Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

Smart Cam Digi

- - - - -
  • Please log in to reply
93 replies to this topic

#1
WindyZ

WindyZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,451
  • Înscris: 15.08.2013
Buna Dimineata !



Detin un pachet full de la digi (full adica televiziune cu toate programele , net si telefon ) si un decodor SD. Vreau sa imi comand un Smart Cam dar nu inteleg anumite chestii... Acel smart se inchiriaza pe luna cu 3 lei ? Daca il inchiriez cu 3 lei si eu vreau sa am HBO , HBO Comedy  si Cinemax platesc separat pentru programele astea ? Fiecare cat costa ? HBO sa zicem 5 lei sau cat e si tot asa ?

Daca e singurul Smart Cam pe care il am nu se ofera pe gratis ?
-Daca ma duc cu decodorul SD nu se poate schimba cu unul HD si desigur sa se plateasca , daca se plateste , in plus ? Si daca se plateste cat costa in plus pe luna ?

Edited by WindyZ, 01 August 2014 - 23:11.


#2
Digicron

Digicron

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 16.12.2012
uite aici o scurta poveste
Primul DIGI Smart CAM il primesti in custodie la abonamentul Digital (daca ai deja un decodor in custodie, poti inlocui decodorul cu DIGI Smart CAM).
    Al doilea si al treilea DIGI Smart CAM au o chirie de 3 lei lunar (TVA inclus).
    Daca vrei sa cumperi DIGI Smart CAM, il poti cumpara cu 100 lei (TVA inclus).
Se pot livra numai pentru pachetele Digi TV prin cablu din oferta curenta: Digital, Digital Special, Digital Popular si Digital Popular Special
In rest pachetele extra cu hbo si ce mai vrei tu daca le ai acum cu acel decodor le vei avea si dupa doar ca va fi totul prin smart cam si nu prin decodorul SD

#3
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,344
  • Înscris: 16.04.2014
@WindyZ - Cat timp se contracteaza pachetul minim Digital (29 lei tva inclus) primul echipament digital este in custodie. Cu alte cuvinte, primul CAM va fi in custodie daca nu mai ai alte echipamente digitale.
Daca ai 1 SD poti opta sa il predai si sa ridici in locul lui CAM sau decodor HD gratuit. Al doilea echipament digital poate fi in chirie sau il poti cumpara daca doresti.

Ca si extraoptiuni:

Maxpak (HBO Romania, HBO Comedy, Cinemax) - 10 lei tva inclus
HBO Romania - 8 lei tva inclus
Cinemax - 7 lei tva inclus
Adult - 1 lei tva inclus (Super One)

#4
WindyZ

WindyZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,451
  • Înscris: 15.08.2013
1. Deci eu am un decodor SD , vreau sa il schimb cu unul HD , pur si simplu ma duc , il predeau pe cel SD si ei mi-l dau pe ala HD fara sa mai platesc ceva ?
2. Pe langa acel decodor HD (SD in prezent) vreau sa mai iau si un Smart Cam pentru ca intr-o camera tin decodorul iar in alta unde am un Smart TV am zis sa iau un Smart Cam , tot nu am inteles, il platesc pe asta ?
3. Ce inseamna al 2-lea echipament ? O singura bucata adica ori decodor HD ori decodor SD ori Smart Cam sau un echipament inseamna Decodor + Smart ?

Am inteles ca daca am decodor SD il pot preda si primesc un smart cam , eu vreau sa raman cu amandoua , asta ce inseamna ca pentru smart cam platesc ceva ? Daca da cat si vreau sa ma stiu daca primesc toate programele pe Smart Cam sau trebuie pe langa sa platesc alte programe (eu avand toate programele pe decodor).

Asta nu inteleg...

#5
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,344
  • Înscris: 16.04.2014
1.Daca este pe stoc, se poate sa faci acest schimb.
In caz contrar, plasezi comanda pentru decodo HD si cand vei fi chemat sa il ridici aduci si decodorul SD pe care il vei preda.
Vei ramane doar cu HD-ul.

2. Fiindca va fi al doilea echipament, vei achita chirie 3 lei sau il poti achizitiona la pretul de 100 lei.

3. Al doilea echipament = Primul poate sa fie decodor sd/hd sau CI+ // al doilea la fel.

#6
nicolaeclaus

nicolaeclaus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 360
  • Înscris: 15.08.2011

 DIGI_Helper, on 04 august 2014 - 14:41, said:

1.Daca este pe stoc, se poate sa faci acest schimb.
In caz contrar, plasezi comanda pentru decodo HD si cand vei fi chemat sa il ridici aduci si decodorul SD pe care il vei preda.
Vei ramane doar cu HD-ul.

2. Fiindca va fi al doilea echipament, vei achita chirie 3 lei sau il poti achizitiona la pretul de 100 lei.

3. Al doilea echipament = Primul poate sa fie decodor sd/hd sau CI+ // al doilea la fel.

Apropo de stoc Posted Image  din 21.07.2014 astept si eu card CI+;
Jenant

#7
WindyZ

WindyZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,451
  • Înscris: 15.08.2013

 DIGI_Helper, on 04 august 2014 - 14:41, said:

1.Daca este pe stoc, se poate sa faci acest schimb.
In caz contrar, plasezi comanda pentru decodo HD si cand vei fi chemat sa il ridici aduci si decodorul SD pe care il vei preda.
Vei ramane doar cu HD-ul.

2. Fiindca va fi al doilea echipament, vei achita chirie 3 lei sau il poti achizitiona la pretul de 100 lei.

3. Al doilea echipament = Primul poate sa fie decodor sd/hd sau CI+ // al doilea la fel.


Ok am inteles.  Sa zicem  ca platesc chirie 3 lei pentru al 2-lea echipament , respectiv pentru Smart Cam , ce programe am pe acel Smart Cam ? Toate ? Sau doar cele principale fara HBO , HBO comedy , History  si care mai sunt .. ?

Edited by WindyZ, 04 August 2014 - 14:58.


#8
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,344
  • Înscris: 16.04.2014

 WindyZ, on 04 august 2014 - 14:57, said:

Ok am inteles.  Sa zicem  ca platesc chirie 3 lei pentru al 2-lea echipament , respectiv pentru Smart Cam , ce programe am pe acel Smart Cam ? Toate ? Sau doar cele principale fara HBO , HBO comedy , History  si care mai sunt .. ?

Mnim pachetul DIGITAL.
Se pot activa si extraoptiuni.

#9
blue_taty

blue_taty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 31.08.2009

 WindyZ, on 04 august 2014 - 14:57, said:

Ok am inteles.  Sa zicem  ca platesc chirie 3 lei pentru al 2-lea echipament , respectiv pentru Smart Cam , ce programe am pe acel Smart Cam ? Toate ? Sau doar cele principale fara HBO , HBO comedy , History  si care mai sunt .. ?

Vei avea fix acele canale pentru care ai abonament digital, exact ca si pe decodor. Evident pe cel SD nu poti vedea varianta HD ale canalelor.

#10
WindyZ

WindyZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,451
  • Înscris: 15.08.2013

 blue_taty, on 04 august 2014 - 15:09, said:


Vei avea fix acele canale pentru care ai abonament digital, exact ca si pe decodor. Evident pe cel SD nu poti vedea varianta HD ale canalelor.

Ok , am inteles.

Digi-Helper nu stiu de ce evita sa raspunda.. sau poate nu a inteles... El a raspuns ca se pot activa si extraoptiuni.. Ce naiba inseamna asta totusi ?

#11
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,999
  • Înscris: 20.06.2009
Că poți activa și extraopțiuni, adică programe care nu se regăsesc în pachetul de bază! SuperOne e extraopțiune, HBO simplu e extraopțiune, HBO Maxpak (pachetul complet) e tot extraopțiune. Toate acestea se pot activa individual sau împreună și se plătesc în plus față de pachetul de bază.

P.S. Toate astea le găseai pe site-ul RCS. Mai mult ca sigur, DIGI_Helper a presupus că le-ai citit deja...și că le-ai înțeles...

#12
WindyZ

WindyZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,451
  • Înscris: 15.08.2013
Eu am scris in primul post ca in pachetul de baza am toate canalele.. Asta eram curios daca acum pentru Smart Cam trebuie sa platesc in plus ptr. HBO , HBO Comedy , Cinemax... Astea ma intereseaza mai mult..Pentru asta cumpar Smart Cam-ul.. Pe restu le prind.

#13
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,999
  • Înscris: 20.06.2009
Cazul 1:
- abonament Digital plus HBO Maxpak (HBO, HBO HD, HBO Comedy, Cinemax) și fără SuperOne = 29 + 10 = 39 lei
- un singur echipament (STB HD sau CAM) = 0 lei (custodie)
Total de plată: 39 lei
Cazul 2:
- abonament Digital plus HBO Maxpak și fără SuperOne = 39 lei
- două echipamente (STB HD și CAM), astfel: STB HD (în custodie) plus CAM (în chirie) = 0 + 3 = 3 lei
Total de plată: 42 lei
Cazul 3:
- abonament Digital plus HBO Maxpak și fără SuperOne = 39 lei
- două echipamente, astfel: CAM (în custodie) plus STB HD (în chirie) = 0 + 5 = 5 lei
Total de plată: 44 lei
Cazul 4:
- abonament Digital plus HBO Maxpak și fără SuperOne = 39 lei
- trei echipamente, astfel: STB SD (în custodie) plus STB HD (în chirie) plus CAM (în chirie) = 0 + 5 + 3 = 8 lei
Total de plată: 47 lei

Poți adăuga extraopțiunea SuperOne în oricare din cazurile de mai sus. Prețul va crește cu 1 leu.
Programele ce pot fi urmărite pe STB HD sau CAM depind doar de ce ai contractat (abonament plus extraopțiuni), nu există limitare tehnologică (adică să vezi unele doar pe STB sau altele doar pe CAM). Singura diferență apare la STB-urile SD, pe acestea nu poți urmări canalele HD.
E clar acum?

Edited by crislacor, 05 August 2014 - 07:53.


#14
Tudor75

Tudor75

    peRFect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,146
  • Înscris: 14.12.2007

 WindyZ, on 04 august 2014 - 14:35, said:

1. Deci eu am un decodor SD , vreau sa il schimb cu unul HD , pur si simplu ma duc , il predeau pe cel SD si ei mi-l dau pe ala HD fara sa mai platesc ceva ?
2. Pe langa acel decodor HD (SD in prezent) vreau sa mai iau si un Smart Cam pentru ca intr-o camera tin decodorul iar in alta unde am un Smart TV am zis sa iau un Smart Cam , tot nu am inteles, il platesc pe asta ?
Nu stiu ordinea in care ai sa faci tu aceste schimbari, dar iti spun din proprie experienta ca SmartCam-ul va trece pe prima pozitie ca echipament digital, adica in custodie, iar decodorul HD va fi al doilea echipament digital pentru care vei plati o chirie lunara de 5 lei. Poate ai noroc si va fi invers la tine desi ma indoiesc. (invers adica STB HD in custodie si SmartCam in chirie 3 lei/luna)
Ai mai intrebat "ce programe are acel Smart Cam?". Nu Smart Cam-ul are programe ci abonamentul tau de catv iti spune ce programe ai. Daca ai abonamentul de baza nu vei vedea HBO de exemplu, trebuie sa platesti in plus pt el caci este extraoptiune. Dar daca tu vezi in acest moment pe decodorul SD, HBO inseamna ca-l vei vedea si pe Smart Cam deoarece platesti deja pt el.
Aa, mai e si cazul in care vezi HBO gratuit, dar asta doar daca esti abonat nou la RDS catv. Maxim 3 luni poti vedea HBO gratuit ca abonat nou. Posted Image Sper ca m-am facut inteles Posted Image Succes!

Edited by tudor75, 05 August 2014 - 09:13.


#15
WindyZ

WindyZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,451
  • Înscris: 15.08.2013
Deci eu am toate programele pe decodor, absolut tot... Daca eu ma duc si inchiriez un smart cam cu 3 Lei am toate programele pe care le am pe decodor respectiv in abonament adica toate ? De la unii inteleg asta de la alti ca pentru hbo si alte cacaturi ce eu deja le am in abonament mai trebuie sa le platesc odata ptr. Smart cam ...

Edited by WindyZ, 05 August 2014 - 10:34.


#16
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,344
  • Înscris: 16.04.2014
Pachetele/abonamentul se achita o singura data.
Se vor receptiona pe toate echipametenele digitale pe care le detine abonatul.
Daca ai decodor cu pachetul X si iti vei achizitiona un Smartcam, si pe Smartcam vei vizualiza intocmai ce este si pe decodor cu mentiunea ca vei vedea si posturile HD (in functie de pachetul optat).

#17
WindyZ

WindyZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,451
  • Înscris: 15.08.2013

 DIGI_Helper, on 05 august 2014 - 10:40, said:

Pachetele/abonamentul se achita o singura data.
Se vor receptiona pe toate echipametenele digitale pe care le detine abonatul.
Daca ai decodor cu pachetul X si iti vei achizitiona un Smartcam, si pe Smartcam vei vizualiza intocmai ce este si pe decodor cu mentiunea ca vei vedea si posturile HD (in functie de pachetul optat).

Ok , acum am inteles tot.

Multumesc pentru raspunsuri.

#18
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,999
  • Înscris: 20.06.2009
Doamne-ajută!Posted Image

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate