Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 

Casti Xiaomi pistons

- - - - -
  • Please log in to reply
123 replies to this topic

#1
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
Având in vedere faptul ca mi s-au stricat castile Bluetooth si (pana le repar sau iau altele) nu sunt multumit de nici o alta pereche de casti in ear pe care le am prin casa m-am gândit sa iau o pereche de pistons 2'nd generation (in urma review-urilor foarte pozitive).
Întrebarea e una simpla:
Unde le găsesc originale la cel mai bun pret? As prefera sa fie livrate din Europa pe cat posibil dar n-as vrea sa le dublez pretul prin costul transportului.

#2
Atko

Atko

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 24.07.2014
Uite aici.

#3
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,894
  • Înscris: 29.06.2006
eu de aici am luat

#4
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,752
  • Înscris: 22.11.2006
Din research-ul pe care l-am facut zilele astea ibuygou.com este partener oficial xiaomi. Am cumparat si eu 2 perechi, astept sa vina, sa vad si eu ce mare minunatie de casti...

#5
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,894
  • Înscris: 29.06.2006

 bluesnake, on 02 august 2014 - 02:36, said:

Am cumparat si eu 2 perechi, astept sa vina, sa vad si eu ce mare minunatie de casti...

eu am vreo 4 perechi de casti prin casa, casti care chiar suna bine, eu nu folosesc casti, dar din acelasi motiv le-am comandat si eu...de curiozitate sa vad ce mare rahaturi sunt de vuieste tot netul de ele, probabil vor zacea intrun sertar ca si surorile lor, poate in concediu pe vreun sezlong sa le folosesc, altfel nu :)

#6
horatziu

horatziu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,012
  • Înscris: 03.11.2006
De pe ibuygou.com cel mai bine. Nu te baga pe aliexpress ca nu stii niciodata ce cumperi.

#7
tandrei99

tandrei99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,258
  • Înscris: 20.09.2007
Ba cam stii ce cumperi pe aliexpres. Fake-uri.
Ibuygou pare a fi un magazin online serios si din cate am inteles e un fel de dealer autorizat Xiaomi. Eu de acolo mi-am luat doua telefoane Xiaomi(MI2S si MI3). Am verificat si ambele sunt originale.

#8
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,992
  • Înscris: 28.07.2014

Nu prea iti recomand castile Pistons, mai bine cred ca ar fi sa comanzi Sony Ex-450, se aud mai bine...
http://m.compari.ro/?p=p227302688

Succes.

#9
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
Multumesc pentru răspunsuri. O sa le comand pe ibuygou sub forma pachetului cu casti, mikey, si tag-uri nfc.

#10
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
Le-am comandat pana la urma de pe pandawill unde sunt reduse la 17$.
Daca interesează pe cineva au reducere si la paperback varianta alba: http://www.pandawill...alk-p88021.html

#11
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,752
  • Înscris: 22.11.2006
Nu va recomand sa luati variantele mai ieftine, pt ca sunt sanse mari sa fie fake-uri sau sa fie prima varianta care nu are performante prea bune. pentru 2-3 dolari eu zic ca nu merita riscul.

Anyway, ale mele au sosit, si pot sa va spun ca sunt foarte bune. Sa le luam pe rand:

- au un miros placut de cacao/ciocolata
- arata bine si sunt construite cu atentie maxima la detalii, design de exceptie
- impachetate ca pentru cadou, 4 seturi de gume pt urechi, diverse marimi, clip metalic pt tricou/camasa
- butoanele de pe controler functioneaza perfect cu tel meu pe Android
- cablurile din partea sussunt din cauciuc, ei zic ca e din kevlar, nu as putea sa zic daca e sau nu, cablul din partea de jos e braided. Par foarte solide, inclusiv mufa de intrare.
- sunetul este superior. din cele 5 seturi pe care le-am avut pana acum, astea sunt din alta galaxie. Se aud chiar excelent si se aud TARE. Intrumentele se aud clar si bine definite, distincte. Bass-il este profund, puternic, Inaltele foarte prezente. Mediile sunt ceva mai estompate.

Parti proaste:
- gumele de urechi, desi arata bine si se integreaza cu restul castilor, nu sunt prea grozave. Trebuie sa le incerci pe toate sa vezi care se pliaza cel mai bine.
-chiar si dupa ce gasesti perechea potrivita, tot trebuie sa le gasesti pozitia de unde dau rezultatele cele mai bune.

Una peste alta, sunt niste bijuterii din toate punctele de vedere. Sunt foarte incantat de ele.
Exista informatii cum ca se pot modifica putin in sensul ca se poate scoate buretele care sta in spatele sitelor pe partea de dinauntru, cica ar echilibra sunetul, dar inca nu sunt dispus sa incerc. Poate mai incolo Posted Image

Edited by bluesnake, 11 August 2014 - 10:06.


#12
horatziu

horatziu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,012
  • Înscris: 03.11.2006
Poti sa incerci niste dopuri din spuma, ar trebui sa vezi o schimbare spre bine.
Le-am comandat si eu de pe pandawill de cateva zile.
Cele pe alb sunt prima varianta. Varianta 2 sunt numai pe gold momentan.

Edited by horatziu, 12 August 2014 - 22:59.


#13
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,752
  • Înscris: 22.11.2006
maro + rose-gold, dupa specificatiile oficiale. Eu am citit ca versiunea up-datata, are difuzoarele diferite fata de versiunea anterioara, si sunetul mai bun.

#14
horatziu

horatziu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,012
  • Înscris: 03.11.2006
Prima versiune e 13 dolari, a doua 17. Pe pandawill. Eu doar la a doua am auzit cuvinte de  lauda si la ce mica diferenta e intre ele, chiar nu merita mers pe prima.

#15
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
Cele albe erau 7 sau 8 $ cand am dat eu comanda (vad ca au revenit la pretul normal acum). Presupun ca sunt versiunea ieftina paperback (cele care vin in punga). Din ce am citit prin review-uri nici astea nu s-ar auzi prost dar nu au o constructie la fel de buna. M-ar fi tentat sa le comand pe astea pentru ca sunt mai usoare (am o senzatie de discomfort la castile in ear purtate multa vreme) dar am zis sa le iau pe celelalte daca tot plecasem chitit pe ele.

#16
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,752
  • Înscris: 22.11.2006
up-date: nu m-am putut abtine si am scos buretele de dupa sita. Intr-adevar, sunetul se imbunatateste. Sa zicem un 10%. Dureaza max 5 min si consta in inlaturarea partiala a sitei cu un ac sau agrafa si scoaterea buretelui afara. Sita nu mai vine la loc ca din fabrica pt ca deh, era lipita, dar inafara de asta, se merita din plin. :)

#17
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
La astia or fi originale? :-)
http://www.outdoor-a...iston-gold.html


#18
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,752
  • Înscris: 22.11.2006
in principiu, sunt prea ieftine ca sa fie originale.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate