulete clipuri pe net si se vad chiar super (ecranul are rezolutie 1280 x 720 )

acccesorii din pacate se gasesc foarte greu in romania, eu tot incerc sa gasesc o husa dar...cam degeaba

nefiind atras de jocuri nu pot spune cum se descurca dar din ce am vazut tot felul de filmulete pe youtube pare ca se descurca bine spre excelent, probabil depinde si care varianta o ai.

ca si concluzie finala: avand in vedere raportul calitate pret eu spun ca merita din plin telefonul (din pct meu de vedere nu am gasit un alt telefon dual sim care sa ofere atat la acest pret). exista varianta cu 1gb ram si 8 gb memorie, cu 2 gb ram si 8 gb memorie, si 2gb ram si 16 gb memorie. un prieten a luat de la quickmobile de ex varianta cu 2 gb ram si 8 gb memorie la 700 lei deci......


oricum daca mai descopar lucruri....revin

#18
Puk1337

Puk1337

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 17.09.2014
Salut, pentru cei care detin acest telefon. Am o intrebare, el ca intreg imi place foarte mult, specificatiile sunt excelente, mai ales ca e ASUS si intel impreuna. Imi place tot la el si stiu ca nu prea ii tine bateria, da la ce iti mai tine bateria in zilele astea?

Ce vreau eu sa stiu e cat de bine se aude in casti, se aude suficient de tare, are bass destul? Plus eu nu pot folosi casti cu cauciuc decat normale si alea sa fie cat de cat mici, gen alea gri scurte de nokia. Atat vreau sa stiu, e cum se aude. Acum am un iphone 3g care l-am primit si sincer singurul lucru pentru care il tin este ca rupe in casti, se aude tare si are bass pe deplin. Dar vreau neaparat sa-mi iau alt telefon si pentru pretul asta pana in 10mil l-am gasit pe asta care sa se prezinte perfect in toate domeniile, fie display, procesor sau alte chestii. Daca se aude si bine, si la cum sunt facute produsele ASUS cred ca daca il iau il tin cel putin 4 ani :D .

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate