Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

problema cu vecinul

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
91 replies to this topic

#1
username1234

username1234

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 26.05.2012
Salut,m-am mutat intr-un ap  la parter in chirie impreuna cu prietena de 1 an de zile si de atunci ma "lupt" cu vecinul de deasupra datorita galagiei.
Tin sa mentionez ca proprietarii care au plecat de aici n-au mai rezistat nici ei zgomotele de "ciocan pe podea" indiferent de ora.
Mi-am luat 2 boxe acum 2 sapt si am ridicat volumul la 70% si imediat au inceput sa-mi bata in tavan,am dat muzica incet si am lovit si eu peretele, el iar si tot asa de vreo 4 ori.
Inainte de asta am fost chemat la politie tot eu pentru deranjarea linistii publice reclamatie facuta de el pentru "cheful" facut cu o seara in urma doar ca n-a fost nici un chef ci a fost un prieten la mine si am stat de povesti.
Cu plangerea am rezolvat pentru ca-l cunosteam pe ala de la sectie
Ieri l-am acostat cand venea de la masina,am sunat un prieten si i-am spus sa stea la telefon,si i-am spus la vecin ca daca-mi mai bate in tavan il chem sa-mi zugraveasca,si a inceput cu amenintarile ca el ma muta din oras ca daca pune mana pe mine etc

Ideea este in felul urmator

Ma pot duce la politie pe baza acelui martor de la telefon?ii vor face ceva politia?daca nici proprietarii n-au reusit eu voi reusi?mai trebuie sa fac ceva inainte sa merg la politie?

Fara comentarii inutile sau caterinca.

Edited by username1234, 20 August 2014 - 08:39.


#2
EmanuelEmy7

EmanuelEmy7

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 742
  • Înscris: 18.05.2014
Problema ta , este specifica blocurilor din capitala, si mai ales a oamenilor normali, care ii au ca vecini pe niste golani, sau in cel mai rau caz pe tigani. Poti sa te duci sa-i reclami la politie, dar la cat de cinstiti si onesti sunt oamenii legii din Romania, vei avea slabe sanse sa-ti rezolvi problema.

#3
pro-civilizatie

pro-civilizatie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,012
  • Înscris: 19.02.2011
solutia e sa faci o asociatie si sa atragi oameni care au aceeasi problema.
in fond e o problema a statului roman care nu pedespeste un infractor.

#4
username1234

username1234

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 26.05.2012
Nu sunt tigani nici golani, au ~ 50 ani doar ca el se crede buricul pamantului.

#5
iuli09

iuli09

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 26.03.2007
Vecinul nu poti sa-l schimbi , apartamentul da . Nu e comod dar e cel mai bun sfat pe care ti-l pot da . Doar tu insuti spui ca proprietarii au plecat din acelasi motiv ; cu siguranta ca au incercat si ei sa rezolve problema si pana la urma au ales sa urmeze sfatul pe care eu ti l-am dat mai devreme tie .
De ce oare ?

#6
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Da ce mestereste vecinul ala cu ciocanul toata ziua, are service auto in apartament?

#7
username1234

username1234

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 26.05.2012

View Postgumball3000, on 20 august 2014 - 08:48, said:

Da ce mestereste vecinul ala cu ciocanul toata ziua, are service auto in apartament?
Vorba vine ciocan sincer nu stiu ce tot face la varsta aia dar sunt 100% ca face anumit.

Oricum ma duc la politie in 20 min si ii fac plangere pentru ca m-a amenintat.

Edited by username1234, 20 August 2014 - 08:50.


#8
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,744
  • Înscris: 05.11.2008
Eu nu am inteles prea bine. Ala de deasupra bate cu ciocanul toata ziua in podea? Sau bate cand dai tu muzica prea tare?
Tu de fapt de ce te vaiti aici? Ca nu poti face galagie in apartament? Ca lumea poate crede ca tu esti cel agresat cu galagie.

#9
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,376
  • Înscris: 01.12.2001

View Postusername1234, on 20 august 2014 - 08:35, said:

Ma pot duce la politie pe baza acelui martor de la telefon?ii vor face ceva politia?
Martor la telefon? Ce sa zica el? Ca a auzit ceva de la o persoana nevazuta?

#10
username1234

username1234

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 26.05.2012

View Postjohnnickelby, on 20 august 2014 - 08:49, said:

Eu nu am inteles prea bine. Ala de deasupra bate cu ciocanul toata ziua in podea? Sau bate cand dai tu muzica prea tare?
Tu de fapt de ce te vaiti aici? Ca nu poti face galagie in apartament? Ca lumea poate crede ca tu esti cel agresat cu galagie.

Daca n-ai inteles mai citeste o data

El face zgomote zilnic,doar ca eu sa le suport eu daca fac galagie el imi bate in tavan.
Daca erai in locul meu te "vaitai" si tu

#11
iuli09

iuli09

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 26.03.2007

View Postusername1234, on 20 august 2014 - 08:49, said:


Oricum ma duc la politie in 20 min si ii fac plangere pentru ca m-a amenintat.

Sa le spui s-o ataseze la dosar ...sigur nu e prima plangere inregistrata pe numele individului .

#12
username1234

username1234

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 26.05.2012

View Postiuli09, on 20 august 2014 - 08:52, said:

Sa le spui s-o ataseze la dosar ...sigur nu e prima plangere inregistrata pe numele individului .
Din cate stiu deasupra lui nu locuieste nimeni

#13
Bean

Bean

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,477
  • Înscris: 12.11.2006
Prietene, trebuie sa faci in felul urmator: cand iti bate in tavan, iti ei prietena si un amic, te duci la el la usa, suni la sonerie si incerci sa vorbesti cu el. Eventual si inregistrezi convorbirea.
In functie de cheia in care alege sa poarte discutia, in functie de amenintari etc, te duci frumusel la politie cu cei doi martori si faci o plangere.

#14
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,744
  • Înscris: 05.11.2008

View Postusername1234, on 20 august 2014 - 08:52, said:


Daca n-ai inteles mai citeste o data

El face zgomote zilnic,doar ca eu sa le suport eu daca fac galagie el imi bate in tavan.
Daca erai in locul meu te "vaitai" si tu
Cheama administratorul blocului cand face ala galagie si mergeti amandoi la el sa ii spuneti ca te deranjeaza si sa inceteze. Apoi chemi politia si ai martor pe administrator sau presedintele blocului. Parca asa este la bloc, daca mai tin minte.

#15
sammydo

sammydo

    PATRIOT ROMAN

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 04.03.2013
Fa si tu ca el, cum incepe sa bata anunta politia, aplica-i acelasi tratament, oricum trebuie sa ai nervii tari, si vointa de fier, sau vorba colegului de mai sus, vinde-l si cauta ceva la curte, o sa fie o binefacere pentru linistea ta.

#16
iuli09

iuli09

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 26.03.2007
Poate nu ... dar sub el am inteles ca a locuit cineva (proprietarii apartamentului pe care l-ai inchiriat tu) ;  cred ca au depus si ei asemenea plageri la politie si rezultatul a fost ...ca au plecat si au dat apartamentul in chirie .

#17
username1234

username1234

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 26.05.2012

View Postjohnnickelby, on 20 august 2014 - 08:56, said:

Cheama administratorul blocului cand face ala galagie si mergeti amandoi la el sa ii spuneti ca te deranjeaza si sa inceteze. Apoi chemi politia si ai martor pe administrator sau presedintele blocului. Parca asa este la bloc, daca mai tin minte.
El cu administratorul sunt neamuri,din cate am inteles deci iese din discutie si acest "vierme"

#18
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View Postusername1234, on 20 august 2014 - 08:49, said:

Vorba vine ciocan sincer nu stiu ce tot face la varsta aia dar sunt 100% ca face anumit.

Oricum ma duc la politie in 20 min si ii fac plangere pentru ca m-a amenintat.

Pai ar fi bine sa afli, ca nu ai de unde sa stii daca nu cumva ii tine prizonieri pe fostii vecini si le da cu ciocanul peste degete cat e ziua de lunga.

Edited by gumball3000, 20 August 2014 - 08:59.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate