Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...
 Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 

parcare in fata blocului

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#1
alexutzu9210

alexutzu9210

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 11.01.2011
Buna seara,

Am in fata blocului meu o parcare libera pe care o foloseste un "urangutan" de la blocul de vis a vis acesta nefiind proprietar, de fiecare data cand o ocupa cineva iese scandal la modul lovirii masinii "adverse", claxoane indelungate la 2 noaptea, inpingerea masinii din parcare, injuraturi...Am incercat sa discut cu el omeneste dar nu se poate, din cate am inteles nu pot cumpara locul de parcare deoarce nu detin un autoturism.
Ce alta solutie am sa rezolv aceasta problema?

#2
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
Reclama-l la politie in fiecare seara.

#3
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
locurile de parcare nu se pot cumpara dar se pot inchiria
de ce nu il inchiriaza cineva de la voi din bloc? ca altfel nu prea ai castig de cauza in disputele cu oamenii dobitoci
asa se rezolva frumos - se inchiriaza de la primarie locul de parcare si daca parcheaza iar acolo urangutanul, sunati sa ii ridice masina, fara sa va raciti gura cu prostul
curat, simplu, elegant
PS si pe mine ma enerveaza la maxim rahatii care au impresia ca un anumit loc de parcare - neplatit - li se cuvine lor si numai lor

PPS pentru impingerea masinii din parcare as chema de indata politia. sigur ca l-as putea bate pe prost dar asa as avea eu probleme.

Edited by onlyone, 20 August 2014 - 00:16.


#4
alexutzu9210

alexutzu9210

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 11.01.2011
Faza cu masina inpinsa din parcare am sunat personal la 112 apoi mi-sa facut legatura la politie si dansa de acolo mi-a spus ca daca  cineva nu a fost ranit sau masina nu a fost avariata nu poate face mai nimic. Banuiesc ca singura optiune ramane deranjarea ordinii publice.

@onlyone asta e o solutie la care nu m-am gandit

#5
liviu_np

liviu_np

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 05.06.2006

View Postalexutzu9210, on 20 august 2014 - 00:06, said:

din cate am inteles nu pot cumpara locul de parcare deoarce nu detin un autoturism.
Ce alta solutie am sa rezolv aceasta problema?
Cred ca niciuna.
Neavand masina, el nu se razboieste cu tine, iar claxoanele incriminate nu te vizeaza, Cel mult te deranjeaza. Nu cred ca ai vreo sansa de izbanda. Incearca la 112 pentru deranjarea linistii publice la 2 noaptea

#6
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013
Ii dai si tu cu ceva pe masina gen rahat... acuma nu o sa il destepti tu iti dai seama insa de ce sa nu curete o data la cateva zile rahat de pe masina?!

#7
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
Da' de ce nu puneti voi mana de la mana si-i "decorati" artistic masina cand o lasa acolo?

#8
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
adica ceva gen kk pe

View Postalexutzu9210, on 20 august 2014 - 00:18, said:

Faza cu masina inpinsa din parcare am sunat personal la 112 apoi mi-sa facut legatura la politie si dansa de acolo mi-a spus ca daca  cineva nu a fost ranit sau masina nu a fost avariata nu poate face mai nimic. Banuiesc ca singura optiune ramane deranjarea ordinii publice.
@onlyone asta e o solutie la care nu m-am gandit

mai degraba spui ca vezi pe geam cum aparent cineva incearca sa fure masina si nu ai chef sa iesi afara sa patesti ca becali.
dar cel mai elegant e sa luati locul de parcare de la primarie si cu asta situatia se limpezeste 100%

#9
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,726
  • Înscris: 10.12.2006
Cativa din astia vopsiti in culoarea asfaltului, amplasati strategic.

[ http://www.spyemporium.com/images/products/preview/st-rstars.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#10
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,759
  • Înscris: 09.05.2005
@SfPetru, neah, prea multa bataie de cap si ramane masina blocata acolo, e mult mai simplu cu lichid de frana. Posted Image

Edited by LensFlare, 20 August 2014 - 05:44.


#11
zippo68

zippo68

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 10.11.2008
Lichid de frana cu siringa .Adio tabla pe veci.Treci frumos pe langa ea si din mers o botezi.

#12
-same-

-same-

    Inactive member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,466
  • Înscris: 21.12.2013

View PostLensFlare, on 20 august 2014 - 05:43, said:

@SfPetru, neah, prea multa bataie de cap si ramane masina blocata acolo, e mult mai simplu cu lichid de frana. Posted Image

View Postzippo68, on 20 august 2014 - 06:45, said:

Lichid de frana cu siringa .Adio tabla pe veci.Treci frumos pe langa ea si din mers o botezi.
Nu știu cum sunteți voi, dar eu dacă fac vreo nasoală de asta trebuie să-i văd și reacția. Parcă n-aș avea satisfacție dacă n-aș fi de față când o găsește, când se chinuie să o rezolve, să-l văd cum face spume și se rostogolește pe lângă mașină de nervi.

#13
iuli09

iuli09

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 26.03.2007
nu te pune cu prostu' ca are mintea odihnita ... poate da peste unu' cu mintea la fel de odihnita care a parcat pe "locul lui" si isi rezolva intre ei problema parcarii si in felul asta scapi si tu de necazuri .

Edited by iuli09, 20 August 2014 - 07:45.


#14
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Nu prea inteleg ce-i cu parcarea asta a blocului? E proprietate privata cum s-au facut la anumite blocuri noi sau de fapt e spatiu public? Are un singur loc de vrei sa-l cumperi? Ce te deranjeaza, ca fac unii scandal noaptea sau ca parcheaza unul in parcarea blocului tau desi tu n-ai masina?

#15
kolfleading

kolfleading

    Born to Raise Hell

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,975
  • Înscris: 01.03.2013
Daca parcarea este pe teren public (bloc vechi), atunci "urangutanul" are voie sa parcheze acolo. Nu conteaza ca nu este proprietar.
Dar nu are voie sa-si "rezerve" in mod abuziv locul respectiv.

Daca este bloc nou si parcarea este privata, atunci mergi la Politie si faceti reclamatie scrisa. (auzisem ca termenul legal este tulburare de posesie ?).

Edited by kolfleading, 20 August 2014 - 08:22.


#16
iuli09

iuli09

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 26.03.2007
Presupun ca este vorba despre o parcare pe domeniul public . "Urangutanul" este cel care pretinde ca locul de parcare (aflat pe domeniul public) este al lui , mostenit probabil de la tac'su , si el nu vrea sa lase pe altii sa parcheze in locul acela .

Sau cel putin eu asa am inteles ...

#17
posteg

posteg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 02.09.2011
Si daca "berbecul" este militian ????

#18
Blue_Ivy

Blue_Ivy

    8-]

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 27.12.2012
N-am inteles nici eu. Odata ce tu nu ai masina, deci implicit nu ar trebui sa te deranjeze ca parcheaza altu acolo, de ce te agiti?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate