Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sitemul de operare foloseste prea...

Ce farmacie VET online care "...

De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra
 Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 

A.N.P.C. a amendat U.P.C. cu 5.000 lei ...

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#1
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,088
  • Înscris: 13.01.2013
A.N.P.C. a amendat U.P.C. cu 5.000 lei pentru că a încercat să crească prețurile fără acceptul clienților

Sa fie primita !

http://www.realitate...or_1495012.html

#2
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,873
  • Înscris: 01.01.2010
5000 lei?! Lol. Pe ăștia si eu ii plăteam si nu-s UPC. Asta nu-i amenda amici, e avertisment, lol..si sunt indulgent.

#3
eugen_lb

eugen_lb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 07.05.2009

View Postxperia_ray, on 01 august 2014 - 17:59, said:

ANPC a amendat UPC cu 5.000 lei pentru că a încercat să crească preţurile fără acceptul clienţilor

Sa fie primita !

http://www.realitate...or_1495012.html

Acum asteptam amenda pe care o sa o ia Lpf-ul lui Iorgulescu pentru magariile ce le-a facut cu drepturile tv. Asta o sa fie mult, mult mai mare !!! Posted Image

#4
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,799
  • Înscris: 07.07.2009
UPDATE. UPC vine cu o poziție după apariția articolului de pe Paginademedia.ro cu decizia ANPC. „Majorarea preţului abonamentelor a fost realizată în mod independent de introducerea în grila de canale TV sau a opţiunii Extra Fotbal, cu respectarea legislaţiei în vigoare şi a drepturilor consumatorilor”, au declarat reprezentanții UPC, într-un punct de vedere trimis paginademedia.ro.

#5
Orange09

Orange09

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 16.06.2014
Dupa ei e legal sa creasca preturile :D

#6
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,495
  • Înscris: 14.08.2007
Pai si nu e? Legea prevede ca daca maresti, trebuie sa dai posibilitatea rezilierii contractului si sa anunti cu vreo luna inainte. Si exact asta au facut. RTC au marit si ei pretul la fel si vad ca nu au luat nici o amenda.

#7
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,799
  • Înscris: 07.07.2009
Autoritatea Naţională pentru Protecţia Consumatorilor (ANPC) a amendat compania UPC România cu 5.000 de lei, pentru că aceasta a încercat să crească preţurile abonamentelor fără a obţine în prealabil acceptul clienţilor săi.

Nu a incercat. A si facut. Ce accept zic astia? Oricum se scumpea chiar daca ziceau oamenii nu. Deci ori ramai la ei cu scumpire, ori renunti si noapte buna :lol:

#8
RWreless

RWreless

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 24.07.2014

View PostKalman2007, on 01 august 2014 - 18:12, said:

Deci ori ramai la ei cu scumpire, ori renunti si noapte buna Posted Image
Ori ramai la ei cu ieftinire, mi-am reanoit contractul cu inca 12 luni si pt asta ei mi-au adaugat un alt abonament de internet mai rapid si la telefon mi-au adaugat cel nelimitat pertotal sa platesc cu 10 lei mai putin de cat plateam pana acum. Nu stiu ce au altii cu UPC dar eu unul ii ador :) Ooo, era sa uit, am 52 de canale in plus la Tv :)

#9
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,799
  • Înscris: 07.07.2009
Eu am toate canalele fara pachete extra (am doar Panonia) si am doar 6 luni de contract, deci nu am de ce sa prelungesc (inca). La anul e posibil. De renuntat nu renunt ca sunt multumit de grila lor cat si de netul oferit. Ce ar fi daca toata lumea ar reinnoi? Ar muri angajatii de prea mult lucru :lol:

#10
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,999
  • Înscris: 20.06.2009
@utopium

View PostKalman2007, on 01 august 2014 - 18:05, said:

UPDATE. UPC vine cu o poziție după apariția articolului de pe Paginademedia.ro cu decizia ANPC. „Majorarea preţului abonamentelor a fost realizată în mod independent de introducerea în grila de canale TV sau a opţiunii Extra Fotbal, cu respectarea legislaţiei în vigoare şi a drepturilor consumatorilor”, au declarat reprezentanții UPC, într-un punct de vedere trimis paginademedia.ro.
Deci, rămânem cu stâlpii...?Posted Image

#11
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,399
  • Înscris: 25.08.2009
Eu am fost intre 2009-2010 abonat upc catv/internet. Luna trecuta mi-au trimis un plic cu oferta lor (bineinteles cu fooootbalul!), M-a intrigat ca adresa era exacta (bloc, scara, apartament, dar nu avea nume)ulterior am aflat ca si alti fosti abonati au primit acelasi plic, cu adresa dar fara nume. Am telefonat la numarul indicat si am aflat ca oferta foarte atractiva era valabila numai 6 luni din 12 sau 24, nu am retinut exact. Am avut rabdare si mi-am dat seama ca tot rcs-rds e mai avantajos pentru mine.

#12
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Daca RDS e mai avantajos pentru tine, atunci mai asteapta 2 saptamani pana la primul meci din Anglia.

#13
liviu_np

liviu_np

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,176
  • Înscris: 05.06.2006
Intrebare de novice.. Nu se poate trai fara programele alea? Ce castigati voi? In niciun caz cat ei, fie ca pierd sau castiga! Asta o spune un fost rapidist

#14
CoL00SaL

CoL00SaL

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,300
  • Înscris: 23.12.2013

View Postliviu_np, on 01 august 2014 - 20:22, said:

Intrebare de novice.. Nu se poate trai fara programele alea? Ce castigati voi? In niciun caz cat ei, fie ca pierd sau castiga! Asta o spune un fost rapidist
Se poate trai si faraPosted Image...dar cine este pasionat de Liga1, nu cred ca poate fara, va baga mana adanc in buzunar si va plati pentru Liga1.Posted Image

Edited by MihaiPasca, 01 August 2014 - 20:58.


#15
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View Postnecolae, on 01 august 2014 - 20:11, said:

Daca RDS e mai avantajos pentru tine, atunci mai asteapta 2 saptamani pana la primul meci din Anglia.
De ce e important primul meci din Anglia?

#16
RWreless

RWreless

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 24.07.2014

View PostMihaiPasca, on 01 august 2014 - 20:56, said:

Se poate trai si faraPosted Image...dar cine este pasionat de Liga1, nu cred ca poate fara, va baga mana adanc in buzunar si va plati pentru Liga1.Posted Image

Poi e doar 10 lei pe luna, pt cine-i asa pasionat nu pare prea mult :)

#17
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012

View Postdon_dannielo, on 01 august 2014 - 20:59, said:


De ce e important primul meci din Anglia?
Pai nu spuneati ca fotbalul din vest e "mai frumos"
decat Liga 1?

#18
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,495
  • Înscris: 14.08.2007

View Postcrislacor, on 01 august 2014 - 19:14, said:

@utopium

Deci, rămânem cu stâlpii...?Posted Image
Incearca si ei sa se scoata :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate