Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Cum iti dai seama ca o dai pe langa

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1
S3Se7

S3Se7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,073
  • Înscris: 17.12.2009
Salutare tuturor!

Sibian, om, forumist, 17 ani, pasionat de muzica (in general electronica, restul doar in stadiul de a asculta, deocamdata, de a cunoaste Posted Image ), invart si eu doua platane la un mixtrack pro 2 si vreau sa ajung si eu DJ. Bun, totul bine, pana aici probabil e stereotip.

Ca oricare altul, mi-am facut un cont de mixcloud, am pus 2-3 mixuri, care nu-s geniale, nici stralucite, nici altfel: mixuri. Apoi am dat share pe facebook, am intrebat oamenii cum e, i-am luat si individual, pe cei carora stiam ca le plac ritmurile alea, si tot asa. Raspunsuri: sunt faine, da, suna bine. OK.
Problema mea e: mie imi place cum suna ce-am facut, pentru ca altfel nu puneam sus, dar cum imi dau eu seama daca celorlalti chiar le place? Poate aia spun ca le place doar ca sa ma simt eu bine, sau ca sa nu fac mutre, sau stiu eu Posted Image .

Si, ca sa extindem putin, daca-s in toane bune, sunt destul de energic, ma consider o prezenta placuta, vad ca oamenii imi zambesc, vorbesc, se baga-n seama cu mine, ma bag in seama cu ei, si tot asa, dar, fiind si putin paranoic, de unde imi dau seama ca oamenii aia nu zambesc doar ca sa ascunda faptul ca sunt penibil sau mai stiu eu cum?

Stiu, sunt paranoic, dar totusi, ramane intrebarea. Nu ma macina tare, dar e acolo, si vreau sa stiu parerea oamenilor Posted Image .

Edited by S3Se7, 20 August 2014 - 00:24.


#2
ando01

ando01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 17.12.2006
Pai chiar nu ai niste prieteni adevarati (de aia sinceri)? poate te stiu mai suparacios si nu-ti pot spune in fata adevarul

#3
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Daca apar doua topicuri cu acelasi subiect la interval de nici 2sec, atunciinseamna ca ai dat-o pe langa.

#4
Hammock

Hammock

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 94
  • Înscris: 10.08.2014
1.Arata-mi "mixurile".
2. O sa le ascult.
3. O sa-ti spun exact ce cred.
4. Stiu sa lucrez in: Reason5 ,FlStudio, AbletonLive, Cubase5... de cativa ani buni ma "joc" cu astea.
Asa ca stiu ce-i ala un loop, un instrumental facut de mana, masterizare, tratament fonic, "digeiala".
Am "gusturi" in materie de muzica.
App.. daca ai ciordit niste sample-uri de pe net si le-ai pus pe o melodie.. ai modificat putin din BPM, share MixCloud.. atunci lasa-te de sportul asta.

Edited by Hammock, 20 August 2014 - 00:39.


#5
S3Se7

S3Se7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,073
  • Înscris: 17.12.2009
Acum sa ma iertati :lol:, am si primit ceva avertizare care spunea ca am atins vreo limita, probabil am vreo problema cu net-ul, eu o singura data am dat sa postez. Scuzati ;)!
Am prieteni adevarati, din aia care-mi spun si chestii gen "azi arati ca dracu' ma, mergi si culca-te", deci nu-i problema de asta, eu spun de momentul in care esti cu mai multi oameni, de exemplu, cunostinte noi, unde nu e formata inca o relatie mai puternica, de fapt, unde nu e inca o relatie.

#6
ando01

ando01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 17.12.2006
pune cloudu aici si sigur primesti feedback

#7
S3Se7

S3Se7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,073
  • Înscris: 17.12.2009
Daca nu e reclama, il pun Posted Image

Asa, totusi, eu ma legam mai mult de aspectul social :D. Deci?

Edited by S3Se7, 20 August 2014 - 00:44.


#8
WindyZ

WindyZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,451
  • Înscris: 15.08.2013
Pune link-uri.

#9
ando01

ando01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 17.12.2006
ce aspect social dintr-un post pe sp, mai adauga o pagina de fb, mixurile, adresa, numar de telefon, na...fi sociabil pana la capat :))

#10
S3Se7

S3Se7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,073
  • Înscris: 17.12.2009
Mixcloud-ul e asta: http://www.mixcloud.com/sese306/ . Si nu ingheata contul, e doar de o saptamana, mai intra chestii noi, mai dati refresh o data pe saptamana asa Posted Image ... daca va place, macar putin Posted Image.
Nu sunt grozave, sunt doar 3, n-am pretentii, acum incep (da, beginner Posted Image ).

Ziceam de aspect social in sensul de cum iti dai seama daca esti pe langa sau nu, cu oameni noi. Posted Image Daca vrei sa fii ceva gen DJ (ca pana la DJ adevarat e cale), trebuie sa fii si social, nu?

Si: facebook: https://www.facebook...sergiu.jugarean
adresa (de mail?): [email protected] (n-o prea verific, dar sa fie Posted Image)
adresa: Sibiu, prin zona, e destul, sa nu exageram Posted Image
numar de telefon: +40 728 162 700.

Na, am fost sociabil... pana la capat. Posted Image

Edited by S3Se7, 20 August 2014 - 01:04.


#11
ando01

ando01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 17.12.2006
expert in muzica nu sunt dar mixurile sunt placute, iar pe partea de socializare sper ca glumesti si nu ti-ai pus numarul real de telefon :) oricum felicitari pt atitudine, la varsta ta multi au in cap exact opusul

#12
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,728
  • Înscris: 10.11.2013
In primul rand iti alegi un nume "cool" si dupa dai drumul pe youtube, site-uri de filesharing, prieteni, etc..

#13
srelu

srelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 17.02.2007
Tu cauti un raspuns general valabil. Cand e vorba de preferintele oamenilor, asa ceva nu exista. Ca sa citez titlul unui film, "Unora le place jazzul". Unora, dar nu tuturor. La fel e si in politica, vei gasi oameni devotati trup si suflet lui Voiculescu, Vadim, Ponta, Basescu sau regele Mihai. Nu exista o opinie general impartasita de toata lumea.

Un politician supravietuieste daca gaseste suficienti sustinatori. Sa-l sustina toata lumea ar fi de-a dreptul stiintifico-fantastic. Nu mi-am dat osteneala sa-ti dechid linkurile pentru ca sunt convins ca nu mi-ar place. Momentan ascult, tin-te bine, muzica de acum 50-100 de ani. Asta ca sa nu-ti pomenesc de Greensleeves compus in Evul Mediu.

Dar parerea mea, sau a cuiva anume, nu conteaza. Tot ce conteaza este sa gasesti destui amatori carora sa le placa. Daca gasesti destui sa poti supravietui, da-i bice. Daca nu, mai gandeste-te de ce nu a mers, si mai incearca. Daca dupa cateva incercari tot n-a iesit nimic, schimba-ti preocuparile.

#14
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,413
  • Înscris: 15.12.2009
Melodiile sunt ok, sa zicem. Mie personal nu-mi place cum faci fading-ul intre melodii, sincronizarea e cumva automata? Si vezi ca nici volumul uneori nu este la acelasi nivel intre melodia precedenta si cea care urmeaza.

#15
BlueHazard

BlueHazard

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,347
  • Înscris: 18.06.2010
Sincer... lucreaza putin mai mult la tranzitii si la selectia pieselor. Sunt unele situatii in care 2 piese se potrivesc ca nuca'n perete, si intr-o situatie reala (live intr-un club de exemplu) distrugi mood-ul si multi incep sa se plictiseasca. Incearca sa construiesti mai bine....

#16
S3Se7

S3Se7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,073
  • Înscris: 17.12.2009
Volumul cred ca e din cauza melodiilor, nu sunt masterizate la fel.
Sincronizarea nu e automata. Am buton de sync, am si bpm counter, dar am vrut sa invat beatmatching, si cum nu ai nici ce face intre doua melodii, decat sa te uiti si sa asculti cum canta, fac beatmatching Posted Image.

Merci pentru sfaturi Posted Image ! O sa mai fac mixuri, oricum, si mai urc sus, cum am zis, o saptamana de cand m-am apucat...

By the way: sunt mai nebun de fel, asa ca da, ala e numarul meu real de telefon, cine vrea sa sune, sa sune, noaptea oricum e mut de tot telefonul Posted Image .

Edited by S3Se7, 20 August 2014 - 07:38.


#17
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,413
  • Înscris: 15.12.2009
Ai posibilitatea sa setezi nivelul volumului (preamp/boost) din consola/soft, deci nu e o scuza. Suna mult mai fluent mixul cand volumul este egalizat. In plus, vezi ce bitrate ai la fisiere. Crede-ma ca fisiere de 128kbps se vor auzi ca din buda atunci cand ai pe iesire ceva boxe mai mari.

#18
shelder

shelder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 28.10.2012
ma asteptam la ceva original si defapt sunt doar niste melodii mixate.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate