Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 [email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 

HTC One(M8) for Windows

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014
Astazi HTC a anuntat acest terminal ce va rula Windows Phone 8.1 Update 1. Acesta este identic cu HTC One(M8), diferenta fiind facuta de sistemul de operare. Deocamdata este disponibil doar in SUA pentru Verizon. Probabil va fi disponibil global in cateva luni.

Specificatii tehnice: http://www.gsmarena....indows-6588.php

Attached Files



#2
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,728
  • Înscris: 10.11.2013
Sper ca urmatoarele luni sa insemne urmatoarele 3 maxim :).. Daca o lalaie si fasaie ca si 930-ul va ajunge un mare fasait.

#3
rasistu

rasistu

    Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,715
  • Înscris: 20.03.2011
asta inseamna ca se poate pune windows pe orice m8. cu siguranta sunt baieti care lucreaza la asta.

aceasta stire imi aduce aminte de htc hd2 care avea dual boot windows-android.

Edited by rasistu, 19 August 2014 - 20:19.


#4
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,728
  • Înscris: 10.11.2013
Da..vremuri trecute si multe Posted Image. Sa vedem cam la ce pricing va fi m8 cu windows, daca va costa mai putin decat cel pe android multi il vor cumpara, lol. Dar doar daca se poate instala Android pe el.

Edited by n-amname, 19 August 2014 - 20:59.


#5
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,898
  • Înscris: 14.11.2004
Sa nu uitam ca in afara de Boom Sound si alte cateva smecherii, WP 8.1-ul integrat in in M8-ul asta este basic, fata de cel din seria Lumia, unde este personalizat cu functii exclusive Nokia by Microsoft.

Dar in rest, cel mai frumos telefon WP8.1, pacat de camera anemica.

#6
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,728
  • Înscris: 10.11.2013
Nu prea mai sunt atatea lucruri "nokia exclusive" prin store iar lucrurile vor sta si mai bine pe viitor.. Astept o lansare internationala ca sa aiba si lumea care vrea windows phone o alternativa reala la 930, de anul acesta, pe piata high end.

#7
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,728
  • Înscris: 10.11.2013
Well, at&t a anuntat ca va oferi si el telefonul la un moment dat, in SUA. Vestea buna este ca nu va ramane Verizon Exclusive precum Samsung Ativ SE.

#8
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,728
  • Înscris: 10.11.2013
Se pare ca "ma cam cert singur" prin topicul asta dar am citit pe wpcentral ca HTC M8 a fost declarat cel mai bun telefon cu WP8 in bechmarks.. Nu inteleg de ce nu l-au comparat cu 930 dar pana atunci HTC M8 cu wp ramane "Cel mai bun windows phone" pe hartie :).

Attached Files



#9
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014
Nimic surprinzator. Are cel mai bun hardware. Oricum pe WP nu cred ca se simt diferente in utilizare intre M8 si , sa zicem, Lumia 925. La toate review-urile cu 930 la care m-am uitat toti spuneau ca nu stiu cum sa solicite telefonul la maxim pentru ca ducea usor absolut orice era in Store

#10
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014
Deja știre că cifrele oficiale arată că are o viață a bateriei aproape dublă față de versiunea cu android. Interesant.

#11
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
Asta din cifrele anuntate de producător care sunt date cam din burta... 😊
In comparatie cu 1520 mi se pare normal sa aibă rezultate mai bune atata timp cat are procesorul mai puternic. Fata de 930 ar fi diferenta mai mica (datorita ecranului mai mic care mănâncă mai putine resurse) dar tot ar fi.
Deocamdată e si mai ieftin fata de versiunea Android dar se presupune ca dupa ce trece lansarea va creste pretul.
Intre w8 si 930 eu as alege totusi 930-ul (chiar si fără glance...) pentru camera si incarcarea wireless.

Edited by sorin83, 20 August 2014 - 23:17.


#12
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,728
  • Înscris: 10.11.2013

View PostOuroboros, on 20 august 2014 - 21:38, said:

Deja știre că cifrele oficiale arată că are o viață a bateriei aproape dublă față de versiunea cu android. Interesant.

Daca se va dovedi reala stirea inseamna o viata a bateriei care duce la aproape 3 zile, nu? Poate ca i-as da o sansa la mana a doua anul viitor, daca nou va bate in 2000 lei + sa astepte, eu nu dau atat pe un telefon..inca.

View Postsorin83, on 20 august 2014 - 23:12, said:

Asta din cifrele anuntate de producător care sunt date cam din burta... ��
In comparatie cu 1520 mi se pare normal sa aibă rezultate mai bune atata timp cat are procesorul mai puternic. Fata de 930 ar fi diferenta mai mica (datorita ecranului mai mic care mănâncă mai putine resurse) dar tot ar fi.
Deocamdată e si mai ieftin fata de versiunea Android dar se presupune ca dupa ce trece lansarea va creste pretul.
Intre w8 si 930 eu as alege totusi 930-ul (chiar si fără glance...) pentru camera si incarcarea wireless.

Si pentru mine e o distanta mica intre 930 si m8 cu wp, dar HTC are si lucruri in plus..o camera frontala mai buna (desi la cate selfiuri am facut pana acum-0- imi va fi foarte utila), design mai atragator si , s-ar putea, o durata de viata a bateriei mai mare.

#13
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/TPChOGhSULE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Asa se pot ascunde butoanele on-screen. Cu toate ca e un telefon superb, partea aia cu butoanele este absolut oribila. Pe banda aia neagra unde scrie HTC puteau renunta la logo si pune niste capacitive si ar fi aratat mult mai bine. Sau sa fie butoanele back si search, iar logo-ul sa fie el insusi un buton capacitiv si sa aibe rolul butonului Windows. Asa arata ca naiba. Marginea de jos are aproape 1cm nefolosit.

#14
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,998
  • Înscris: 15.04.2011

View PostOuroboros, on 20 august 2014 - 21:38, said:

Deja știre că cifrele oficiale arată că are o viață a bateriei aproape dublă față de versiunea cu android. Interesant.
Rezultatele acelea nu au nici o treaba cu realitatea, dupa ce cumperi telefonul te miri de unde au socos astia cifrele.

Edited by Papillon_, 21 August 2014 - 23:28.


#15
rasistu

rasistu

    Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,715
  • Înscris: 20.03.2011
am avut windows movile pe mai multe pocket pc-uri si am fost total dezamagit. de atunci urasc windowsul. insa cu ocazia asta as incerca cateva zile o varianta de windows phone pe al meu m8. sunt curios.

#16
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,998
  • Înscris: 15.04.2011
O denumire mai proasta nu puteau sa puna la telefonul asta.  
Awkward: Even Verizon can get all those HTC One phones confused http://blog.gsmarena...hones-confused/

#17
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014
Probabil un W8 era mai inspirat. Si e si foarte lung numele.

#18
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,909
  • Înscris: 24.06.2002

View PostPapillon_, on 22 august 2014 - 09:11, said:

O denumire mai proasta nu puteau sa puna la telefonul asta.  
Awkward: Even Verizon can get all those HTC One phones confused http://blog.gsmarena...hones-confused/

View PostCristianLC, on 22 august 2014 - 09:31, said:

Probabil un W8 era mai inspirat. Si e si foarte lung numele.

Probabil asa e politica lor. Flagshipul HTC anterior avea nume lung: HTC Windows Phone 8X.

Culmea e ca e mai ieftin la Verizon cu  $ 100 decat M8 cu Android Posted Image  Daca-l promoveaza cum trebuie o sa aiba success.

De ce oare nu avem si noi un operator ca Verizon care sa aiba cele mai tari Windows Phone: Lumia Icon, Samsung ATIV SE, HTC One M8

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate