Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Arma veche

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Adi026

Adi026

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 08.07.2013
Buna ziua!Ieri am gasit in pod o baioneta.Teaca era destul de ruginita dar, spre surprinderea mea ,lama era intr-o stare foarte buna.Pe lama am vazut ca scria CSZ E .Am cautat pe internet si am mai vazut cateva dar cu literele J ,T.Vreau sa stiu daca acea litera face diferenta intre ele ,cat de veche este si cam cat ar valora.O sa las si cateva poze.(este data cu ulei pe lama)
Multumesc!

Attached Files


Edited by Adi026, 19 August 2014 - 13:11.


#2
dorurad

dorurad

    Motanel foarte pufos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,818
  • Înscris: 31.10.2010
Degeaba valoreaza daca nu cumpara nimeni.

#3
Alexandru H.

Alexandru H.

    Parakoimōmenos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,208
  • Înscris: 03.03.2007
Intre 50 si 100 de euro. Maxim.

Baionetele de Mauser nu sunt foarte rare. Poti sa mergi pe http://mausercentral.com/ si sa intrebi pe cei de acolo, ca vei afla cu siguranta cat valoreaza cu adevarat. Le explici ca e modelul VZ-23 si le prezinti marcajele, cu poze cu tot.

#4
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013
Man ai grija ca ceea ce ai tu si mai ales in starea asta buna e ceva foarte rar. Costa cel putin 3 - 4000 de euro daca i-o vinzi unui colectionar. Cei care zic mai putin de fapt vor sa te pacaleasca sa le-o vinzi lor ca mai apoi sa o dea ei cu mai mult :(

#5
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,920
  • Înscris: 25.06.2007

 Adi026, on 19 august 2014 - 13:10, said:

cam cat ar valora
http://www.delcampe....language,I.html

#6
lupu2

lupu2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,908
  • Înscris: 01.11.2007
Cred ca e o baioneta de pusca ZB, o baioneta cehoslovaca, au fost in dotarea armatei romane in WW 2.Cel mai probabil e facuta la mijlocul anilor 30' spre anii 40'.
Cauta pe net siteuri de colectionari sau care vand astfel de arme (baionete, sabii) si intreaba acolo sau vezi ce au si ei postat. Parerea mea e ca nu valoreaza foarte mult din pacate (in niciun caz 3-4 mii de euro, poate 100 daca ai noroc)

#7
Alexandru H.

Alexandru H.

    Parakoimōmenos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,208
  • Înscris: 03.03.2007

 potae, on 19 august 2014 - 14:58, said:

Man ai grija ca ceea ce ai tu si mai ales in starea asta buna e ceva foarte rar. Costa cel putin 3 - 4000 de euro daca i-o vinzi unui colectionar. Cei care zic mai putin de fapt vor sa te pacaleasca sa le-o vinzi lor ca mai apoi sa o dea ei cu mai mult Posted Image

3000 de euro? Doamne... Pe ce lume traiti? :D

#8
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Daca iti da cineva 50 de euro l-ai prins pe Dumnezeu de picior.

#9
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010
Nu merita s-o vinzi pentru 100 de euro, sunt bani pe care ii toci intr-o zi sau doua. Mai bine o reconditionezi si o pastrezi.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate