Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

[Garantie] Cum procedez?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
PS2RO

PS2RO

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,694
  • Înscris: 18.08.2009
Buna seara! Am si eu o mica problema si vreau sa va cer ajutorul voua, colegilor forumisti. In data de 6 a lunii curente am trimis catre Televoice Grup (Evolio) un telefon Onyx pentru ca avea niste probleme si necesita o interventie in garantie. Totul bun si frumos, am fost contactat a doua zi ca l-au primit, insa de atunci nu am mai auzit nimic de la ei si nici eu n-am mai sunat. Stiu ca exista legea aceea care precizeaza ca nu au voie sa le tina mai mult de 15 zile in garantie? Cum procedez daca pana sambata telefonul nu ajunge la mine? Eu as vrea sa imi restituie suma platita si sa imi iau alt telefon, dar nu de la ei. Ma puteti ajuta cu un sfat?
PS: Cand am trimis telefonul eram pe fuga si n-am mai avut timp sa imi fac copii la certificatul de garantie si la factura, in schimb am foaia pe care mi-a dat-o curierul cand l-am expediat.
Va multumesc mult!

#2
Wzzz

Wzzz

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,712
  • Înscris: 10.05.2011
Ai rabdare ca te contacteaza .
Daca reparatia nu se incadreaza in termen , primesti alt telefon .

#3
PS2RO

PS2RO

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,694
  • Înscris: 18.08.2009
In caz ca nu ma contacteaza, pot sa cer banii inapoi, in loc sa primesc un alt telefon?

#4
Reek54

Reek54

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 10.08.2014

 PS2RO, on 19 august 2014 - 19:55, said:

In caz ca nu ma contacteaza, pot sa cer banii inapoi, in loc sa primesc un alt telefon?

pai depinde, nu la toate e la fel...scria acolo cand ai semnat "daca telefonul nu se poate repara....se restituie suma sau se schimba produsul" daca scria asa..atunci da, poti cere banii.

#5
PS2RO

PS2RO

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,694
  • Înscris: 18.08.2009
Uite fix de asta mi-e ciuda ca n-am facut copie la contractul ala, ca sa il mai pot citi odata. Sper sa-mi pot recupera banii si sa nu mai cumpar vreodata produse de la Evolio.

#6
Wzzz

Wzzz

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,712
  • Înscris: 10.05.2011
Art 13 :
http://lege5.ro/d/Gr...07&d=2008-05-06

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate