Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Laptop toshiba quad core AMD

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
tudosie

tudosie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 30.06.2010
Salut,

Am un laptop Toshiba m50d-a10z de care sunt forte multumit.De curand am avut un prieten care se tot plangea ca laptopul se suprancalzeste si am incercat sa il reparam si am reusit schimbandui pasta tin sa mentionez ca laptopul ardea tot se stingea siguri si la temperaturi atingea 85 grade .De curiozitate am instalat si pe toshiba mea core temp si am observat ca in stanbay laptopul atinge 60 grade iar in lucru gen film sta undeva la 70 de grade.Ideea este ca mi se par niste temperaturi destul de mari,insa nu face urat nici nu ma arde daca il tin pe genunchi efectiv ele este aproape rece temperatura exterioara dupa parerea mea nu sare de 35-40 grade .Nu este totusi prea mare temperatura,?e normal?laptopul are 7 luni?

Attached Files



#2
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 22.11.2006
Eu am lenovo cu i7 si la lucru lejer - office, muzica - max 50 grade. Dar cu timpul, se mai depunde praful pe dinauntru. se mai usuca pasta si usor-usor, cresc valorile...

#3
rook

rook

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 24.08.2006
Foloseste  AMD overdrive, si scade voltajul procesolui cu cate 0,1 V si ii dai test de stabilitate cu acelasi program,am un amd APU 3420 pe un HP Pavilion  de la 1.3 V il tin  pe la 0,95 V, si rulez doua jocuri intensive pe el (Eve online) si nu trece de ~75 grade.
Cred ca poti sa il tii pe la 1,1 V fara probleme, daca ai nevoie de detalii spune.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate