Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 

Problema luminozitate laptop

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Marrjus

Marrjus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 19.01.2014
Cand deschid un joc sau aplicatie pe laptop luminozitatea urca pana la nivelul maxim, apoi cand inchid revine la normal. Am windows 7 si nu am gasit prin setari adpative brightness sau ceva de genul. A mai patit cineva sau stie cum sa remediez ? multumesc

#2
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Verifica in Control Panel\System and Security\Power Options ce profil/plan este activat. Ce ai laptop sau desktop? Poate ai vre-o aplicatie de la producatorul PC-ului care comuta automat pe diverse profile in functie de ce aplicatii rulezi. Daca asa este, verifica si configureaza setarile din softul respectiv.

Edited by Lesbianu, 20 August 2014 - 12:05.


#3
Marrjus

Marrjus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 19.01.2014

 Lesbianu, on 20 august 2014 - 12:03, said:

Verifica in Control Panel\System and Security\Power Options ce profil/plan este activat. Ce ai laptop sau desktop? Poate ai vre-o aplicatie de la producatorul PC-ului care comuta automat pe diverse profile in functie de ce aplicatii rulezi. Daca asa este, verifica si configureaza setarile din softul respectiv.
Am verificat. Am laptop. Asta se intampla indiferent de planul pe care il folosesc.Nu s-a mai intamplat pana acum si nu am instalat nicio aplicatie care sa regleze luminozitatea.

#4
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Sigur ai ceva instalat care face asta, verifica cu atentie. Windows 7 nu face treaba asta de capul lui. Am patit ceva similar dar era dintr-un rahat de aplicatie splendid de la Asus. Am mai intalnit si la Acer ceva de genul asta. Daca nu am reusit din setari, s-a rezolvat cu uninstall.
Poate sa mai fie o problema de driver video...dar nu am intalnit simptomele astea. Vezi daca nu ai ceva setari auto chiar la placa video. Sa nu se fi apucat astia de la ATI sau Nvidia sa bage cine stie ce scamatorie pe gat la instalarea driverelor.

Edited by Lesbianu, 20 August 2014 - 12:17.


#5
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Daca este latop atunci ar fi trebuit sa postezi in aria dedicata modelului tau de laptop.
Problema ta nu este specifica sistemului de operare Windows.
Spune-mi ce model de laptop ai ca sa iti mut topicul in subaria corespunzatoare!

Din Regulamentul ariei Windows:

Quote

Nu asteptati sa vi se ceara ci mentionati dinainte informatii despre sistemul dvs. Incercati sa dati informatii cat mai corecte si mai ales complete.


#6
Marrjus

Marrjus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 19.01.2014

 _-_, on 20 august 2014 - 12:50, said:

Daca este latop atunci ar fi trebuit sa postezi in aria dedicata modelului tau de laptop.
Problema ta nu este specifica sistemului de operare Windows.
Spune-mi ce model de laptop ai ca sa iti mut topicul in subaria corespunzatoare!

Din Regulamentul ariei Windows:
Asus k55VD

#7
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Topic mutat.

#8
Marrjus

Marrjus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 19.01.2014

 Lesbianu, on 20 august 2014 - 12:15, said:

Sigur ai ceva instalat care face asta, verifica cu atentie. Windows 7 nu face treaba asta de capul lui. Am patit ceva similar dar era dintr-un rahat de aplicatie splendid de la Asus. Am mai intalnit si la Acer ceva de genul asta. Daca nu am reusit din setari, s-a rezolvat cu uninstall.
Poate sa mai fie o problema de driver video...dar nu am intalnit simptomele astea. Vezi daca nu ai ceva setari auto chiar la placa video. Sa nu se fi apucat astia de la ATI sau Nvidia sa bage cine stie ce scamatorie pe gat la instalarea driverelor.
Se pare ca de la Splendid era. Multumesc !

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate