Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

windows 8 sau vista?

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Daca te referi la Windows Explorer, acesta nu are cum sa ruleze mai bine decat cel din Windows 8. In Vista crash-urile lui explorer.exe sunt la ordinea zilei.
Iar Chrome m-ar mira sa functioneze cu adevarat mai rapid. Probabil ca este doar o impresie subiectiva cauzata de faptul ca nu-ti place interfata moderna.
Si ai trecut la Vista, chiar sacrificand "unele lucruri", doar pentru faptul ca Windows 8 are pe langa interfata 'clasica' si una 'moderna' pe care ai perceput-o ca fiind in plus? Pacat.
In 6 zile cred ca nu ai avut nici timp ca sa descoperi cum se opereaza in noua interfata si sa te adaptezi la ea...

#20
aurelian27

aurelian27

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 28.06.2014
windows 8.1 in counter-strike source fps 30-50  
windows vista counter-strike source 150-250 fps

la 8.1 am folosit drivere confectionate special pentru el
la vista am folosit drivere de la windows 7, deoarece nu exista, dar multumita faptului ca amadoua sunt build 6 au fost acceptate de sistem.

Jocul a avut aceleasi setari in abele cazuri, cred ca am spus destule, vista pe aparate mai vechi da bine la performanta.

Edited by aurelian27, 17 August 2014 - 14:54.


#21
downlink

downlink

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 24.06.2012
Am avut urmatorul sistem:

AMD 64 X2 4200+ @ 2.4Ghz

2 Gb Ram @ 800Mhz

Radeon x1550 - 256Mb.

Tin sa precizez ca mi-a mers Vista 2 ani de azi fara problema. Fara nicio problema. A trebuit sa trec pe Windows 7 din motive personale, insa, pe mine unul nu m-a dezamagit deloc acel Windows. Daca voi instalati Vista, si il lasati asa cum este default, este si normal sa fie plin de crash-uri. (Aici ma refer la setari personale, update-uri*** mai ales aici.)

Edited by downlink, 17 August 2014 - 18:50.


#22
EmanuelEmy7

EmanuelEmy7

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 742
  • Înscris: 18.05.2014
Vista frate, clar! :)

#23
aurelian27

aurelian27

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 28.06.2014
setari ale windowsului trebuie sa le faci indiferent care are fi el, daca il lasi asa cum se instaleaza normal ca nu fa functiona la capacitate maxima si pe placul tau, nu mai zic de windows auto update, search si defender

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate