Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 

Instalare Windows 8

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
24 replies to this topic

#19
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013

View PostIloveHp, on 15 august 2014 - 14:45, said:

nu cred ca am cheie de licenta. imi trebuie neaparat? windowsul care il am acuma ii pe 32 de bit. pot sa il pun pe 64?

View PostIloveHp, on 16 august 2014 - 00:51, said:

da am cheie de licenta, ma puteti ajuta acuma?

...

Pe acest forum nu vei primi instructiuni pentru descarcarea ilegala de software, nici chei de activare si nici instructiuni pentru descarcarea si utilizarea programelor de activare ilegala a lui Windows. Si nici nu ai dreptul sa ceri asa ceva.
De asemenea, tema acestui topic nu este despre indreptatirea sau neindreptatirea de a utiliza software ilegal. Astfel de discutii nici nu sunt acceptate in aria de fata. Poti initia o astfel de discutie in sectiunea de Dezbateri.
Din aceasta arie orice alt comentariu pe aceasta tema va fi eliminat.

In alta ordine de idei, daca te plangi ca nu ai bani pentru o licenta Windows 8, atunci de ce nu incerci Linux care este gratuit si are propriile avantaje fata de Windows?

#20
IloveHp

IloveHp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 24.08.2012
sunt constient ca o fac pe riscul meu. le iau painea celor de la Microsoft.. ce sa zic saracii, deaia sunt mii de anunturi cu diferite persoane care vin fuga acasa la om sa-i instaleze un Windows pe 50 de lei, desigur romanul care nu isi permite sa plateasca 450-500 de lei pe un windows, iar cel ce instaleaza nu plateste nici un impozit la stat, asa ca sigur industria IT o sa salveze Romania. le dam paine doar celor de la Microsoft? la restu oamenilor cine sa se gandeasca?  femeia care a furat flori a primit 5 ani de inchisoare, dar presedintele tarii a gratiat-o, a primit 5 ani pentru niste flori? iar cei ce fura milioane primesc un 3 ani si tot in palate se intorc? Normal, nu incurajam infractiunile, dar intr-o tara in care toti fura, unu mai putin altul mai mult, de ce sa nu 'fur' si eu un torrent cu un windows. Din curiozitate, atata de corect esti ca nu ai nici un program de Torrent instalat?

#21
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Din pacate, ceea ce nu intelegi tu este ca nu o faci doar pe riscul tau - o faci pe riscul tuturor celor conectati la Internet si care pot deveni potentiale victime ale sistemului de operare "downloadat" de pe torrente. Daca pe tine te doare in DOS de tine si de cei care acceseaza calculatorul tau, pe mine ma doare de oamenii cinstiti care trebuie sa-si ia de 10 ori mai multe masuri de securitate ca sa contracareze porcariile pe care le face Windowsul tau "rezolvat".
Sunt mii de anunturi pentru ca orice pusti/adolescent/smecher care stie sa "scrie" un CD devine automat "expert IT", pentru ca asa il considera cei din jurul lui. Din pacate, acelasi pusti nu stie la ce riscuri te expune - si, oricum, daca ar sti, nu ti le-ar spune.

Un pic offtopic:Habar nu ai ce afirmi despre industria IT - este singura care mai aduce bani in tara asta, alaturi de uzina DACIA.
Restul oamenilor, daca fura, ce sa primeasca? recunostinta ca fura? Iar ITistii au nevoie de servicii aditionale pe care le vor plati.

Revenind:
Nu furi un torrent, dar nu voi sta acum sa-ti explic ce faci, de fapt. Te-ai gandit,  vreodata, ca de banii dati la diferiti "meseriasi" pentru instalari/devirusari(instalari care se fac la 3-6 luni, ca asa iti spun ei ca ar trebui, sau ca Windowsul trebuie reinstalat oricum) ai putea primi suport tehnic cu adevarat profesionist, gratuit, oferit la pachet cu licenta de Windows, de la Microsoft? Si ca, in loc sa-ti pierzi timpul pe forumuri/Youtube/etc sa cauti rezolvari la diverse probleme, afli raspunsul cu un singur telefon/email?

Torrentele nu sunt folosite neaparat pentru materiale "piratate" (asta denota ce cunostinte "vaste" ai tu), ci sunt un mod distribuit de a imparti fisiere. De exemplu, diferite distributii de Linux le poti downloada de pe "torrente" fara sa comiti o infractiune.

Edited by dexterash, 16 August 2014 - 03:04.


#22
IloveHp

IloveHp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 24.08.2012
daca as dispune de 450-500 lei bani pe care sa ii dau pe un Windows maine m-as duce sa il cumpar. am zis clar ca nu ma pricep in domeniul asta, dar cei care impart fisiere prin Torrente sunt poate '2-3' ca tine, oameni 100% ' corecti', asa ca nu are rost sa generalizam, ii clar ca cea mai mare parte merg pe fisiere piratate

#23
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Sigur te-ai duce, mai ales dupa ce ai afirmat ca faci asta pentru ca, oricum, si altii fura.

In fine, cred ca se poate inchide threadul pentru ca nu este deloc constructiv.

#24
aurelian27

aurelian27

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 28.06.2014
duceti-va cu regulamentul la udrea si bercea mondial, ca in tara asta nu are nimeni 200 de euro sa dea pe un windows care-i moca pe net, voi unde traiti??

#25
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
@IloveHp
Ai continuat cu flame-ul si comentariile offtopic asa ca subiectul a fost inchis. La urmatoarea abatere vei fi sanctionat.

@aurelian27
Daca aceasta este parerea ta despre regulamentul forumului, atunci esti liber sa il parasesti. Forumul Softpedia nu incurajeaza pirateria. Daca doresti sa discuti despre software piratat, atunci esti liber sa o faci pe forumurile care permit acest lucru.
La urmatoarea sfidare a regulamentului vei fi sanctionat.



Deoarece discutiile de la acest subiect au degenerat subiectul se inchide.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate