Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Ce e sanatos de baut?

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#1
taosil

taosil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 774
  • Înscris: 15.04.2009
Salutare la toti,

De vreo saptamana ma tot gandesc la o chestie, si nu gasesc un raspuns viabil. So it back to the net , for rescue !

Eu sunt un om care ii place sa stea la PC, ori urmaresc maraton de filme, ori un joc nou etc . De obicei cand stau mai mult ori am un sixpack de bere, ori o sticla de vin si tot consum, daca le termin mai iau din frigider and so on. Dar de o saptamana m-am gandit ca consum mult alcool si sa mai fac o pauza, si m-am dat pe sucuri. Am incercat cu sucuri acidulate, dar nu mi-a fost bine m-au facut sa ma balonez si sa ragai. Am incercat cu sucuri naturale, fara acid tot nu m-au facut sa ma simt bine. Apa stiu ca rugineste, asa ca nu e o solutie.

Asa ca am ajuns la dilema, daca nu consuma alcool, ce e bun , eventual sanatos de consumat cand stam la PC, sau la citit o carte etc? Prefer chestii care se pot cumpara, nu ma apuc acum sa imi fac socata sau cine stie ce alte lucruri ...

Also , nu imi plac bauturile calde, ceauri etc, imi place sa pot sa iau din frigider.

#2
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,146
  • Înscris: 07.02.2003
Apa e cea mai sanatoasa.

#3
ovidiu21

ovidiu21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,362
  • Înscris: 09.08.2006

View Posttaosil, on 01 august 2014 - 19:39, said:

Salutare la toti,

De vreo saptamana ma tot gandesc la o chestie, si nu gasesc un raspuns viabil. So it back to the net , for rescue !

Eu sunt un om care ii place sa stea la PC, ori urmaresc maraton de filme, ori un joc nou etc . De obicei cand stau mai mult ori am un sixpack de bere, ori o sticla de vin si tot consum, daca le termin mai iau din frigider and so on. Dar de o saptamana m-am gandit ca consum mult alcool si sa mai fac o pauza, si m-am dat pe sucuri. Am incercat cu sucuri acidulate, dar nu mi-a fost bine m-au facut sa ma balonez si sa ragai. Am incercat cu sucuri naturale, fara acid tot nu m-au facut sa ma simt bine. Apa stiu ca rugineste, asa ca nu e o solutie.

Asa ca am ajuns la dilema, daca nu consuma alcool, ce e bun , eventual sanatos de consumat cand stam la PC, sau la citit o carte etc? Prefer chestii care se pot cumpara, nu ma apuc acum sa imi fac socata sau cine stie ce alte lucruri ...

Also , nu imi plac bauturile calde, ceauri etc, imi place sa pot sa iau din frigider.

Sifon

#4
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Fa-ti un sprit lung de tot (maxim 350 ml vin pe zi, daca bei in fiecare zi, restul apa rece - 1-2 litri)

#5
Proiectil

Proiectil

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 13.07.2014
Apa plata nu de la robinet.

#6
AntonL

AntonL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 617
  • Înscris: 26.05.2014
problema.... incearca mai intai cu bere fara alcol daca nu ti-e greata. ( trebuie sa fie neaparat foarte rece )

poate rezolvi asa problema si nu devii dependent

#7
patty1

patty1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,841
  • Înscris: 18.07.2013
Apa plata si nu minerala! Cea mai pura este Bucovina dpdv al reziduurilor.
Incearca ceaiuri, suc de citrice, de legume .

#8
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
Vodca.

#9
Wzzz

Wzzz

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,712
  • Înscris: 10.05.2011
[ http://www.admir.ro/2100-large_default/bere-golden-brau-doza-05-l.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#10
silviuseal

silviuseal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 13.12.2013
Nu e obligatoriu sa bei ceaiul fierbinte,poti sa-l bei si rece,din frigider. :)

#11
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
spirt 96o ca dezinfecteaza sau/si formol pentru conservare si anti-riduri si anti-imbatrânire

si mai e o problema

Quote

Eu sunt un om care ii place sa stea la PC
daca te uiti la definitia omului din DEX ai sa vezi ca nu te incadrezi Posted Image
de limba romana nu mai zic

Edited by Nero-d, 01 August 2014 - 19:53.


#12
taosil

taosil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 774
  • Înscris: 15.04.2009
buna aia cu sprit si sifon, mersi !

#13
alexkr

alexkr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 697
  • Înscris: 23.04.2014
Ceva prea bun si prea ca la tara.

#14
AntonL

AntonL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 617
  • Înscris: 26.05.2014

View Postjeffy86able, on 01 august 2014 - 19:48, said:

Mai bine bea lichid de frana .
nu mai spune ca unii au murit din chestia asta. Vorbesc serios !

#15
RWreless

RWreless

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 24.07.2014
Sucurile nu sunt prea sanatoase, ma refer la cele din comert, ar fi o solutie sa-ti iei tu fructe si sa-ti faci la storcator, mie-mi mai plac ceaiurile alea reci cu diferite arome de fructe, capsuni, fructe de padure..etc :)

View Postalexkr, on 01 august 2014 - 19:50, said:

Ceva prea bun si prea ca la tara.

Si care contine fainosag :)

#16
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,506
  • Înscris: 06.01.2012

View PostAntonL, on 01 august 2014 - 19:50, said:

nu mai spune ca unii au murit din chestia asta. Vorbesc serios !
Da , ba , era o gluma care facea aluzie la faptul ca berea fara alcool nu e bere si n-ar trebui s-o bea nici daca se taraste pe coate prin desertu' Gobi de sete .
Am ajuns sa trebuiasca sa-mi explic glumele . Posted Image

Edited by jeffy86able, 01 August 2014 - 19:58.


#17
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,223
  • Înscris: 06.03.2011
Mie imi place sa-mi fac cateva sticle de apa cu sirop de menta. E bun din toate punctele de vedere si merge bine rece! :D
Sanatate!

#18
AntonL

AntonL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 617
  • Înscris: 26.05.2014

View Postjeffy86able, on 01 august 2014 - 19:54, said:

Da , ba , era o gluma care facea aluzie la faptul ca berea fara alcool nu e bere si n-ar trebui s-o bea nici daca se taraste pe coate prin desertu' Gobi de sete .
Am ajuns sa trebuiasca sa-mi explic glumele . Posted Image
eu stiu ca a fost o gluma; dar un consumator de alcol patimas nu percepe ca gluma ci ca o idee stralucita
Suspectez ca pe pagina asta sunt si doritori de idei

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate