Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Transfer liceu

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
ExoticDream

ExoticDream

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 29.09.2011
Buna seara. In primul rand imi pare rau daca am deschis topicul la o categorie nepotrivita,dar nu am gasit alta la care sa se potriveasca subiectul
meu! Este vorba despre un transfer de la un liceu la altul... Sunt in clasa a 12-a la un colegiu bun din bucuresti,iar incepand din toamna as vrea sa ma mut la un alt colegiu mai de renume. Problema este urmatoarea: Anul trecut in clasa a 11-a am avut probleme mari de sanatate datorita carora am lipsit mai mult de la liceu (cu scutiri bineinteles). Profesorii nu m-au inteles si de aceea m-au sanctionat foarte rau la note si bineinteles din aceasta cauza media mea anuala a fost una mica in comparatie cu cea a colegiului la care vreau sa ma transfer(presupun). Am despus cerere la colegiul acela,dar a fost respinsa,nu stiu pe ce motiv exact. Motivul il voi afla saptamana asta deoarece se va duce mama la directoare. Intrebarea mea este urmatoarea: Daca motivul a fost acela ca media mea este mai mica ca a ultimului promovat de la clasa respectiva chiar nu se mai poate face nimic? Spaga ceva se accepta? Doar anul asta am dus-o rau,se vede clar pe situatia mea pe cei 3 ani petrecuti la colegiul acela... Nu vreau sa renunt asa,ce pot sa mai fac? Se poate sa ma mut in timpul semestrului 1 sau in semestrul 2 daca sunt a 12-a? Multumesc!

#2
FoxKids

FoxKids

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 553
  • Înscris: 18.05.2014
Ramai si trage a 12-a,ia-ti bac-ul ca nu stiu ce sanse sa te transferi ai avea.Sunt minime acum,apai in semestrul doi.Eu stiu ca nimeni nu te tine cu forta dar e dificil.

#3
WindyZ

WindyZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,451
  • Înscris: 15.08.2013
Poti sa fii tot repetent de 3 ani .. Daca vor sa te accepte, te accepta..
Cu spaga depinde.. Si vezi ca trebuie sa iti dea si un acord liceul la care esti in prezent.. De obicei daca esti elev bun nu prea se omoara sa iti dea acord sa mergi la alt liceu.. Dar aici banuiesc ca nu va fi problema ..

#4
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,729
  • Înscris: 10.11.2013
Ori incerci sa tragi tare si sa recuperezi acolo ori cauti repede alt liceu, asta cu spaga e o linie moarta..daca n-ai pe cineva puternic in spate mai bine nu incerci.

#5
ExoticDream

ExoticDream

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 29.09.2011
Off:( Mi-as fi dorit foarte mult in liceul asta...

#6
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,602
  • Înscris: 30.07.2003
N-are nici o valoare. Diploma de BAC e aceeasi.

#7
eStev

eStev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 06.09.2012
Sa stii ca nu prea intereseaza pe nimeni la ce liceu ai fost daca bacul e luat...

#8
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,514
  • Înscris: 20.10.2006

View PostExoticDream, on 20 august 2014 - 09:08, said:

Off:( Mi-as fi dorit foarte mult in liceul asta...
Mai insista, poate ai noroc.

#9
Sarah_N

Sarah_N

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 18.10.2008
Mie mi se pare ca e cam prea tarziu sa te muti acum tocmai in ultimul an, cand oricum se termina tot. Concentreaza-te pe bac mai bine si pe ce materii vei da admitere si la ce facultate. Nu te lua dupa chestii de genul facultate de renume, ca scoala e tot aia, si pana la urma conteaza la cv ce facultate ai urmat nu ce liceu. Succes!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate