Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Scrisori de intentie in germana

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
iulian_1976

iulian_1976

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,571
  • Înscris: 10.05.2008
Deschid un topic dedicat celor ce doresc sa fie ajutati ,cum as dori si eu sa fiu ajutat in momentul de fata  pentru crearea unuei scrisori de intentie in limba germana,de ce nu sa persuadeze destul de bine in limba lui ...Martin Luther.
Topicul  se adreseaza celor ce au un nivel minim de germana pentru ca ar fi dificil sa fie explicate toate constructiile verbale dintr-o scrisoare de intentie.

Doamna,Domnule,

Doresc sa va propun candidatira mea pentru un post de ......................
Sunt titular de ........... ....Pe durata expierentelor mele in diferite firme am avut ocazia sa pun bazele acestei  meseriii.
Am un gust pronuntat pentru tehnica,sunt o persoana curioasa si tot timpul doresc sa imi mentin bun nivel in ceea ce priveste noile tehnoogii.
Sper ca noua noastra colaborare va fi un plus pentru firma dumneavoastra cat si pentru mine desigur,de asemnenea as fi foarte interesat sa stabilim o intalnire/contact/ intrevedere  pentru a va expune motivatiile mele.

In asteptarea unui raspuns din partea dumneavoastra eu va rog sa primiti Doamna/Domnule toata consideratia mea


Martin Luther :)

O sa revin cu propria traducere,sa nu dati cu pietre. :)

#2
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006
Totusi, daca nu stii limba germana suficient cat sa incropesti o scrisoare de intentie, de ce crezi ca te-ai descurca pe postul respectiv? Daca in urma scrisorii de intentie te cheama la interviu ce vei face?

#3
iulian_1976

iulian_1976

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,571
  • Înscris: 10.05.2008
Daca nu poti ajuta nu mai posta degeaba,eu deja lucrez pe alte meleaguri,nu am mai avut de mult nevoie de o scrisoare de intentie in limba germana.
Nu exista nimeni nici o problema sunt sute de variante pe siturile germane eu doream o chestie interactiva nu este posibil se poate inchide topicul.

Edited by iulian_1976, 19 August 2014 - 14:39.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate