Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Soundtrack-ul de la Avatar (war) plagiat sau nu?

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
freekidro

freekidro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 845
  • Înscris: 22.09.2007
Ma uitam aseara la Dragon Ball Z Kai cand aud o melodie care mi s-a parut cunoscuta, era soundtrack-ul de la Avatar, war.
Pentru a va convinge cat sunt de asemanatoare in unele parti cele doua melodii dau link-urile:

http://deseneanime.r...ai-episodul-89/ - de la minutul 6:05

comparat cu
  
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/PWM54LRIstI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Acuma care dupa care s-a luat nu stiu, dar coincudenta sigur nu este.

In mai multe episoade din DBZ apare aceasta melodie.

Edited by freekidro, 19 August 2014 - 13:46.


#2
sandel_u

sandel_u

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 21.11.2009
Parerea mea este ca ai prea mult timp liber, nu ai ureche muzicala (sau poate eu nu am) si ca ai ramas fara lucruri care sa conteze pentru tine, pentru care sa te stresezi.

#3
freekidro

freekidro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 845
  • Înscris: 22.09.2007

 sandel_u, on 19 august 2014 - 15:03, said:

Parerea mea este ca ai prea mult timp liber, nu ai ureche muzicala (sau poate eu nu am) si ca ai ramas fara lucruri care sa conteze pentru tine, pentru care sa te stresezi.

Da, am timp liber, seara. Nu e nici un stres, eram doar curios, e posibil sa nu am ureche muzicala  dar asta nu scuza faptul ca singurul motiv pentru care ai raspuns este sa-ti mai cresti numarul de postari ca altfel nu se explica raspunsul tau total pe langa subiect, care era asemanarea celor doua bucati muzicale, nu viata mea.

#4
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,158
  • Înscris: 16.10.2008
E aceeaisi tema la desenul animat dar orchestrata mai saracacios si in alta tonalitate. Intrucat seria respectiva animata a aparut dupa lansarea filmului Avatar e clar cine s-a inspirat de la cine. Invers era si greu de crezut si nemaintalnit la un film cu un asa buget.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate